Dziś jest czwartek 28 maja 2020, dziś są imieniny: Augustyna i Jaromira

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8699325
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Jak się bawić, to się bawić! Bal Karnawałowy w Gogolicach

dodano: 2017-02-09 08:59:17

    4 lutego 2017r. ( sobota) w Szkole Podstawowej w Gogolicach wszyscy bawili się  zgoła szampańsko. Bal Karnawałowy skusił wszystkie dzieci  ( i rodziców też ) do wyszukanych przebrań.  Przebrali się także nauczyciele… I tak oto gości powitały panie: Doktor Monika      i Pielęgniarka Ewa, które prowadziły cały Bal.

 Przy dźwiękach dyskotekowej muzyki przeprowadziły szereg konkursów, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci, tym bardziej, że każdy konkurs był nagradzany. Dzieci pokochały nasze szkolne służby medyczne, wywijające taneczne piruety wraz z uczniami                 i rodzicami na parkiecie szkolnego hallu.

   Przebierańcy oblegali wszystkie proponowane im konkurencje.  Na początek tradycyjna już zabawa ze znikającymi krzesłami, potem taniec z balonami, taniec na gazecie i – uwaga! – taniec w tym, co się wyciągnęło z przepastnego worka pielęgniarki Ewy. A trafiły się okulary, marynarka, a nawet kamizelka i za duże spodenki, które trzeba było niemalże trzymać                  w garści, by nie spadły na podłogę.  Niemniej pasjonujący okazał się taniec pod coraz niżej położonym kijem od szczotki: było to arcytrudne zadanie, wiele osób poległo, niewielu wygrało. Trzeba było wykazać się niemałym sprytem i pomysłowością, by przedostać się bez szwanku pod takimi zasiekami. A najbardziej zyskała na tym podłoga w szkole… Wyfroterowana na wysoki połysk J.

Po takich zmaganiach można było się pokrzepić solidną przekąską w bufecie prowadzonym przez Radę Rodziców. Nie zabrakło w nim pysznych ciast, gofrów, hot- dogów, drożdżowych rogalików i napoi.

    Punktem kulminacyjnym zabawy był wybór Króla i Królowej Balu, który   to wybór był naprawdę trudny, gdyż przebrania wszystkich dzieci były bardzo pomysłowe. Po burzliwej naradzie wybrano jednak zwycięzców Balu i jednocześnie parę królewską. Królową Balu została Maja Maćkowycz z klasy czwartej, a królem Tomasz Gołaszewski z klasy trzeciej. Ukoronowano ich pięknymi koronami i przepasano zwycięskimi szarfami oraz wręczono prezenty.

Bal zakończył się o godzinie 1900 przy ogromnym żalu tańczących. Karaoke było bowiem takie wciągające J. Po raz kolejny wszyscy stwierdzili, że najlepsza zabawa jest na samym  końcu. 

W cudownych nastrojach dzieci wróciły do domów. Nurtowało je tylko jedno pytanie: Kiedy następna zabawa??  Miejmy nadzieję, że niedługo, wszak Karnawał w pełni, a tu walentynki tuż tuż…

L.K.

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00