Dziś jest czwartek 28 maja 2020, dziś są imieniny: Augustyna i Jaromira

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8699523
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Eliminacje Gminne XIX Małej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2016-06-02 15:22:35

29 kwietnia 2016r. o godzinie 900 w Szkole Podstawowej w Gogolicach odbył się etap gminny Małej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, w tym roku już po raz dziewiętnasty. Olimpiada miała na celu wzbogacenie wiedzy uczniów o środowisku naturalnym, jego zagrożeniach i ochronie, uwrażliwienie na piękno przyrody i uświadomienie potrzeby jej chronienia oraz wypracowanie praktycznych wniosków, jak żyć w zgodzie z przyrodą.

W olimpiadzie gminnej wzięli udział reprezentanci szkół podstawowych z terenu naszej gminy: Szkoły Podstawowej w Gogolicach, Szkoły Podstawowej w Trzcińsku-Zdroju oraz Szkoły Podstawowej w Stołecznej. Każda szkoła była reprezentowana przez dwa zespoły dwuosobowe, z których  każdy  składał się z dwóch uczniów: po jednym z klasy V  i VI.

Zagadnienia tegorocznej małej olimpiady podobnie jak w ubiegłym roku dotyczyły:

funkcjonowania ekosystemu leśnego

form ochrony przyrody w lasach

ochrony gatunkowej grzybów, roślin i zwierząt leśnych

rozpoznawania gatunków grzybów, roślin i zwierząt leśnych (ich tropów i odgłosów)

gospodarki leśnej

zagrożeń związanych z lasem

Zawodnicy rywalizowali w trzech etapach:

w pierwszym uczniowie indywidualnie (oddzielnie klasy V. i VI.) rozwiązywali zadania testowe

w drugim – uczestnicy olimpiady w zespołach dwuosobowych musieli odgadnąć na podstawie opisów  hasła dotyczące flory i fauny lasu a następnie z ponumerowanych liter ułożyć i wyjaśnić hasło .

w trzecim etapie uczestnicy zespołowo odgadywali do jakich zwierząt należą prezentowane odgłosy a także identyfikowali liście drzew przedstawione na rycinach.

Po konkursie, który zakończył się około godziny 1030,  jury w składzie: pani Olga Komorowska z Nadleśnictwa Mieszkowice, pani Sara Komarnicka z Urzędu Gminy w Trzcińsku-Zdroju,  pan Czesław Postawa (przedstawiciel Szkoły Podstawowej w Stołecznej), pan Jarosław Płotkowski (przedstawiciel Szkoły Podstawowej w Trzcińsku-Zdroju) podliczyli punktację, zarówno w kategorii indywidualnej, jak i grupowej.

Wszyscy uczestnicy  otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zestawy 3 książek dla każdej ze szkół . Najlepsi zawodnicy (po jednym zespole) będą reprezentować Szkołę Podstawową w Gogolicach i  Szkołę Podstawową w Trzcińsku-Zdroju  na olimpiadzie powiatowej, która odbędzie się 19  maja w Zielinie.

Wszystkim uczestnikom XIX Małej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej gorąco gratulujemy i zachęcamy młodszych uczniów szkół podstawowych do brania przykładu ze swoich koleżanek i kolegów. 

 

A oto klasyfikacja końcowa:

I. miejsce – Szkoła Podstawowa w Gogolicach,

II. miejsce  - Szkoła Podstawowa w Trzcińsku-Zdroju

III. miejsce – Szkoła Podstawowa  w Stołecznej,

Do olimpiady powiatowej zakwalifikowali się: Weronika Łyczko i Oliwia Urban  reprezentujące Szkołę Podstawową w Gogolicach   oraz Damaris Figiel i Anna Białko  reprezentujące Szkołę Podstawową w Trzcińsku-Zdroju .

Serdeczne podziękowania kierujemy do Nadleśnictwa Mieszkowice za ufundowanie nagród dla uczestników olimpiady i szkół, a także dla p. Anny Młynek z Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Gogolicach za przygotowanie poczęstunku dla uczniów i członków juri. Dziękujemy także p. Jarosławowi Płotkowskiemu, który wykonał dokumentację fotograficzną olimpiady.

Monika Sidorczuk

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00