Dziś jest piątek 17 stycznia 2020, dziś są imieniny: Antoniego i Rościsława

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8167267
osób

Onet podróże
Polskie Radio

1 czerwca w szkole w Góralicach odbył się FESTYN RODZINNY

dodano: 2018-06-12 13:30:11

W trakcie festynu można było poczuć atmosferę radosnego święta.  Przyszli tu wszyscy, którzy przyjaźnie postrzegają naszą placówkę. Na początku głos zabrał dyrektor szkoły, pan Ireneusz Nabywaniec wraz z przewodniczącą Rady Rodziców, panią Elwirą Juwą, którzy przywitali zaproszonych gości: zgromadzonych uczniów oraz ich rodziców, a także przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Trzcińsku-Zdroju, zastępcę burmistrza, pana Emiliana Osetka.

Kolejne chwile należały do występu teatralnego naszych nauczycieli, którzy w sposób bardzo humorystyczny przedstawili wiersz Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Było to ogromne zaskoczenie połączone z radością. Trzeba przyznać, że nauczyciele w roli aktorów wypadli znakomicie - takie opinie słyszalne były po ich prezentacji.

Zaraz po nauczycielach głos przejęli najmłodsi uczniowie klas 1-3, którzy wierszem i piosenką podziękowali rodzicom za trud włożony w ich wychowanie, za miłość, troskę. Następnie Hania Osetek oraz Agnieszka Majcher zaprezentowały utwory porywające serca wszystkich słuchających.

By dodać sobie energii, można było posilić się kiełbasą z grilla lub spróbować pysznych ciast pieczonych przez niezawodne mamy. Świetną rozrywką (niezależnie od wieku!) była loteria fantowa. Każdemu losującemu towarzyszył dreszczyk emocji – w końcu nie wiadomo było, na co można trafić… Tuż obok loterii fantowej ustawiała się kolejka do „Studia Tatuażu”. Naklejane tatuaże chciał mieć niemal każdy. Dla fanów rękodzieła ustawiono kiermasz z pracami uczniowskimi. Bardzo miłą niespodzianką okazały się pokazy Policji oraz Straży Pożarnej.

Tuż po spotkaniu na piętrze szkoły goście zostali zaproszeni na plac apelowy, na którym odbywały się konkurencje skierowane do młodszych oraz starszych. Jak co roku hitem okazała się Jaka to melodia? polegająca na odgadywaniu melodii nuconych przez uczennice. Zwycięzcą został pan Emilian Osetek. Młodsi brali udział w konkurencjach sportowych czy przyglądali się pokazowi baniek mydlanych.

Rada Pedagogiczna oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi im. Marka Kotańskiego w Góralicach serdeczne podziękowania kierują do sponsorów: pana Jacka Białki, pana Bogdana Gębali (Piekarnia Trzcińsko-Zdrój), państwa Żanety i Dariusza Kosterów, Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz do rodziców, którzy upiekli przepyszne ciasta. Wielkie podziękowania składamy również na ręce uczniów, którzy z wielkim sercem zaangażowali się w przygotowanie i prowadzenie festynu.

Bez Was impreza nie byłaby tak udana!

Do zobaczenia za rok!

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00