Dziś jest niedziela 31 maja 2020, dziś są imieniny: Anieli i Petroneli

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8715568
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Osiągnięcia muzyczne naszych uczniów

dodano: 2016-05-11 11:41:19

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gogolicach swoimi osiągnięciami na polu artystycznym – zarówno muzycznym, jak i plastycznym – po raz kolejny udowodnili, że sukces nie zależy od wielkości szkoły, ale także od opieki i wsparcia nauczycieli oraz zaangażowania uczniów. Trudno byłoby bowiem znaleźć w całej Polsce drugą tak niewielką placówkę, której uczniowie udzielają się artystycznie, jednocześnie odnosząc spore sukcesy. Odpowiednia praca, zaangażowanie, wsparcie oraz predyspozycje znów przyniosły efekty i dostarczyły sporo radości. 

Pełne pracy przygotowania do występów rozpoczęto jeszcze podczas ferii zimowych, na które instruktor zespołu wokalnego „Granda”, pani Elżbieta Moska zaprosiła wszystkich chętnych, którzy chcieli przygotowywać się do konkursów wokalnych. W trakcie dwudniowych warsztatów wokalnych dokonano doboru repertuaru oraz pracowano nad wybranymi utworami. Najwięcej zaangażowania w zakresie pracy solowej wykazali uczniowie: Paulina Marciniak, Fabian Kiciński oraz Weronika Łyczko, którzy zostali przygotowani do indywidualnego, solowego występu.

Trudne, wymagające zadania postawione przed zespołem potęgował fakt, że dobrany  repertuar był dość skomplikowany, na poły musicalowy, ponadto uczestnicy zajęć po raz pierwszy mieli okazję zetknąć się ze śpiewem dwugłosowym. Poprzeczka postawiona została dość wysoko, ale dzięki temu satysfakcja z osiągniętych wyników jest o wiele większa. Praca dzieci oraz instruktora przyniosła wymierne efekty, którego świadectwem jest uzyskany przez zespół dnia 22 kwietnia w Gryfinie tytuł laureata Powiatowego Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego, a tym samym kwalifikacja do przeglądu wojewódzkiego, który odbędzie się 21 maja b.r. w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, gdzie zespół będzie reprezentował powiat gryfiński.

To jednak nie wszystkie „zdobycze” wokalne naszych uczniów: tydzień wcześniej, podczas eliminacji powiatowych Przeglądu Piosenki Dziecięcej w Chojnie, Paulina Marciniak oraz Fabian Kiciński zostali docenieni przez jurorów, otrzymując wyróżnienia. Sukces dwójki naszych uczniów trzeba docenić tym bardziej, że rywalizować musieli z bardzo liczną grupą wykonawców z terenu aż czterech gmin. W tak obszernym gronie uczestników osiągnięcie wyróżnienia wśród starszych rywali satysfakcjonuje po wielekroć.      

Serdecznie gratulujemy licznych osiągnięć muzycznych naszym uczniom, przygotowywanym przez panią Elżbietę Moskę, jednocześnie zapewniając o trzymaniu kciuków 21 maja podczas przeglądu wojewódzkiego. Powodzenia w godnym reprezentowaniu naszej szkoły oraz powiatu gryfińskiego w stolicy województwa!

Prezentowane fotografie pochodzą ze stron: www.ckchojna.pl oraz www.gdk.com.pl.

Paweł Juras

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00