Dziś jest czwartek 28 maja 2020, dziś są imieniny: Augustyna i Jaromira

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8699422
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Taneczna zabawa karnawałowa

dodano: 2016-02-22 08:40:19

Za stolicę światowego karnawału uznaje się często brazylijskie Rio de Janeiro, ale w sobotę 30 stycznie 2016 r. była nią bez wątpienia Szkoła Podstawowa w Gogolicach. W niej bowiem wszyscy przybyli goście bawili się od samego początku do ostatniego taktu muzyki, a uśmiech nie opuszczał nikogo ani na chwilę. Szampańska zabawa bez wytchnienia, przeplatana mnóstwem konkursów z nagrodami, wybory królewskiej pary balu, a także bogaty bufet – wszystko to zagwarantowało niezapomniane wrażenia tego wieczoru.

Od samego początku zabawy wśród dzieci czuć było podekscytowanie, które wywoływały rozmaite i pomysłowe przebrania. W szkole zamiast tradycyjnie ubranych uczniów tym razem spotkać można było różnorodne postaci, wśród których wyróżniały się „czarne” charaktery – diabła, wampira, czarownice. Swoją wytwornością uwagę zwracały kreacje księżniczki Elzy, piosenkarek i tancerek. Nie zabrakło tego wieczoru również bohaterskich kowbojów, szeryfów, a nawet agenta Jamesa Bonda. Do Gogolic „przybyły” także gwiazdy estrady, takie jak Michael Jackson czy wokalistka Cleo. Najmłodsi uczniowie brali udział w zabawie w przebraniach dyni, biedronki oraz pszczółki. Zorganizowany na początku zabawy konkurs na najładniejsze przebranie, połączony z tańcami i prezentacją strojów okazał się wyzwaniem dla nauczycielskiego jury, które doceniło wszystkich przebranych uczniów, przyznając wśród uczniów z każdej klasy tylko pierwsze miejsca.

W trakcie zabawy tanecznej uczniowie co jakiś czas zapraszani byli do organizowanych i prowadzonych przez panie: Magdalenę Stańczyk i Elżbietę Tracz konkursów z nagrodami. Przyszedł zatem czas na wyścig na gazetach, taniec pod coraz niżej trzymaną poprzeczką, krążącą w kole tancerzy maskotkę. Sporo emocji towarzyszyło wszystkim podczas zabawy pod nazwą „Na smyczy z balonem”. Równie atrakcyjne dla przybyłych były konkursy tańca z balonikiem pomiędzy partnerami oraz w jedzeniu wafelka na czas.

Chętni do udziału w zabawach uczniowie sprawdzili również swoje umiejętności podczas konkursu pod hasłem „Mumia”. Tańczącym bez chwili wytchnienia nie brakowało sił do kolejnych wyzwań, takich jak m.in. taniec i podążanie do baloników w czterech kolorach, zabawa „pudełko z zadaniami” oraz tuż przed końcem wyłowienia jabłek z wody bez użycia rąk.

Punktem kulminacyjnym intensywnego wieczoru było ogłoszenie „Króla i Królowej karnawałowego balu 2016 w Szkole Podstawowej w Gogolicach”. Wybór dwójki, która spośród kilkudziesięciu tancerzy bawiła się najpiękniej, był szalenie trudny. Po burzliwych dyskusjach ostatecznie w królewską parę balu stworzyli: Martyna Pietrucha (klasa IV) oraz Tomasz Gołaszewski (klasa II). Opiekun Samorządu Uczniowskiego pan Paweł Rosadziński dokonał uroczystej koronacji, po której przyszedł czas na ostatnie tańce i zakończenie szampańskiej zabawy.

Spragnieni i nieustannie ruchliwi uczniowie mogli wedle zwyczaju skorzystać z szerokiej oferty bufetu, zorganizowanego i prowadzonego przez życzliwych Rodziców. Trudno byłoby wyobrazić sobie bal karnawałowy bez tego istotnego, pełnego smakołyków miejsca. Podkreślić należy, że wszyscy uczniowie podczas zabawy zachowywali się wzorowo, bawiąc się chętnie i ani na chwilę nie opuszczając „parkietu”, którym był jak zwykle główny szkolny korytarz.

Paweł Juras

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00