Dziś jest czwartek 28 maja 2020, dziś są imieniny: Augustyna i Jaromira

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8699555
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

W plastycznym świecie bajek i teatru z sukcesami

dodano: 2016-05-11 11:32:10

Umiejętności plastyczne wymagają nie tylko zdolności manualnych, ale również odpowiedniej wyobraźni, kreatywności i przygotowania. Jeśli do tych elementów dodamy odrobinę talentu, możemy cieszyć się z sukcesu. Potwierdzeniem tego jest osiągnięcie naszego pierwszoklasisty, Szymona Zawiszy, który zdobył wyróżnienie w etapie powiatowym i kwalifikację do etapu wojewódzkiego konkursu pod hasłem „Okładka mojej ulubionej książki”, organizowanego przez Amatorski Ruch Artystyczny województwa zachodniopomorskiego.

Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem, o czym świadczyć może fakt, że w Pałacyku pod Lwami obejrzeć można niemal 500 prac młodych uczestników. Wśród dzieł plastycznych wykonywanych najrozmaitszymi technikami, znalazła się także praca ucznia naszej szkoły. Szymon Zawisza z klasy I za wykonaną przez siebie pracę pt. „Ptasie radio” otrzymał wyróżnienie, tym samym kwalifikując się do etapu wojewódzkiego. Przed jurorami etapu powiatowego stanęło niebywale trudne zadanie, aby z tak dużej ilości różnorodnych prac wybrać jedynie najlepsze. Wśród uczestników, którzy klasyfikowani byli w czterech kategoriach wiekowych, Szymon Zawisza otrzymał wyróżnienie, swoją pracą pokonując wielu rywali z ośrodków kultury i szkół powiatu gryfińskiego. 

            To jednak nie jedyny sukces polonistyczny, jakim pochwalić się mogą tej wiosny uczniowie naszej szkoły! Zdobycie wyróżnienia w konkursie ogólnopolskim „Magia teatru – lalka teatralna” to niebywałe osiągnięcie, a pochwalić nim się mogą dwie uczennice klasy II: Paulina Marciniak i Milena Mazurkiewicz, których prace plastyczne w postaci lalek teatralnych zdobyły uznanie wśród ponad trzystu prac z całej Polski.

            Zanim jednak uczniowie przystąpili do przygotowywania swoich prac, mogli podczas lekcji w szkole dowiedzieć się wielu informacji na temat rodzajów lalek teatralnych. Przygotowująca uczniów do konkursu Pani Elżbieta Moska pełniła dla uczniów rolę inspiratora do ich twórczości. Dzieci po zapoznaniu się z niezbędną wiedzą na temat tych wyjątkowych „aktorów” przystąpiły do pracy. Samodzielnie, pod okiem bliskich swoje lalki przygotowali: Szymon Zawisza, Aleksandra Biel, Karol Biczyński (kl. IV), Milena Mazurkiewicz oraz Paulina Marciniak (kl. II). Prace wymienionych drugoklasistek zostały wyłonione przez jury konkursowe i nagrodzone wyróżnieniem wśród 134 prac. Dzieła naszych uczennic oraz mnóstwo innych kukiełek i marionetek – postaci z bajek „Alicja z Krainy Czarów” oraz „Calineczka”, prezentowane są do końca maja b.r. w sali Hydro(za)gadka Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

            Wszystkim naszym wyróżnionym uczniom składamy serdeczne gratulacje i życzymy powodzenia w ich przyszłej aktywności plastycznej.

 

Paweł Juras

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00