Dziś jest środa 12 sierpnia 2020, dziś są imieniny: Klary i Hilarego

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
9046904
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Akcja "Sprzątania Świata 2016" w Szkole Podstawowej w Gogolicach.

dodano: 2016-09-21 09:11:53

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej  w Gogolicach, jak co roku, aktywnie włączyli  się  w kampanię „Sprzątanie świata – Polska 2016". Tegoroczne hasło akcji brzmiało : „Podaj dalej...drugie życie odpadów". Ważnym elementem tego przedsięwzięcia było  też promowanie postaw, które można nazwać: „naprawiaj, przerabiaj”, a nie wyrzucaj! ​

„Sprzątanie świata – Polska 2016”, to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko Nasi uczniowie zostali zapoznani z celami i założeniami akcji poprzez wykonanie gazetki tematycznej w korytarzu szkoły, wywieszenie plakatów,  a także edukację proekologiczną podczas zajęć lekcyjnych. Nawet nasze przedszkolaczki odbyły zajęcia z edukacji ekologicznej, na których od swojej wychowawczyni p. Haliny Chruślak  dowiedziały się w jaki sposób segregować odpady i być „ eko-przedszkolakiem”.

W piątek 16 września w godzinach porannych odbył się w naszej szkole apel, na którym uczniowie zostali zapoznani z celem akcji i wyznaczonymi dla poszczególnych klas trasami. Przed przystąpieniem do sprzątania uczniowie zostali odpowiednio wyposażeni w rękawiczki oraz worki i ruszyli na pomoc środowisku. Dzieci przeszły wyznaczoną trasą skrupulatnie rozglądając się, aby nie opuścić żadnych śmieci. Wspólnie z nauczycielami zebrały ich kilka 120-litrowych  worków, uprzątnęły między innymi otoczenie szkoły, a także okolice boiska i placu zabaw we wsi.  Podczas tegorocznej akcji „Sprzątania świata” żaden śmieć nie umknął uwadze naszych dzielnych ekologów. Niestety, z ilości zebranych śmieci (kilka pełnych worków) widać, że nie do wszystkich osób dociera apel, aby dbać o swoje środowisko. Pewnie upłynie jeszcze wiele czasu, nim ludzie zrozumieją, jak ważnym jest dbanie o czystość otoczenia i jakie mogą być tego skutki w przyszłości

Za przeprowadzenie akcji odpowiadał dyrektor szkoły oraz wszyscy nauczyciele. Jednak nie byłaby ona tak atrakcyjna bez wsparcia finansowego  ze strony Urzędu Miejskiego w Trzcińsku – Zdroju. Na zakończenie pracowitej wyprawy i w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku wszyscy otrzymali zdrowy i smaczny poczęstunek zakupiony ze środków finansowych Urzędu Miejskiego w Trzcińsku-Zdroju.

Ten dzień zapadnie w pamięci nas wszystkich. Takie chwile jak ta, uświadamiają nam, że razem można wiele zrobić.

Za przeprowadzenie akcji w szkole odpowiedzialna była nauczycielka przyrody Monika Sidorczuk.

M.S

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00