Dziś jest środa 12 sierpnia 2020, dziś są imieniny: Klary i Hilarego

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
9046935
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gogolicach odwiedzili Ogród Dendrologiczny w Przelewicach

dodano: 2016-07-04 10:05:12

30 maja 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Urokliwe miejsca ogrodu, śpiew ptaków, świeże powietrze oraz wyjątkowa, kwitnąca roślinność, między innymi: różaneczniki, azalie, piwonie oraz symbol ogrodu – drzewo chusteczkowe, stanowiły nie lada atrakcję dla  naszych uczniów.

Ogród Dendrologiczny w Przelewicach powstał jako prywatna kolekcja miłośnika drzew i krzewów, który wierzył, że ludzie są na Ziemi po to, żeby kierować przyrodą, nadawać sens jej istnieniu. Człowiek ten przekształcił istniejący park przypałacowy według własnych pragnień, ale zachował wiele elementów przypominających poprzednich gospodarzy. Wszyscy kolejni opiekunowie Ogrodu również starali się zgodnie z własną wiedzą i umiejętnościami wzbogacić ten zakątek zachowując efekty pracy poprzedników. Dawidia chińska, której kwiat stał się symbolem Ogrodu Dendrologicznego i trafił do herbu Gminy Przelewice, znalazła się w Światowej Czerwonej Księdze roślin ginących i zagrożonych w skali całej Ziemi.. Podobnych gatunków jest w Ogrodzie więcej.

Naszym uczniom szczególnie przypadły do gustu: Ogród Japoński, przepięknie kwitnące rododendrony oraz dumnie kroczące pawie. Gdy spacerowaliśmy  po Ogrodzie,  nie straszna nam była ani padająca mżawka, ani  zmęczenie po przejściu kilku kilometrów trasy w ogrodowych alejkach. Dzieci z zachwytem i zaciekawieniem przyglądały się roślinom i zadawały mnóstwo pytań. Na koniec zwiedzania arboretum wszyscy uczestniczy  zakupili sobie na pamiątkę w szkółce znajdującej się na terenie Ogrodu okazy kwiatów i krzewów z zamiarem posadzenia ich w przydomowych ogródkach. Wszyscy w doskonałych nastrojach wrócili do szkoły.

Monika Sidorczuk

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00