Dziś jest sobota 25 stycznia 2020, dziś są imieniny: Pawła i Miłosza

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8189155
osób

Onet podróże
Polskie Radio

Narkotyki-dopalacze-zmora XXI wieku

dodano: 2017-04-12 15:28:25

              Współczesny świat oferuje młodzieży wiele niebezpiecznych pokus: narkotyki, alkohol  to droga która doprowadzić może do nieszczęścia. W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Trzcińsku od początku marca realizowany jest program wychowawcy Krzysztofa Bindasa i Pawła Dunowskiego pt. „Narkotyki-dopalacze-zmora XXI wieku”.

Beneficjentami programu jest młodzież Ośrodka Szkolenia i Wychowania zakwaterowana w internacie w Trzcińsku. Głównym założeniem programu jest przedstawienie negatywnych skutków zażywania narkotyków  i konsekwencji prawnych ich zażywania. Ideą programu jest pomoc młodzieży w kształtowaniu siebie jako dorosłego człowieka świadomego swoich wyborów, szanującego siebie i innych oraz odpornego na pojawiające się zagrożenia. Celem zajęć jest zapobieganie zachowaniom destrukcyjnym, dostrzeganie szkodliwości używek oraz zagrożeń, jakie ze sobą niosą, promowanie i upowszechnianie wśród młodzieży zasad zdrowego trybu życia, bez uzależnień. Program ma zapobiegać używaniu narkotyków, dopalaczy i innych środków psychotropowych przez młodych ludzi. Jedną z proponowanych form pożytecznego spędzania czasu wolnego są zajęcia sportowe prowadzone przez naszych wychowawców na obiektach sportowych „Orlika” w Trzcińsku –Zdroju. Jednakże to nie jedyne propozycje zagospodarowania czasu dla naszych uczestników, bowiem czas wolny niewypełniony  atrakcyjnymi zajęciami owocować może wśród młodych ludzi niekoniecznie mądrymi pomysłami. W ramach programu młodzież poznała kolejną alternatywną formę spędzania wolnego czasu, o wiele bardziej interesującą niż używki. Wraz z wychowawcą – p.o. Kierownika internatu Pawłem Dunowskim wychowankowie zaznajomili się z możliwościami konsoli Dj numark mixtrack pro. Chłopcy bardzo szybko poznali podstawowe funkcje urządzenia i zasady miksowania utworów. Potem była już tylko zabawa. ,,Taka forma realizacji programów wychowawczych  to nam pasuje” - skomentowali przyszli dj–e z Trzcińska Zdroju .

               Wychowankowie uczestniczyć będą jeszcze w różnego rodzaju pogadankach i dyskusjach o tematyce szkodliwości narkotyków i dopalaczy. Młodzież weźmie też udział również w projekcji filmów mówiących o zagrożeniach ze strony substancji psychoaktywnych. Po każdej projekcji filmu odbędą się dyskusje związane z obejrzanym wcześniej filmem.

Tekst/foto: Krzysztof Bindas/ Paweł Dunowski

Opis zdjęć:

Foto 1: Rozgrywki na „Orliku” w Trzcińsku – Zdroju (pierwzy z lewej Czesław Trautman – dyrektor Gimnazjum dla Dorosłych).

Foto 2: Młodzież poznaje urządzenie numark (od lewej Paweł Biedrawa, Gracjan Ostropolski, Paweł Dunowski, Filip Ciężki, Karol Banasiak i Kamil Weber)

Fot 3 Pierwsza próba sił jako DJ.

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00