Dziś jest niedziela 31 maja 2020, dziś są imieniny: Anieli i Petroneli

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8715468
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2017-09-06 12:07:10

4 września 2017 r. o godz. 9. 00 rozpoczął się w naszej szkole uroczysty apel  inaugurujący nowy rok szkolny 2017/2018. Poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta msza święta w kościele  w Gogolicach, podczas której ks. proboszcz Marek Piotrowski  udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa.

Apel poprowadzili uczniowie klasy VII, Oliwia Urban i Błażej Purgal.

Po  wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu państwowego, uczczono minutą ciszy rocznicę wybuchu II Wojny Światowej . W dalszej części głos zabrała dyrektor szkoły, pani Barbara Dybczak. Powitała bardzo serdecznie wszystkich zebranych. Omówiła  dokonane w szkole  podczas wakacji remonty ( dach, oświetlenie sali nr 2 i 3, oświetlenie korytarza, zakup nowych firanek, malowanie),  szczególnie gorąco dziękując pracownikom obsługi za ich ciężką pracę i zaangażowanie oraz Samorządowi Gminnemu   i Radzie Rodziców za sfinansowanie tychże remontów. . Przedstawiła wychowawców poszczególnych klas oraz nowych nauczycieli. Życzyła dzieciom wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy  i umiejętności podkreślając, że uczą się nie dla innych, tylko dla siebie.

     Następnie glos zabrał pan Zbigniew Kitlas,  Burmistrz Gminy Trzcińsko-Zdrój, który również bardzo ciepło  powitał wszystkich, życząc dzieciom samych dobrych ocen w szkole i owocnej pracy . Zgodził się z mottem naszego apelu, że „ Wszędzie dobrze, ale w szkole najlepiej”.   Po tych słowach wręczył nauczycielowi naszej szkoły, panu Pawłowi Rosadzińskiemu, akt mianowania, gdyż pan Paweł zdobył w dniu 22 sierpnia tego roku kolejny stopnień awansu zawodowego – stopień nauczyciela mianowanego. Później głos zabrał ks. proboszcz Marek Piotrowski, który nawiązał również do słów pani dyrektor , przytaczając łacińską sentencję „Non scholae, sed vitae discimus” -  nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia -  oznaczającą, że celem zdobywania wiedzy nie jest zadowolenie nauczyciela czy rodzica, lecz  zaspokojenie własnej potrzeby życiowej.

    W dalszej części apelu uczennica klasy piątej, Oliwia Bączek wyrecytowała wiersz Tadeusza Kubiaka pt. „ Dzień dobry szkoło”, a    uczennice  klasy VI ( Martyna Pietrucha, Aurelia Wojnowska) oraz uczennica klasy IV Daria Zawisza zaprezentowały  piosenkę  pt. „Szkoła”,

          Po uroczystym  apelu uczniowie spotkali się w klasach  ze swoimi wychowawcami.

Elżbieta Tracz
Lidia Karpińska
Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00