Dziś jest niedziela 31 maja 2020, dziś są imieniny: Anieli i Petroneli

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8715731
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Po raz kolejny z wizytą w schronisku w Choszcznie

dodano: 2017-05-25 09:12:49

„Adoptując mnie, ratujesz mi życie”

13 maja  2017r. grupa dzieci z klasy piątej : Martyna Pietrucha, Martyna Lebuda, Oskar Nowicki, Fabian Kiciński wraz z opiekunką panią  Lidią Karpińską pojechała do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Choszcznie, by podarować zwierzętom mokrą i suchą karmę,       a także różne kasze, makarony, ryż oraz rozmaite psie przysmaki, zebrane przez uczniów naszej szkoły.

Razem zebrano ok. 60  kg karmy. Ponadto pani Lidia, tak jak i poprzednim razem, ugotowała zwierzakom kaszę z mięsem, która, jeszcze gorąca, trafiła  do psich staruszków oraz szczeniaczków.

  W schronisku czekała na dzieci opiekunka zwierząt, pani Ania. Oprowadziła nas po całym terenie, bardzo szczegółowo opowiadając o każdym piesku. Psiaki wspinały się na kraty, szczekały, rozdawały buziaki, słowem, chwytały za serce przymilaniem się, piskiem, łaszeniem. Piątoklasiści pierwszy raz byli w schronisku, więc był to dla nich wzruszający widok. Bardzo szybko rozdali pieskom psie przysmaki, których, niestety, nie wystarczyło dla wszystkich, dlatego obiecaliśmy sobie,  że następnym razem przywieziemy ich o wiele, wiele więcej.

 W ślad za dziećmi powoli maszerowała dostojna sunia, nazwana pieszczotliwie przez panią Anię „Niunią”. Choć była naprawdę ogromna, to wielka z niej była pieszczocha i bardzo szybko podbiła nasze serca, skruszyła nawet lęki Martyny P., która bała się dosłownie prawie wszystkich psiaków. Co prawda, można się było bać co niektórych, zwłaszcza tych w izolatce: tam były duże, groźne psy.

      Szczególne współczucie wzbudzał malutki, dopiero co przywieziony do schroniska  szczeniak. Odbywał właśnie kwarantannę. Jego żałosne zawodzenie budziło ogromny smutek. Dowiedzieliśmy się także, że dwa psy z tego schroniska to psy przywiezione z Chojny.

      Zwierzaki  z radością witały się z dziećmi, z chęcią chrupały psie herbatniki, a na koniec wizyty czekała je nieopisana radość i nagroda: poszliśmy z niektórymi na spacer.

  I tak na spacerek wybrali się z nami pieski: czarnulek Boczek, sunie: Rudzia i Niunia oraz wiekowy Misiek. Najbardziej szalała Rudzia z Oskarem, który urządzał z nią niemal biegi sprinterskie po polach i łąkach. Ponieważ było bardzo ciepło, jeden z psów zafundował  sobie kąpiel w basenie kupionym przez wolontariusza, a wiele psiaków bawiło się,  podarowanymi przez szkołę, niepotrzebnymi już piłkami.

 Po spacerze przywitaliśmy  się jeszcze z kotkami ( było ich jedynie pięć) i po ponad dwugodzinnym pobycie w schronisku wyruszyliśmy w drogę powrotną.

        W pamięci tkwił nam obraz 180 psów czekających na adopcję i motto nad kratami: „Adoptując mnie, ratujesz mi życie”…

    W imieniu swoim, dzieci oraz zwierząt ze schroniska gorąco dziękuję rodzicom i  wszystkim uczniom za okazane  serce, za naprawdę bardzo dużą ilość karmy  wszelkiego rodzaju i zachęcam do odwiedzenia strony schroniska na Facebooku oraz adopcji psiaków, które tęsknią za prawdziwym domem i ciepłem ludzkich, kochających  rąk.       

Lidia Karpińska

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00