Dziś jest środa 12 sierpnia 2020, dziś są imieniny: Klary i Hilarego

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
9046985
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Akcja sadzenia drzew w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2016-10-24 08:16:29

W ubiegły piątek – 21 października odbyło się w naszej szkole Święto Drzewa. W tym dniu zorganizowana została akcja  sadzenia drzew i krzewów wokół szkoły i boiska szkolnego. W przedsięwzięcie zaangażowani zostali wszyscy uczniowie klas 0-VI, dyrektor, nauczyciele i pracownicy obsługi .  Przed rozpoczęciem pracy  zebraliśmy się w holu szkoły,  gdzie  Pani Olga Komorowska z Nadleśnictwa Mieszkowice wraz z nauczycielką przyrody Panią Moniką Sidorczuk przeprowadziły pogadanką na temat znaczenia drzew dla gospodarki człowieka i zwierząt oraz prawidłowego sadzenia drzew.  Przy tej okazji uczniowie dowiedzieli się również , że  Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2002 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku. Partnerem akcji są Lasy Państwowe. Nasza Szkoła biorąc udział w przedsięwzięciu  przystąpi także do konkursu pn. „Czarodziejskie drzewo”

 

Po krótkiej pogadance wszyscy udali się na plac koło szkoły , gdzie  z wielkim zapałem zabrali się do pracy. Każda klasa miała przydzielony obszar do posadzenia. Posadziliśmy: 20 sztuk  jarząba, 20 derenia oraz po 10 sztuk buka i świerka .  Kopanie dołków na boisku w trawie nie było wcale takie proste. Nawet  dziewczynki nie dawałyza wygraną i dorównywały sile chłopców. Najmłodsi również świetnie sobie radzili. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy uczestniczyć w takiej akcji. Będziemy pielęgnować i obserwować swoje posadzone rośliny. W przyszłości będą domem i pokarmem dla ptaków i zwierząt. Dla  nas miejscem na edukację przyrodniczą, cieniem podczas upałów oraz owoce i liści tych drzew będziemy wykorzystywać na zajęciach w szkole do różnych prac. Będzie to nasza ostoja przyrody wokół szkoły.

Po posadzeniu drzew i krzewów wszyscy mogli posilić się pyszną kiełbaską z ogniska, a apetyt po intensywnej pracy wszystkim dopisywał.

Jesteśmy wdzięczni Nadleśnictwu Mieszkowice  za przekazane szkole drzewka i krzewy  a także zakup poczęstunku. Dziękujemy także Panu Wiesławowi Wiącek za pomoc przy ognisku i pieczeniu kiełbasek.

Akcję koordynowały Pani Olga Komorowska z Nadleśnictwa Mieszkowice oraz Pani Monika Sidorczuk ze Szkoły Podstawowej w Gogolicach.

Monika Sidorczuk

 

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00