Dziś jest czwartek 28 maja 2020, dziś są imieniny: Augustyna i Jaromira

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8699600
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Uroczysta wieczornica z okazji Święta Niepodległości

dodano: 2016-11-21 11:45:46

10 listopada 2016r. o godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w Gogolicach odbyła się uroczysta wieczornica poświęcona 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, którą przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli.

Podniosły nastrój święta podkreślały zapalone świece oraz patriotyczna dekoracja z godłem  i  mottem „Wstała wielka i wspaniała  w blasku  jasnych zórz”.

Pani Barbara Dybczak,   dyrektor Szkoły Podstawowej w Gogolicach, przywitała serdecznie wszystkich zaproszonych gości: pana Zbigniewa Kitlasa,  Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój, żonę Burmistrza, panią Krystynę Kitlas, panią Wandę Angowską, dyrektora Szkoły Podstawowej w Stołecznej,  pana Jacka Dybczaka, dyrektora Szkoły Podstawowej w Grzybnie, panią Wiesławę Sugier, kierownika Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół, panią Józefę Warężak, kierownika Ośrodka Opieki Społecznej w Trzcińsku-Zdroju, pana Andrzeja Szelążka, leśniczego Nadleśnictwa Mieszkowice, pana Tadeusza Mazura, dyrektora Trzcińskiego Centrum Kultury oraz wszystkich rodziców, nauczycieli, dzieci i wszystkich obecnych na tej uroczystości.

Następnie gorąco podziękowała sponsorom, którzy wsparli finansowo wyjazd zespołu wokalnego „Granda” na Ogólnopolski Konkurs Piosenki Niezłomnej w Krakowie. Zespół wygrał eliminacje wojewódzkie i zakwalifikował się do finału.

Spektakl rozpoczęto tradycyjnie już polonezem, a następnie Mazurkiem Dąbrowskiego.

Zebrani goście usłyszeli wiele pięknych utworów poetyckich, m.in. Zaszum nam Polsko, chorągwią nadziei, 11 listopada, Gdy dym pożarów słońce gasi, przenoszących słuchaczy w dawne lata i wywołujących w sercach uczucia smutku i refleksji  jednocześnie.

Wyjątkowe były też pieśni patriotyczne śpiewane przez zespół „ Granda” oraz solistów: Fabiana Kicińskiego i  Martynę Pietruchę. I pieśni , i wiersze przenosiły w dawne czasy i uzmysławiały wszystkim , że tylko  dzięki patriotycznym  sercom naszych pradziadów najcenniejsze wartości zostały uratowane, że   Polacy swą postawą wnieśli olbrzymi wkład w kształtowanie jedności i świadomości narodowej, a  dzięki powstańcom i żołnierzom Polska odzyskała swoje miejsce na mapie świata i utraconą na 123 lata niepodległość.

Szczególnie przemówiły do serca pieśni Taki kraj, Niepodległa, Niepokorna, Piechota oraz pieśń Dziś idę walczyć, mamo, które podkreślały waleczność polskiego narodu i napełniały słuchaczy dumą, że są  Polakami.

W finałowej części wystąpiła była uczennica Szkoły Podstawowej w Gogolicach, Alina Purgal, śpiewając wzruszającą pieśń pt. „ Wyspa”.

Następnie głos zabrał dyrektor Trzcińskiego Centrum Kultury, pan Tadeusz Mazur,  gorąco dziękując za pięknie przygotowaną wieczornicę oraz wyrażając nadzieję na dalsze, równie profesjonalnie przygotowane uroczystości.

Po tym wystąpieniu  pani dyrektor Barbara Dybczak  podziękowała wszystkim za przybycie, uczniom i nauczycielom za przeprowadzenie uroczystości, a gości zaprosiła do częstowania się wypiekami  przygotowanymi  przez niezawodnych rodziców naszej szkoły, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i obecność.

Za przygotowanie uczniów oraz artystyczną stronę wieczornicy odpowiedzialna była pani  Elżbieta Moska, której pomagała pani Monika Sidorczuk.

L.K.

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00