Dziś jest niedziela 31 maja 2020, dziś są imieniny: Anieli i Petroneli

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8715516
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Pełen atrakcji festyn rodzinny w Gogolicach

dodano: 2016-07-04 10:14:35

Stałe miejsce w kalendarzu roku szkolnego ma od dawna dzień 1 czerwca, w którym cała społeczność  Szkoły Podstawowej w Gogolicach uczestniczy w festynie z okazji Dnia Rodziny – święta będącego połączeniem Dnia Matki, Dnia Ojca oraz Dnia Dziecka. Także w tym roku do  naszej szkoły przybyło mnóstwo gości, którzy wspólnie z dziećmi spędzili czas na wypełnionym po brzegi atrakcjami festynie rodzinnym. Niecodzienny dzień, wolny od zajęć lekcyjnych dostarczył wszystkim wielu wrażeń i pozytywnych emocji.

Festyn rozpoczął się o godzinie 9.30 od uroczystego i serdecznego powitania przybyłych przez panią Dyrektor Lidię Karpińską oraz prowadzących część artystyczną konferansjerów. Choć słońca było tego dnia jak na lekarstwo, czyhający w powietrzu deszcz niemal oszczędził wszystkich występujących uczniów. Bogata i różnorodna część artystyczna była nie tylko okazją do zaprezentowania wszystkich umiejętności: tanecznych, wokalnych, aktorskich czy recytatorskich, ale także pochwalenia się wykonaniami poszczególnych utworów przed najbliższymi.

Widzowie w ciągu blisko półtorej godziny mogli wysłuchać dwóch solowych występów wokalisty Fabiana Kicińskiego, nagradzanego i wyróżnianego podczas kilku konkursów i przeglądów muzycznych w bieżącym roku szkolnym. Swoje możliwości taneczne zaprezentowali uczniowie klasy I, II oraz oddziału „0” podczas tańca do znanej melodii „Kaczuszek”. Uczniowie klasy II wystąpili również w tańcu pt. „Trojak” wraz z pierwszoklasistami. Oprócz występów grupowych – tańców i piosenek – wysłuchać można było również solistek: Pauliny Marciniak z klasy II (w piosence „Puszek Okruszek” oraz Weroniki Łyczko z klasy VI (w utworze „Dziś będzie bal”).

W każdej rodzinie szczególne miejsce zajmują dzieci, które rozwijają się z dnia na dzień. Wyraz temu dali trzecioklasiści, śpiewając piosenkę pt. „A ja rosnę i rosnę”. Po ich występie na scenie pojawili się uczniowie klas IV i V, którzy także pokazali swoje umiejętności wokalne w piosence „Zakazany owoc”.

Dwukrotnie na scenie jako aktorzy zaprezentowali się drugoklasiści, którzy najpierw w kabarecie „Kopciuszek” wprowadzili widownię w dobry nastrój, a chwilę później rozbawili gości wciąż odkrywaną na nowo historią Czerwonego Kapturka. Rytmiczne oklaski publiczności dały się słyszeć podczas radosnego występu pierwszoklasistów, którzy niczym prawdziwi piraci zachęcili wszystkich do wspólnego śpiewu o żeglarskich wojażach. Uczennice klasy II: Daria Zawisza i Milena Mazurkiewicz zadały swoim śpiewem publiczności pytanie, zawarte w tytule piosenki „Co powie tata?”.

Kabaretową część występów naszych uczniów uzupełnili najstarsi – uczniowie klasy VI – którzy w pełnym muzyki kabarecie opowiedzieli współczesną historię Janka Muzykanta. Promienne uśmiechy nie opuściły twarzy gości również podczas wspólnego występu klas I i II w piosence pt. „Zwariowana rodzinka”. Pełno barw, ruchu i emocji wprowadzili na scenę trzecioklasiści, którzy w przedstawieniu pt. „Duchy” przypomnieli wszystkim o znaczeniu zdrowego stylu życia, a w piosence „Zupa jarzynowa” wraz z publicznością niemal „przyrządzili” swoim śpiewem pełną witamin potrawę.  

Podczas części artystycznej nie zabrakło również duetu wokalnego, który stworzyły  uczennice klasy IV: Martyna Lebuda i Martyna Pietrucha, utworem pt. „Piosenka na cztery kopyta i wiatr” poprzedzając nagrodzony gromkimi oklaskami występ Zespołu Wokalnego „Granda” w piosence „Dachowy song”.

Gratką dla wielbicieli poezji była recytacja wiersza pt. „Klinika lalek” w wykonaniu Mai Maćkowycz z klasy III. Następnie przyszedł czas na życzenia dla wszystkich uczestników festynu, które śpiewanymi słowami „Wszystkiego najlepszego” złożyli im szóstoklasiści.

Tuż po godzinie 11.00 rozpoczęła się druga, niezwykle intensywna część rodzinnego święta w naszej szkole. Najbardziej spragnione wrażeń dzieci mogły mieć kłopot, z której atrakcji skorzystać w pierwszej kolejności, bo ich ilość mogła zrobić wrażenie nawet na najbardziej wymagających. Młodzi bohaterowie dnia 1. czerwca do dyspozycji mieli dmuchany zamek-zjeżdżalnię, jazdę prawdziwym wozem strażackim i przejażdżkę na dwóch przyjaznych kucykach. Na wielbicieli spokojniejszej rozrywki czekało stanowisko tworzenia bransoletek i korali, które jednocześnie stawały się pamiątkami z festynu. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której uczniowie poszukiwali swojego szczęścia i zaopatrywali się w rozmaite przedmioty, przydatne każdemu dziecku. Chętni mogli ponadto na swojej twarzy upamiętnić udział w festynie – do dyspozycji dzieci było stanowisko, po którego odwiedzeniu uczestnicy na twarzach mieli najróżniejsze wzory i kolory. Mnóstwo śmiechu i emocji towarzyszyło również atrakcji zapewnionej przez strażaków – dzieci celowały do specjalnych celów armatką wodną, a najlepszym potwierdzeniem zainteresowania tą rozrywką były nie do końca suche stroje najmłodszych.

Wszyscy biorący udział w festynie rodzinnym mogli przez cały czas trwania imprezy korzystać z bogatego poczęstunku. Do dyspozycji gości były pieczołowicie przygotowane przysmaki, takie jak ciasta i słodycze, owoce, sałatki mięsne i warzywne, pachnąca kiełbaska wprost z grilla, a nawet tradycyjny chleb ze smalcem. Nikomu nie zabrakło również orzeźwiających napojów oraz kawy i herbaty.

Ważnym punktem imprezy były podziękowania dla wszystkich sponsorów i organizatorów święta, podczas których dzieci otrzymały dodatkowy prezent: specjalne narzędzie do tworzenia baniek mydlanych. Unosiły się one przez dłuższy czas nad szkolnym boiskiem, świadcząc o zadowoleniu obdarowanych nimi uczestników festynu.

Choć pogoda z czasem zaczęła się niecierpliwić i nad Gogolicami pojawił się deszcz, uczniowie do samego końca korzystali z wszystkich możliwych przystanków zabawy. Wszędobylska woda utrudniła co prawda przeprowadzenie zaplanowanych konkursów i zabaw sportowych, ale dzięki temu z większą niecierpliwością wszyscy oczekują nadchodzącego w naszej szkole Dnia Sportu.

Impreza zorganizowana przez naszą szkołę przy wsparciu Rady Rodziców i Sołectwa Gogolice z pewnością nie byłaby tak atrakcyjna bez pomocy naszych sponsorów: firmy Vreespol, Stowarzyszenia „Gogolander”, Sadów Trzcińsko-Zdrój, Piekarni w Trzcińsku-Zdroju, Sklepu w Gogolicach i Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

Wszystkim, dzięki którym przeprowadzenie tak wyjątkowego święta było możliwe, składamy serdeczne podziękowania. Dzięki Wam hasło, które przyświecało naszemu festynowi: „Rodzina – tu zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy…” staje się całkowicie uzasadnione i zgodne z rzeczywistością. Dziękujemy!

Paweł Juras

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00