Dziś jest czwartek 28 maja 2020, dziś są imieniny: Augustyna i Jaromira

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8699352
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Przedświąteczne spotkanie Bożonarodzeniowe w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2017-01-03 08:46:16

Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Gogolicach to również jedna wielka rodzina. Dlatego co roku spotykamy się wraz z zaproszonymi gośćmi na wspólnym kolędowaniu.

22 grudnia b.r. w naszej szkole panowało wielkie poruszenie. Od rana wyczuwało się świąteczną atmosferę, którą nasilał wystrój i dekoracje z żywą, pachnącą lasem choinką. W holu szkoły, gdzie odbywało się spotkanie wszystkich uczestników szkolnej wigilii była również tradycyjna, piękna szopka, pachnąca prawdziwym sianem. O godzinie 10.00 wszystkich zgromadzonych gości powitała prowadząca uroczystość Oliwia Urban. Następnie uczniowie z klas II, III, IV i wykonali „Kolędę Dobosza”. Tym miłym akcentem cała wielka rodzina szkolna została wprowadzona w niepowtarzalny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Nasze Bożonarodzeniowe przedświąteczne spotkanie zaszczycili swoją obecnością ksiądz Wikary Paweł Błasiak a także licznie przybyli rodzice i dziadkowie naszych uczniów.


W części artystycznej uczniowie z klas „0” i II przygotowani przez Panie: Halinę Chruślak
i Elżbietę Moska zaprezentowali tradycyjne jasełka. W pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mali artyści odegrali swoje role. Obok Marii i Józefa nie zabrakło pięknie śpiewających aniołów, spieszących do szopki pastuszków i królów. Aktorzy przypomnieli wszystkim sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej, tułaczkę Maryi i Józefa, pokłon pasterzy i monarchów. Stroje, świetna gra małych aktorów oraz cudownie zaśpiewane kolędy i pastorałki zrobiły na wszystkich bardzo duże wrażenie. Na zakończenie mieliśmy także przyjemność wysłuchać kolędy „Cicha noc” wykonanej przez uczniów z klasy V i VI na fletach. Po występach artystycznych pani Dyrektor Barbara Dybczak przekazała uczestnikom spotkania życzenia świąteczne. Następnie głos Zabrał Ksiądz Wikary Paweł Błasiak, który również wszystkim zgromadzonym złożył serdeczne świąteczne życzenia. Po wspólnym kolędowaniu, świątecznych życzeniach, i spędzonych radosnych chwilach rozeszliśmy się do klas na przedświąteczne spotkania z wychowawcami. Po ich zakończeniu w doskonałych nastrojach, udaliśmy się do domów na przerwę świąteczną.


 

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00