Dziś jest czwartek 28 maja 2020, dziś są imieniny: Augustyna i Jaromira

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8699335
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Wielki sukces Fabiana Kicińskiego i zespołu wokalnego "Granda" ze Szkoły Podstawowej w Gogolicach.

dodano: 2016-11-15 12:27:42

Fabian Kiciński ze Szkoły Podstawowej w Gogolicach zajął  I miejsce na  I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza „Kima” w Krakowie w kategorii solistów w grupie wiekowej 6-14 lat, natomiast zespół wokalny „Granda” zyskał tytuł Finalisty I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza „Kima” . W minioną sobotę 12 listopada 2016r. w Filharmonii Krakowskiej odbyły się przesłuchania do  I Ogólnopolskiego  Festiwalu Piosenki Niezłomnej imienia Henryka Rasiewicza „Kima”. W przesłuchaniach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Gogolicach przygotowani przez nauczycielkę muzyki Panią Elżbietę Moska. 

Wcześniej nasi uczniowie zajęli  pierwsze miejsce zarówno w kategorii  indywidualnej jak i zespołowej w eliminacjach wojewódzkich, które odbyły się  w  Szczecinie 27 października 2016 roku. Wokaliści,  wyłonieni spośród tysięcy osób w całej Polsce mogli zaprezentować swój talent  na Festiwalu   w Krakowie jako jedni z nielicznych (łącznie spośród  43 podmiotów w postaci solistów, chórów  i zespołów wokalnych).  W przesłuchaniach zaśpiewali  dwa utwory: zespół Granda „Dziś idę walczyć mamo”, natomiast solista Fabian Kiciński „Miejcie nadzieję”. 

Na  Festiwalu prezentowane były  piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe, patriotyczne, związane tematycznie i chronologicznie z okresem II Wojny Światowej, funkcjonowaniem Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, okresem Powstania Warszawskiego oraz walką o pełną niepodległość Polski prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych.

W skład jury, które wybrało najlepszych, weszli znawcy muzyki, m.in. poseł Paweł Kukiz. Członkiem komisji konkursowej był także por. Wacław Szacoń „Czarny” – żołnierz AK i WiN, czterokrotnie skazany przez władze komunistyczne na karę śmierci.

„Niezwykle miło zaskoczył nas wysoki poziom, jaki prezentowała młodzież. Słuchając niektórych utworów nam, członkom komisji, łzy napływały do oczu” – powiedział Robert Zapart, pełnomocnik w Polsce londyńskiej Fundacji Armii Krajowej, która wraz ze Stowarzyszeniem Passionart zorganizowała festiwal. (http://dzieje.pl/kultura-i-sztuka/koncert-na-zakonczenie-ogolnopolskiego-festiwalu-piosenki-niezlomnej)

Wieczorem tego samego dnia w Filharmonii Krakowskiej odbył się koncert galowy, w którym wystąpił nasz uczeń Fabian Kiciński. Zajął on I miejsce w kategorii solistów w grupie wiekowej 6-14 lat. Natomiast zespół wokalny „Granda” zyskał tytuł Finalisty I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im Henryka Rasiewicza „Kima” .

Nagrody laureatom wręczali m.in. Adam Komorowski z zarządu Fundacji Armii Krajowej w Londynie, dyrektor generalny Ministerstwa Obrony Narodowej Bogdan Ścibut i pos. Paweł Kukiz. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, gdyż odnieśli oni sukces, jakiego w historii Szkoły Podstawowej w Gogolicach  jeszcze nie było!

W czasie trzydniowego pobytu w Krakowie uczniowie wraz z opiekunami mieli także okazję zwiedzić to piękne miasto i zobaczyć między innymi : Wawel wraz z Zamkiem Królewskim, Barbakan, Bramę Floriańską, Sukiennice, Smoka Wawelskiego, Krakowski Rynek i oczywiście Smoka Wawelskiego.

Szkoła Podstawowa w Gogolicach składa serdeczne podziękowania dla Urzędu Miejskiego w Trzcińsku-Zdroju oraz dla  firm i sponsorów prywatnych,  dzięki którym wyjazd  do Krakowa i udział uczniów w finale stał się możliwy.

Zespół ds. Promocji Szkoły Podstawowej w Gogolicach

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00