Dziś jest czwartek 28 maja 2020, dziś są imieniny: Augustyna i Jaromira

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8699563
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2017-01-30 08:21:29

„Jest dzień taki jeden, kiedy wzruszeń wiele”

 Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Gogolicach

             20 stycznia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Gogolicach w budynku świetlicy wiejskiej o godz. 1200 rozpoczęła się   wzruszająca  uroczystość Dnia Babci i Dziadka, podczas której licznie przybyli goście mogli z dumą obserwować występy swoich wnuków i wnuczek.

   Wszystkich przybyłych przywitała bardzo serdecznie dyrektor szkoły, pani Barbara Dybczak, życząc Dziadkom i Babciom dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności. Korzystając z okazji, złożyła też gratulacje dzieciom z oddziału przedszkolnego, które przygotowane przez panią Halinę Chruślak brały udział – z sukcesami – w przeglądach Jasełek w Centrum Kultury w Chojnie oraz w Trzcińskim Centrum Kultury.

Ponadto, pogratulowała również pani Elżbiecie Mosce, która przygotowywała uczniów  do udziału w  XXV Otwartym Konkursie Plastycznym "Kalendarz 2017 - Uroki Polskiej Wsi" i tak oto praca Amelii Łysiak ( klasa II) została nagrodzona publikacją                 w tymże kalendarzu (miesiąc kwiecień) a praca Szymona Zawiszy – również z klasy II -  została wyróżniona. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a Amelia dodatkowo kalendarz, w którym jest zamieszczona jej praca.

   Część artystyczną uroczystości rozpoczęły „zerowiaczki” prezentując pięknie przygotowane Jasełka. Po nich zaprezentowali się uczniowie klasy II i III z solistkami: Mają Maćkowycz             i Martyną Lebudą w piosence „ Orkiestry dęte”. Następnie wszyscy z przyjemnością               i wzruszeniem wysłuchali „ Dumki na dwa serca” w wykonaniu Fabiana Kicińskiego i Martyny Pietruchy.         

            Kolejne minuty uroczystości wypełnili uczniowie klasy II, którzy odegrali scenkę pt.        „ Wnuki”, a potem ujrzeliśmy ich w inscenizacji „ Kopciuszka”. 

            Pomiędzy tymi występami  zaprezentował się zespół” Granda” w piosence pt.                „ Margarita”. Później uczniowie klasy V i VI zagrali na flecie utwór „Santa Lucia”, a po nich uczniowie klasy III wystąpili w prześmiesznym przedstawieniu  „ Wesoła Babcia i Bajka                         o królewnie Śmieszce”, a uczennice tejże klasy zaśpiewały znaną wszystkim  piosenkę „ Mam tę moc” z filmu „ Kraina Lodu”.

      Klasa IV i V uczciły Dziadków w „Piosence dla Dziadka”, a na zakończenie serdeczne życzenia zdrowia, spokojnych dni i uśmiechu na co dzień wyśpiewali uczniowie klasy VI           w utworze „ Wszystkiego najlepszego”.                       

                        Rada Rodziców przygotowała bogaty poczęstunek, więc  Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje wnuki smakując ciast,  kawy i herbaty. Serdecznie dziękujemy rodzicom za ogromne zaangażowanie  w przebieg i organizację święta.

L.K.

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00