Dziś jest poniedzialek 22 października 2018, dziś są imieniny: Filipa i Kordulii

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
6907788
osób

Wyróżnienia

II Gminna Olimpiada Zimowa Przedszkolaków w Trzcińsku-Zdroju

dodano: 2013-02-28 10:55:04

Przedszkole Miejskie w Trzcińsku – Zdroju zorganizowało w dniu 26.02.2013 r.  II Gminną Olimpiadę Zimową Przedszkolaków. Do udziału w Olimpiadzie zaproszono wszystkie przedszkolaki z terenu naszej gminy a impreza odbywała się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Trzcińsku – Zdroju.

Od godziny 9.30 przedszkolaki przybywały tłumnie do Hali, przyjechały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Stołecznej z grupy pięciolatków i sześciolatków, przyjechały dzieci z oddziału zamiejscowego Przedszkola Miejskiego w Góralicach i Przedszkola Miejskiego, przybyli także rodzice i krewni aby kibicować dzieciom.

Konkurencje sportowe odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: dzieci młodsze (3 i 4 – letnie), Pięciolatki i Sześciolatki a rywalizacja odbywała się w równolicznych drużynach. Nad przebiegiem zabaw czuwało jury w składzie: Dyrektor Przedszkola Edyta Galant, Przedstawiciel Rady Rodziców Pani Żaneta Koster i Przedstawiciel Rady Pedagogicznej Pani Marta Grylewicz. Opiekę pielęgniarską sprawowała Pani Wiesława Płotkowska a konkurencje sportowe prowadził Pan Andrzej Wojciechowski. W rywalizacjach sportowych uczestniczyło ponad 100 przedszkolaków z terenu naszej gminy. 

Po powitaniu przybyłych przez dyrektor przedszkola, Jeżyki odśpiewały piosenkę o tym, że wygrywa ten, kto dobrze bawi się i stosuje zasady fair play a później Pani Teresa Kłonowska przeprowadziła z dziećmi rozgrzewkę. Następnie rywalizowały trzy drużyny dzieci młodszych. Najwięcej punktów zdobyła drużyna Słoneczek. Następnie rywalizowały trzy drużyny pięciolatków w pięciu konkurencjach a później drużyny sześciolatków. Niektóre konkurencje były dla dzieci trudne jak kozłowanie piłki slalomem czy przeniesienie woreczka na stopie, jednak każde z dzieci poradziło sobie. Po skończonych kolejnych etapach rywalizacji nastąpiło wręczenie nagród. Jury zgodnie postanowiło, że wygranymi są wszyscy, którzy uczestniczyli we wspólnej zabawie, każda drużyna otrzymała dyplom i nagrody rzeczowe, na tym II Gminna Olimpiada została oficjalnie zakończona, dzieci przyjezdne zaproszono na poczęstunek dla pokrzepienia zmęczonych mięśni, natomiast dzieci z przedszkola wróciły na obiad do swojej stołówki.

Olimpiada była nie tylko okazją do wspólnej dobrej zabawy, sprawdzenia szybkości, zwinności dzieci, ale również sprzyjała integracji przedszkolaków, poznania umiejętności współdziałania w zespole i zdrowej rywalizacji.

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00