Dziś jest środa 12 sierpnia 2020, dziś są imieniny: Klary i Hilarego

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
9046910
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

"Jak nie czytam, jak czytam"

dodano: 2016-07-12 09:59:55

Jak mówiła Wisława Szymborska - "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła". To też jeden z najlepszych sposobów relaksu... Podróż w świat wyobraźni daje bowiem wytchnienie i możliwość oderwania od szarej rzeczywistości. Przekonali się już o tym uczniowie Szkoły Podstawowej w Gogolicach , którzy  postanowili wesprzeć ciekawą inicjatywę społeczną...  

Ogólnopolska Akcja Masowego Czytania, do której przystąpili nasi uczniowie, przebiegająca pod hasłem "Jak nie czytam, jak czytam" to nic innego, jak  promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Jak podkreślają eksperci, jedyna nadzieja na wzrost fatalnych wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu, a przewodnią rolę w jego aktywizacji pełnić powinny biblioteki szkolne. W naszej szkole  odpowiedzialne za przygotowanie i przebieg akcji  były nauczycielki  - p.Elżbieta Moska i p.Elżbieta Tracz.

Przedsięwzięcie  odbyło się na boisku szkolnym . Przy wspaniałej pogodzie i radosnej  atmosferze, 10 czerwca, równo o 10.00, uczniowie rozpoczęli czytanie swoich ulubionych książek pochodzących z biblioteki szkolnej. Każdy znalazł dla siebie jakąś interesująca lekturę, Jedne dzieci czytały siedząc bądź leząc na trawie, inne spacerując. Starsi uczniowie czytali młodszym.

Akcja ta odbyła się w naszej szkole po raz pierwszy, ale już w trakcie jej trwania było wiadomo, że nie po raz ostatni. Wielu spośród uczniów  odkryło, że znajomość treści różnych książek i możliwość dzielenia się tą wiedzą jest satysfakcjonująca. Ci, którzy nieczęsto zaglądają do nich z własnej woli dostrzegli, że wiele ich ominęło. To jasne, że nie wszyscy uczniowie po jednej akcji połknęli „książkowego bakcyla”, ale na pewno zmieniło się ich spojrzenie na książkę- tym razem nie szkolną lekturę, lecz ciekawą rozrywkę. A nauczyciele wierzą, że ich uczniowie będą czerpać radość z obcowania z ciekawą książką, bo od tego są marzenia- nie mogą się spełnić jeśli ich nie ma…

M.S.

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00