Dziś jest niedziela 21 października 2018, dziś są imieniny: Urszuli i Hilarego

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
6900415
osób

Wyróżnienia

Rodzinny Piknik Integracyjny w Przedszkolu Miejskim w Trzcińsku-Zdroju

dodano: 2013-06-24 15:14:52

W dniu 21.06.2013 r. w Przedszkolu Miejskim w Trzcińsku – Zdroju już od rana panowało wielkie, a wręcz ogromne podekscytowanie. Wszystkie dzieci z niecierpliwością wyczekiwały popołudnia, bo tego dnia Stowarzyszenie Trzcińskie Przedszkolaki oraz Przedszkole Miejskie zorganizowały Rodzinny Piknik Integracyjny dla byłych, obecnych oraz przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami. 

Stowarzyszenie jest organizacją działającą na rzecz Przedszkola Miejskiego w Trzcińsku – Zdroju, powstało w 2011 roku a do Krajowego Rejestru Sądowego zostało wpisane w styczniu 2012 roku i od tej pory działa na rzecz trzcińskich przedszkolaków, by docelowo osiągnąć status organizacji pożytku publicznego. Do stowarzyszenia należą pracownicy Przedszkola Miejskiego oraz najprężniej działający rodzice, ale członkiem stowarzyszenia może być każda osoba, która chciałaby wesprzeć działalność na rzecz trzcińskich dzieci. Rodzinny Piknik Integracyjny to pierwsza tak duża impreza organizowana przez stowarzyszenie, na którą zaprosiliśmy ubiegłorocznych absolwentów przedszkola, dzieci uczęszczające do przedszkola w roku obecnym i przedszkolaki zrekrutowane na przyszły rok szkolny wraz z rodzicami. W tym dniu świętowaliśmy dzień mamy, taty, dzień dziecka, powitanie lata i pożegnanie roku szkolnego. Od rana pogoda straszyła nas deszczem, ale nikt nie przyjmował do wiadomości, że coś może się nie udać i przed południem słońce pokazało się nam w całej okazałości.

Dzieci niecierpliwie wyczekiwały największej atrakcji pikniku, to jest ogromnej zjeżdżalni, zamku dmuchanego i basenu z kulkami. Wreszcie impreza się rozpoczęła, przy wspaniałych humorach. Dzieci mogły bezpłatnie bawić się  na dmuchańcach, brać udział wraz z rodzicami w konkurencjach sportowych, zabawach, konkursach, malować twarze, rysować na murze kredą. Najmłodsze dzieci oblegały basen z kulkami a najstarsze niemal nie odstępowały zjeżdżalni. Reszta z przyjemnością grillowała, integrowała się we wspólnych zabawach, rozmowach, przy poczęstunku, a kącik gastronomiczny serwował kurczaka, karkówkę, szaszłyki, kiełbaski z grilla, ciasta najróżniejszych rodzajów, napoje, soki, wodę, surówki i inne smakołyki.

Podczas imprezy gościliśmy także Burmistrza Miasta i Gminy Trzcińsko – Zdrój, Pana Zbigniewa Kitlasa, który pomagał w prowadzeniu zabaw a także w dekorowaniu dzieci i rodziców pamiątkowymi medalami. Impreza cieszyła się ogromnym powodzeniem i była okazją do integracji, nabywania pozytywnych przeżyć, zwłaszcza przez dzieci nowoprzyjęte, przyniosła dzieciom mnóstwo radości i z pewnością należy ją zaliczyć do doskonale udanych.

Rodzinny Piknik Integracyjny udał się tak wspaniale dzięki pozyskanym przez Stowarzyszenie środkom publicznym z budżetu gminy, ale również od sponsorów, którym gorąco, z serca dziękujemy, a byli to:

Nadleśnictwo Mieszkowice - Lasy Państwowe
Pan Grzegorz Wasiutyński – Firma AutoPerfect

Pan Łukasz Kurowski – Firma Luca
Pan Łukasz Piotrowski – Warsztat samochodowy Chojna
Pan Józef Skiba – Usługi Komunalne
Pan Jan Sawicki – Firma Olimar
a także Państwo Jagoda i Robert Lewandowscy
oraz Pan Piotr Kobusiak, który kolejny raz użyczył nam bezpłatnie stołów i ławek do obsługi imprezy.

Serdecznie dziękujemy również Pani Małgorzacie Gernand – Czubko z Przychodni Eskulap za zapewnienie obsługi lekarsko – pielęgniarskiej podczas imprezy oraz pozostałym członkom Stowarzyszenia Trzcińskie Przedszkolaki, którzy obsługiwali imprezę, dbali o bezpieczeństwo, obsługiwali przy stanowiskach gastronomicznych i prowadzili gry i zabawy.

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00