Dziś jest piątek 17 stycznia 2020, dziś są imieniny: Antoniego i Rościsława

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8167196
osób

Onet podróże
Polskie Radio

Wojewódzka Rada Młodzieży w Rowie

dodano: 2017-06-16 07:44:41

W dniu 13 czerwca br. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie Trzcińsku- Zdroju odbyło się wojewódzkie spotkanie przedstawicieli i opiekunów Rad Młodzieży z jednostek opiekuńczo- wychowawczych OHP województwa zachodniopomorskiego.

Spotkaniu przewodniczyły p.o. Kierownik Zespołu ds. Kształcenia i Wychowania pani Anna Bala oraz specjalista ds. Kształcenia Edukacji i Wychowania ZWK OHP pani Katarzyna Chojniak. Przybyłych gości powitał kierownik OSiW OHP w Rowie Trzcińsku- Zdroju, pan Kajetan Kuszko, który życzył zebranym udanych obrad. Pani Anna Bala poprosiła członków Rad Młodzieży z poszczególnych placówek o przedstawienie swojej całorocznej działalności. Uczestnicy z wielkim entuzjazmem opisywali swoje przedsięwzięcia na rzecz swoich jednostek, ale przede wszystkim zaprezentowali własną działalność na zewnątrz. Szereg zamierzeń zainicjonowanych przez młodzież, miało wpływ na kreowanie korzystnego wizerunku Ochotniczych Hufców Pracy środowiskach lokalnych. Większość założeń Rad Młodzieży w poszczególnych jednostkach udało się pomyślnie zrealizować. Dzięki wymianie informacji i nabytych doświadczeń z bieżącej działalności samorządowej, młodzież podczas spotkania wzbogaciła się o bezcenną wiedzę i dodatkowe umiejętności. Po formalnych obradach członkowie Rad Młodzieży wzięli udział w części rekreacyjnej spotkania. Uczestnicy próbowali swych sił w zabawie limbo, która wśród zebranych wywoływała dużo śmiechu. Kierownik internatu w Trzcińsku – Zdroju Paweł Dunowski uatrakcyjnił spotkanie pokazem robienia super dużych baniek mydlanych. Młodzież pod okiem Stanisława Tarnowskiego- kierownika internatu w Rowie i jednocześnie opiekuna koła strzeleckiego, miała okazję sprawdzić się w strzelaniu z karabinków pneumatycznych. Dyscyplina ta cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. W międzyczasie goście mogli się posilić kiełbaskami z grilla. Po degustacji, w ramach integracji grupka młodzieży rozegrała mecz piłki siatkowej. Kilkugodzinne spotkanie rówieśników z województwa zachodniopomorskiego zostało pozytywnie odebrane przez samą młodzież, która już teraz zadeklarowała chęć wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu planowanym wstępnie na miesiąc wrzesień w nowym roku szkolnym.

Tekst/foto: Maria Kozłowska      

 

Opis zdjęć:

Foto 1: Uczestnicy spotkania Wojewódzkiej Rady Młodzieży ZWK odbywającego się w Rowie.
Foto 2: Zabawa w limbo.
Foto 3: Kierownik internatu Paweł Dunowski demonstruje jak wykonać super duże bańki.
Foto 4: Pani Anna Bala p.o. Kierownika Zespołu ds. Kształcenia i Wychowania ZWK pod okiem kierownika internatu w Rowie i jednocześnie opiekuna koła strzeleckiego Stanisława Tarnowskiego próbuje swoich sił w strzelectwie.
Foto 5: Integracyjne rozgrywki młodzieży w piłkę siatkową.                  
Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00