Dziś jest poniedzialek 14 października 2019, dziś są imieniny: Bernarda i Fortunaty

osób

Dzień Sportu w promieniach słońca

dodano: 2016-07-12 10:11:01

Jak zwykle imprezy plenerowe w Szkole Podstawowej w Gogolicach wywołują mnóstwo pozytywnych emocji. Tym razem w czwartek 23 czerwca, w przeddzień zakończenia roku szkolnego wszyscy chętni uczniowie mogli wziąć udział w różnorodnych konkurencjach, grach i zabawach przygotowanych w ramach Dnia Sportu. Impreza odbyła się w upalnym słońcu, ale lejący się z nieba żar nie zniechęcił nikogo do aktywności fizycznej.

Zanim młodzi uczestnicy zabawy przystąpili do sportowej rywalizacji, imprezę rozpoczął jej koordynator, nauczyciel wychowania fizycznego, pan Paweł Rosadziński. Opowiedział on wszystkim niecierpliwym, jakie atrakcje czekają na nich na szkolnym boisku, wypełnionym zielenią i bez przerwy ogrzewanym słońcem.

Tuż po godzinie 10.00 zwarci i gotowi uczniowie wszystkich klas i oddziału zerowego przystąpili do rywalizacji. Starsi spróbowali swoich sił w przetaczaniu opony pomiędzy przeszkodami na czas, zaś młodsi walczyli o jak najlepszy wynik w przewracaniu kręgli. Chętnych do rywalizacji nie brakowało, a niektórzy pełnili ponadto funkcje organizacyjne, notując i zapisując wyniki poszczególnych konkurencji. Najlepszy w kręgle okazał się niespodziewanie zerówkowicz Jakub Koch. Do swojego rówieśnika chwilę później dołączyła Gabriela Mońka, która wykazała się najlepszą celnością w rzutach piłką do celu. Z kolei w konkurencjach przeznaczonych dla uczniów klas IV - VI najszybszy w nietypowym biegu
z oponą był Hubert Marciniak, choć w tej zabawie na czas o końcowym rezultacie decydowały wręcz setne sekundy. Oprócz szybkości uczniowie musieli się chwilę później wykazać celnością w grze w rzutki, w której równych sobie nie miał Bartosz Mikuć.

Po pozornie statycznej konkurencji z rzutkami, każdy mógł spróbować swoich sił w piłkarskiej żonglerce, w której trzeba było jak najwięcej razy podbijać piłkę tylko prawą nogą, by następnie spróbować poprawić wynik przy użyciu lewej stopy. Aby rywalizacja w tej konkurencji okazała się atrakcyjniejsza, młodzi żonglerzy następnie podbijać mogli futbolówkę dwiema nogami oraz głową. W tej trudnej, wymagającej sporej techniki sztuce najlepszy okazał się ponownie szóstoklasista Bartosz Mikuć.

Konkurencją, w której najmłodsi mogli rywalizować ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami był konkurs skakania na skakance techniką tzw. żabki. Trudność polegała na wykonywaniu tej wymagającej koordynacji czynności przez minutę. Choć ćwiczenie wydawało się proste, wyniki okazały się zaskakujące. Najdłużej bez pomyłki skakać umiała Maja Zerka.

Chętni uczestnicy podczas wykonywania konkurencji mogli również sprawdzić się siatkówce oraz piłce nożnej, ponieważ miejsca z zieloną trawą wokół szkoły dla nikogo nie zabrakło. W samo południe przystąpiono do wręczenia nagród dla najlepszych w poszczególnych konkurencjach. Oprócz zwycięzców związane ze sportem i rekreacją przyrządy otrzymali także zdobywcy drugich i trzecich miejsc, a wszystkie dzieci uczestniczące w Dniu Sportu dostały również nagrody pocieszenia – kolorowe breloczki, skakanki i cukierki.

Punktem finałowym wypełnionego ruchem dnia był mecz piłki nożnej pomiędzy nauczycielami i uczniami. Po zaciętej rywalizacji w trakcie pierwszej połowy wynik pozostawał sprawą otwartą, bowiem nauczyciele prowadzili jedynie dwiema bramkami. Obie drużyny przed przerwą miały mnóstwo okazji do wbicia gola, ale piłka częściej niż do siatki trafiała w słupki i poprzeczki obu bramek. W drugiej odsłonie pełnego walki meczu nauczyciele wykazali się jednak większą skutecznością i doświadczeniem, ostatecznie zwyciężając 7:1.

Po pełnym wrażeń dniu nikt nie mógł narzekać na brak ruchu, który dostarczył każdemu mnóstwa emocji oraz endorfiny – hormonu szczęścia. Zadowoleni z otrzymanych nagród i aktywnie spędzonego dnia uczniowie po raz kolejny przekonali się, że sport to zdrowie, o które każdy może zadbać w przyjemny sposób.