Dziś jest niedziela 31 maja 2020, dziś są imieniny: Anieli i Petroneli

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8715705
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

"Niech żyją wakacje…" Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

dodano: 2017-06-27 08:01:23

23 czerwca 2017r., poprzedzony  mszą świętą  w kościele w Gogolicach, o godz. 9.30 w budynku byłego przedszkola, rozpoczął się uroczysty apel  kończący rok szkolny 2016/2017.

        Prowadzący apel: Fabian oraz Oliwia, przywitali wszystkich zebranych . Następnie, po chóralnym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”, głos zabrała Dyrektor  szkoły,  pani Barbara Dybczak. Serdecznie powitała przybyłych gości: wiceburmistrza, pana Emiliana Osetka,  wszystkich  rodziców, dzieci, nauczycieli, pracowników obsługi oraz innych gości.

Pogratulowała uczniom sukcesów osiągniętych w kończącym się  roku szkolnym , a rodzicom i nauczycielom podziękowała za ciężką, całoroczną pracę, życząc jednocześnie wszystkim bezpiecznych wakacji. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do obchodzących dziś  swe święto ojców, życząc im wszystkiego najlepszego oraz spełnienia wszystkich marzeń.

      Później  głos zabrał wiceburmistrz, pan Emilian Osetek, który na ręce pani Dyrektor złożył bukiet kwiatów jako podziękowanie dla całego grona pedagogicznego i pracowników obsługi.  Pogratulował uczniom zdania do następnej klasy i jednocześnie podkreślił, że śledzi sukcesy naszej szkoły i podziwia zdolności jej uczniów.  Po tych słowach wręczył Nagrodę Burmistrza dla najlepszego ucznia naszej szkoły, tj. Fabiana Kicińskiego. Potem głos zabrali przedstawiciele Rady Rodziców – przewodnicząca Rady, pani Katarzyna Ilin oraz skarbnik Rady, pani Monika Zawisza. W imieniu rodziców również dziękowali pani Dyrektor oraz nauczycielom za trud włożony w edukację dzieci, wręczając piękny bukiet kwiatów.

   Następnie, życząc spełnienia marzeń,  uczniowie klasy II i III zadedykowali wszystkim Tatusiom dwie piosenki: „ Hej, ho, żagle staw” oraz „ Daj mi rękę, tato” . Później prowadząca apel Oliwia Urban zaprosiła wszystkich do wysłuchania utworu „ Jaki piękny świat”                                 w wykonaniu Fabiana Kicińskiego, który z kolei po jej wykonaniu poprosił panią Dyrektor  i wychowawców klas o wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz nagród książkowych.  Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się:

Uczniowie klasy II – Szymon Zawisza, Krystian Przygrodzki, Filip Woźniak, Dawid Gąsior ( wychowawczyni pani Elżbieta Moska);

Uczniowie klasy III – Tomasz Gołaszewski, Paulina Marciniak, Milena Mazurkiewicz, Wiktor Sumara, Daria Zawisza ( wychowawczyni pani  Agata Romańczuk);

Uczennice klasy IV – Oliwia Bączek, Kinga Łysiak, Maja Maćkowycz ( wychowawca pan Paweł Rosadziński);

Uczniowie klasy V – Fabian Kiciński, Krzysztof Ożarowski, Aleksandra Biel ( wychowawczyni pani Monika Sidorczuk);

Uczniowie klasy VI – Oliwia Urban i Błażej Purgal (wychowawczyni pani Elżbieta Tracz).

Listy gratulacyjne otrzymali też rodzice wyróżnionych dzieci.

Szczególnie uroczyście odbyło się wręczenie nagród oraz świadectw i dyplomów uczniom klasy trzeciej, którzy właśnie zakończyli pierwszy etap swojej szkolnej edukacji.

Po rozdaniu ww. nagród i świadectw wystąpił zespół wokalny „ Granda” w piosence pt. „ Batumi”. Po ich występie pani Dyrektor oraz pan Paweł Rosadziński pogratulowali nagrodami książkowymi i dyplomami uznania najlepszym sportowcom naszej szkoły:

Tomkowi Gołaszewskiemu z klasy trzeciej oraz Oskarowi Nowickiemu z klasy piątej.  Nagrodę dla najlepszego czytelnika  - z rąk pani Elżbiety Tracz i pani Dyrektor - otrzymał również Tomek Gołaszewski.

   Potem pani Dyrektor  Barbara Dybczak wręczyła uczniom nagrody za konkursy plastyczne . Otrzymali je: Wiktor Sumara,  Błażej Bączek ,  Szymon Zawisza, Krystian Przygrodzki, Dawid Gąsior. Wiktor zajął I miejsce, a Błażej IV  w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży zorganizowanym   przez Komendę Główną PSP w Warszawie pod nazwą „25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni" na szczeblu powiatowym.

     Krystian z kolei zajął I miejsce w kategorii klas I-III w  konkursie plastycznym  pod nazwą „Rewitalizacja oczami dziecka”  organizowanym w ramach opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Trzcińsko-Zdrój dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej- Program Operacyjny  Pomoc Techniczna 2014- 2020. Konkurs przeznaczony był dla dzieci szkół podstawowych z gminy Trzcińsko-Zdrój. W tym samym konkursie brali również udział  Dawid i Szymon, za co także otrzymali  nagrody.

 Za sumienną pracę w zespole „ Granda” nagrody otrzymali również  uczniowie klasy III: Milena, Daria, Tomek, Paulina oraz uczniowie klasy V: Fabian, Martyna Pietrucha, Aurelia, Natalia.  Ale to nie był jeszcze koniec nagród. Nasza germanistka, pani Grażyna Murasiewicz, nagrodziła uczniów wyróżniających się w nauce  języka niemieckiego. Z każdej klasy został wybrany jeden uczeń: z klasy II – Szymon, z klasy III- Milena, z klasy IV –Oliwia, z klasy V- Karol, z klasy VI – Błażej, a  z oddziału przedszkolnego: Igor Lasko.

  Pani Dyrektor wręczyła też podziękowania wszystkim rodzicom i innym osobom wspomagającym bezinteresownie przez cały rok naszą szkołę.

  Później Oliwia i Fabian podziękowali nauczycielom  za trud i serce  włożone w pomoc w zdobywaniu  przez uczniów wiedzy. Gorąco dziękowali rodzicom  za wsparcie i motywowanie do nauki, gdy było im już naprawdę ciężko,  a pracownikom obsługi za utrzymanie szkoły w czystości i miłą atmosferę.

   Na zakończenie uroczystości wystąpił zespól „Granda” , wykonując piosenkę „ Kiedy ja”. Życząc wszystkim udanych wakacji, Oliwia i Fabian zaprosili uczniów i rodziców na spotkanie z wychowawcami.

 Szczególnie uroczyście przebiegało spotkanie trzecioklasistów, których rodzice przygotowali przepyszny tort, a wychowawczyni klasy III, pani Agata Romańczuk, otrzymała od rodziców piękny kwiat w podziękowaniu za trzy lata wspólnej pracy. Wzruszona pani Agata podarowała swoim wychowankom  prezenty w postaci aniołków, jako że dzieci niedawno przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą, a następnie wszyscy degustowali smakowity tort, długo jeszcze rozmawiając o minionych chwilach.

    Rokrocznie  zakończenie roku szkolnego pobudza  każdego z nas do refleksji i motywuje do podjęcia nowych postanowień, nowych wyzwań i wzbudza w nas nadzieję na nowe, lepsze dni. I oby te nasze postanowienia i marzenia się spełniły.

 

 

 Lidia Karpińska

 

 

  

 

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00