Dziś jest środa 12 sierpnia 2020, dziś są imieniny: Klary i Hilarego

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
9046984
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Szkoła Podstawowa w Gogolicach roztańczona andrzejkowo

dodano: 2015-12-04 09:11:37

Głośna muzyka, roztańczeni uczestnicy zabawy, a także atmosfera tajemniczych wróżb i przepowiedni towarzyszyła społeczności Szkoły Podstawowej w Gogolicach dnia 28 listopada 2015r. Wtedy bowiem tuż po godzinie 15 rozpoczęła się coroczna zabawa taneczna, której towarzyszyły liczne zabawy i atrakcje. W murach szkolnych nie było chyba żadnego ucznia, który tego wieczoru nie dał się porwać rytmom tańca i melodii muzyki. 

Zanim w głównym korytarzu szkolnym rozbrzmiały głośne tony, głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Weronika Łyczko, która wszystkich przybyłych uczniów, rodziców i gości zapoznała z rodowodem tradycji Andrzejek oraz najczęstszymi wróżbami. Uczennica wyjaśniła zebranym, dlaczego akurat ten dzień jest w Polsce obchodzony tak hucznie i odmiennie od pozostałych. Następnie zaproszono wszystkich odważnych i chętnych do specjalnej sali wróżb, w której tajemnicze wróżbitki przepowiadały śmiałkom przyszłość przy pomocy rozsypanych szpilek, kubków z zagadkowymi symbolami, zaskakujących napojów, karteczek z literami i numerami, rzutu kośćmi, kolorów oraz serca i igły. Nie zabrakło oczywiście wosku, z którego słyną obchody Andrzejek. Sala wróżb niemal przez cały wieczór tętniła życiem i przyjmowała wszystkich, którzy chcieli dowiedzieć się, co ich czeka. Wśród odważnych znaleźli się także nauczyciele.

Wszyscy, którzy tańcząc poczuli pragnienie lub zgłodnieli, mogli korzystać z obsługiwanego przez rodziców bufetu. W ofercie były cieszące się popularnością galaretki, rogaliki oraz babeczki i wypieki przygotowane przez chętnych i życzliwych szkole Rodziców.

Prawdziwe atrakcje czekały na wszystkich uczestników balu na „parkiecie”, czyli głównym, szkolnym korytarzu. Oprócz dyskotekowych hitów nauczyciele przygotowali interesujące zabawy. Pani Monika Sidorczuk, czuwająca nad przebiegiem tanecznych konkurencji zaprosiła uczniów do tańca z balonami, zawierającymi specjalne zadania. Uczniowie sprawdzali się również w pląsach z balonem trzymanym pomiędzy partnerami. Sporo uśmiechów wywołała ponadto znana zabawa ze zmniejszającą się ilością krzesełek czy tańcem na coraz mniejszym kawałku gazety.

Dla najlepszych tancerzy i zwycięzców poszczególnych konkurencji czekały nagrody, choć tego dnia nawet bez nich wszyscy opuszczali szkolny budynek z uśmiechem i wciąż grającą w uszach muzyką. Dla nienasyconych tańcem uczniów pozostaje małe pocieszenie, że już niebawem czeka wszystkich kolejna okazja do rytmicznej zabawy - Karnawałowy Bal, na którym atrakcji z pewnością nie zabraknie.

Za koordynację imprezy odpowiedzialny był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Panem Pawłem Rosadzińskim. Wyśmienita zabawa i poczęstunek nie byłby możliwy bez wsparcia Rady Rodziców, której członkom serdecznie dziękujemy.

Paweł Juras

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00