Dziś jest czwartek 28 maja 2020, dziś są imieniny: Augustyna i Jaromira

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8699560
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Pożegnaliśmy zimę!

dodano: 2017-03-23 11:03:15

21 marca, jak co roku, uczniowie naszej szkoły z radością pożegnali zimę.

Zanim jednak wyruszyliśmy z Marzanną, zmierzyliśmy się z zagadkami, rebusami                       i konkursami przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski oraz ich opiekuna, panią Elżbietę Tracz.

Śmiechu było co niemiara. humor dopisywał, a konkurencje, z pozoru proste, wcale takie nie były. Ot, choćby konkurs z piórkiem, którego zwycięzca, Piotr, wykazał się pomysłowością i sprytem , utrzymując wysoko w górze niesforne piórko. Trudne też okazało się rzucanie woreczkami do celu z zamkniętymi oczami. Niejednokrotnie zamiast do środka szarfy, dzieci trafiały   w widownię ...

   Gdy już konkursy dobiegły końca, uczniowie wraz z nauczycielami  udali się na zewnątrz, by z radością, hałasem, przy dźwięku piszczałek, dudnieniu bębenków przemaszerować wokół Gogolic. Pogoda dopisała, więc kolorowy orszak szkolny na czele z Marzanną obserwowali z uśmiechem na ustach mieszkańcy wsi, a co niektórzy dopingowali uczniów     do jak najszybszego pozbycia się Zimy. Ostatecznie Marzannę spalono na stosie, tym samym żegnając się definitywnie z zimową aurą i zapraszając do nas  Wiosnę.

     Potem uczestnicy marszu udali się na regeneracyjny posiłek w postaci bardzo smacznej kiełbasy z grilla, który przygotowała, jak zwykle niezawodna, Rada Rodziców. To jeszcze nie był jednak koniec atrakcji, pan Paweł Rosadziński  przygotował bowiem wiele różnorodnych konkurencji sportowych, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem uczniów. Z chęcią uczestniczyli w tych zawodach, zaciekle walcząc o punkty i zwycięstwo.

   Następnie ok.godz.12.45 rozpoczęło się przedstawienie teatralne pt. „Rzeżuchowy skarb”, które w ciekawy sposób przypomniało wszystkim tradycje i obyczaje wielkanocne. Ślimak winniczek oraz chochlik Dydko opowiedzieli o tych zwyczajach, ostrzegając przed zbytnim polewaniem  wodą w Lany Poniedziałek, gdyż miły Dydko zmienił się w Złe Licho pod wpływem nadmiaru wody. Wszystko jednak dobrze się skończyło, ponieważ ślimak podarował chochlikowi, za radą mądrego Puchacza, dar płynący prosto z serca – kosz              z rzeżuchą. Pod wpływem rzeżuchy Złe Licho znowu stało się miłe i dobroduszne.

   Aktorzy pożegnali widzów życzeniami zdrowych i pogodnych świąt.

I w taki oto sposób zakończył się ten pełen wrażeń dzień.

Lidia Karpińska

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00