Dziś jest sobota 25 stycznia 2020, dziś są imieniny: Pawła i Miłosza

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8188995
osób

Onet podróże
Polskie Radio

Festyn Rodzinny w Gimnazjum w Góralicach

dodano: 2017-06-14 11:09:04

Wrzawa, śmiech, mnóstwo sportu i wspaniała zabawa – te określenia w pełni charakteryzują Festyn Rodzinny, który został zorganizowany przy Publicznym Gimnazjum im. Marka Kotańskiego w Góralicach dnia 9 czerwca 2017 r.

Po wejściu do szkoły oczom ukazywał się kiermasz, na który składały się prace uczniowskie – m.in. obrazy z filcu czy ręcznie wyszywane narzuty na plecy.  Tuż obok  usytuowano loterię fantową cieszącą się sporym powodzeniem! Jedni wygrywali kubki, zaś inni – pluszowe maskotki czy zakładki do książek. Słodki zapach zachęcał do odwiedzin kolejnego stoiska – tutaj można było kupić pyszne ciasta przygotowane przez niezawodne mamy gimnazjalistów.

Festyn rozpoczął się na I piętrze, gdzie można było poczuć się jak w małym teatrze. Na początku głos zabrał dyrektor szkoły, pan Ireneusz Nabywaniec, który przywitał zaproszonych gości: zgromadzonych uczniów oraz ich rodziców, a także przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Trzcińsku-Zdroju, zastępcę burmistrza, pana Emiliana Osetka oraz przewodniczącą Rady Rodziców – panią Justynę Ziółkowską. Głos zabrał również sołtys Góralic – pan Robert Kowalski, przypominając o historii Festynu Rodzinnego. Kolejne chwile należały do występu koła teatralnego, które rozśmieszyło nas do łez występem kabaretowym opowiadającym o szkole w krzywym zwierciadle.

Tuż po skeczu goście zostali zaproszeni na plac apelowy, który na chwilę zamienił się w studio programu muzycznego Jaka to melodia?. Uczestnicy zabawy musieli uważnie wsłuchiwać się w melodie nucone przez  gimnazjalistki. Przerwy między kolejnymi rundami okraszono uczniowskimi wykonaniami znanych i lubianych hitów. Najlepszym melomanem okazał się nasz uczeń – Maciej Iwanów, który wyprzedził panią Justynę Ziółkowską oraz panią Zofię Kwiecień. Następną konkurencją były kalambury budzące ogromne emocje! Zwycięzcą została drużyna w składzie: Katarzyna Gralak, Nikola Tyrcha oraz Beniamin Rutkowski.

Festyn Rodzinny to również czas, w którym królował sport. W trakcie jego trwania odbywał się również turniej piłki nożnej oraz siatkowej. W turnieju piłki nożnej zwyciężyła klasa 2b, zaś w siatkówce – reprezentacja klas trzecich. Najmłodsi również zmierzyli się ze sobą w drużynach. Kiedy brakło sił, można było posilić się pyszną kiełbaską z grilla. 

Bardzo miłą niespodzianką okazały się pokazy Policji oraz Straży Pożarnej. Ci odważniejsi wchodzili do samochodów, włączali sygnały świetlne, a nawet wołali swoje babcie przez megafony! Wielką radość wśród najmłodszych wywołała również pani Anna Bielawska-Wilk, przygotowując roztwór oraz sprzęt do robienia ogromnych baniek mydlanych.

Kiedy nadszedł koniec festynu, pan Ireneusz Nabywaniec wyróżnił najsmaczniejsze ciasta. W tym roku podium należało do trzech mam o imieniu Ewa – pani Ewy Vreeswijk, pani Katarzyny Białko oraz pani Ewy Ożarowskiej.

Rada Pedagogiczna oraz Rada Rodziców Publicznego Gimnazjum im. Marka Kotańskiego w Góralicach serdeczne podziękowania kierują do: pani Wioletty Nowak, pani Edyty Kruk (Kebab Trzcińsko-Zdrój), pana Jacka Białki, pana Bogdana Gębali (Piekarnia Trzcińsko-Zdrój), państwo Żanety i Dariusza Kosterów oraz do rodziców, którzy upiekli ciasta. Bez Was impreza nie byłaby tak udana!

Dziękujemy za przybycie! Do zobaczenia za rok!

Małgorzata Mikołajczyk

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00