Dziś jest czwartek 02 lipca 2020, dziś są imieniny: Marii i Urbana

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8845181
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Rok szkolny 2015/2016 zakończony

dodano: 2016-07-12 10:16:58

Gratulacje, podziękowania i moc gorących, wakacyjnych życzeń można było usłyszeć dnia 24 czerwca w Szkole Podstawowej w Gogolicach. W ten upalny piątek cała społeczność szkolna świętowała początek wakacji, a zarazem uroczyście zakończyła pełen pracy i wrażeń rok szkolny. Dla wielu uczniów były to miesiące wytężonego wysiłku i starań o jak najlepsze wyniki w nauce, które na zakończenie zostały docenione przez nauczycieli i wychowawców. Zanim uczestnicy uroczystości zebrali się na słonecznym placu apelowym, wspólnie uczestniczyli w mszy świętej, odprawionej przez księdza Tomasza Kałużę w kościele parafialnym w Gogolicach.  

Po ostatnim w tym roku szkolnym przybyciu uczniów do szkoły i  chwili oczekiwania głośnymi akordami i chóralnym śpiewem wybrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Goście, powitani przez prowadzącą apel Oliwię Urban poszukiwali cienia, który w to przedpołudnie był niemal na wagę złota. Na początku części oficjalnej głos zabrała pani Dyrektor Lidia Karpińska, która dokonała podsumowania kończącego się roku szkolnego. Życzyła absolwentom szkoły , aby doświadczenia zdobyte u nas  dodały im  odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu. Szczególne słowa uznania i wdzięczności skierowała do   rodziców, podkreślając  ważność ich pracy i wsparcia we wspólnych, partnerskich poczynaniach.

Niemniej gorąco i serdecznie dziękowała nauczycielom i pracownikom obsługi za ciężką pracę, otwartość, cierpliwość i poświęcenie, a władzom samorządowym za zrozumienie dla trudności, z jakimi  boryka się nasz mała, ale rodzinna szkoła. Kończąc swe przemówienie, życzyła wszystkim udanych, wyczekiwanych, słonecznych, ale przede wszystkim bezpiecznych i zasłużonych  wakacji, dodając jednocześnie, ze jest to jej ostatnie przemówienie jako dyrektora szkoły, gdyż kończy swoją kadencję i raz jeszcze dziękuje wszystkim za sześć lat wspólnej pracy: nauczycielom, rodzicom, uczniom, pracownikom.

 W tym momencie swoją wdzięczność za współpracę w imieniu nauczycieli i pracowników szkoły przepięknym koszem  kwiatów wyrazili  przedstawiciele grona pedagogicznego, pani Agnieszka Biel  i pan Czesław Postawa, życząc  jednocześnie dalszych sukcesów w życiu zawodowym. Pani Dyrektor tego dnia otrzymała także kwiaty i podziękowania za owocną współpracę od Rady Rodziców i kończącej edukację w naszej szkole klasy szóstej.

Podziękowaniom, gratulacjom i wyrazom uznania przysłuchiwał się również Burmistrz Gminy Trzcińsko-Zdrój Zbigniew Kitlas, który zabrał głos po chwili. Na ręce pani Dyrektor wręczył symboliczny bukiet kwiatów z wyrazem podziękowania za lata pracy na stanowisku Dyrektora naszej szkoły.

Długo oczekiwanym momentem tego dnia było wręczenie nagród dla uczniów, którzy swoimi wynikami w nauce i osiągnięciami zasłużyli na uznanie. Wręczanie okazałe serii nagród rozpoczął pan Burmistrz, doceniając szóstoklasistkę-absolwentkę Weronikę Łyczko finansową nagrodą za najwyższą średnią i wzorowe zachowanie.

Następnie głos zabrała przybyła na naszą uroczystość prezes Stowarzyszenia „Gogolander” pani Barbara Purgal. Jak co roku, tak i teraz w nagrodę za najlepsze wyniki sprawdzianu szóstoklasisty nagrody z jej rąk odebrali zdobywcy największej ilości punktów. W tym roku byli to: Weronika Łyczko, Mateusz Ożarowski i Michał Walkowicz.

Promienie słoneczne nie oszczędzały zebranych na placu apelowym uczniów i gości, dlatego bez zwłoki przystąpiono do wręczania nagród dla uczniów, a także listów gratulacyjnych dla wspierających szkołę rodziców. Stół przeznaczony na nagrody książkowe dla najlepszych uczniów niemal uginał się pod ich ciężarem, więc brawa rozbrzmiewały na szkolnym podwórzu bardzo często. Oprócz nagród za bardzo wysokie wyniki w nauce, niektórzy uczniowie wyróżnieni zostali również za szczególne osiągnięcia artystyczne, sportowe i dziennikarskie.

Obdarowani uczniowie nie mieli zbyt wiele czasu na podziwianie otrzymanych książek, bowiem kolejnym punktem tego dnia była część artystyczna. Rozpoczął ją  Zespół Wokalny „Granda”, tańcem i śpiewem zapraszając wszystkich na wakacje.

Szczególnie często przed gośćmi pojawiali się tego roku szóstoklasiści, którzy na pożegnanie także zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne, jednocześnie dziękując za spędzone w szkole lata i wspominając najciekawsze momenty swojej uczniowskiej przygody w jej murach. Śpiew do znanej melodii „Mamma mia”, rymowane podziękowania i kabaret muzyczny podsumował część oficjalną zakończenia roku. Po niej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, by odebrać świadectwa oraz wzajemnie podziękować za spędzone chwile. Nie zabrakło momentów wzruszeń, a w niejednym oku pojawiła się także melancholijna łezka.

Szczególne pożegnania odbyły się w klasie III, która zakończyła swój I etap edukacyjny wraz z wychowawczynią, panią Haliną Chruślak. Po wakacjach na byłych już trzecioklasistów czekają nowe wyzwania, więc czas kanikuły muszą spożytkować wyjątkowo efektywnie.

Ze szkołą, a także wychowawczynią, panią Elżbietą Tracz żegnali się szóstoklasiści. Podczas przygotowanego na tę okazję bogatego poczęstunku przyszedł czas na przepyszny tort z imionami absolwentów, kwiaty i podziękowania dla wychowawczyni oraz wspólne, pamiątkowe fotografie. Swój pobyt w murach naszej szkoły absolwenci potwierdzili ponadto wpisem w pamiątkowej księdze absolwentów.

Rok szkolny zaczynaliśmy we wrześniu przy słonecznej aurze. Mimo tego, że w trakcie jego trwania nieraz zachodziło ono za chmury, a deszcz nie oszczędzał nawet podczas imprez plenerowych, zakończenie roku skąpane było w promieniach słońca, z pewnością zapowiadając pogodne i udane wakacje.

Paweł Juras

 

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00