Dziś jest środa 12 sierpnia 2020, dziś są imieniny: Klary i Hilarego

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
9046966
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Wycieczka edukacyjna do Szczecina

dodano: 2015-12-04 09:06:53

Niepowtarzalną i wyjątkową okazję do poznania dawnych instrumentów oraz techniki gry na nich mieli uczniowie Szkoły Podstawowej w Gogolicach w dniu 24 listopada 2015r., kiedy to udali się na wycieczkę edukacyjną do Szczecina. Grupa blisko czterdziestu uczniów podczas wizyty w stolicy województwa zachodniopomorskiego nie tylko mogła wziąć udział w warsztatach w Muzeum Historii Szczecina, ale także wraz z przewodnikiem przemierzyć trasę turystyczną Zamku Książąt Pomorskich.

Wycieczkowe przeżycia rozpoczęły się dla uczniów tuż przed godziną 9. Po zajęciu miejsc w autokarze wszyscy wyruszyli z Gogolic, by po blisko godzinie podróży przystąpić do realizacji planu wycieczki. Jego głównym punktem był udział w dwuczęściowych warsztatach muzealnych, podczas których uczniowie zapoznali się z budową średniowiecznych instrumentów muzycznych. Pracownicy muzeum z pasją wtajemniczyli wszystkich w tajemnice konstrukcji wielu zapomnianych dziś instrumentów, a także zaprezentowali techniki gry na kilku z nich. Jak wydobywać dźwięki z przedmiotów o specyficznym wyglądzie, a także jak przed wiekami tworzono takie „cuda” – to tylko niektóre z zagadnień, które przedstawiono uczestnikom warsztatów podczas ich wizyty.

Prowadzący uatrakcyjnili uczniom Szkoły Podstawowej w Gogolicach ich wizytę w murach Muzeum, organizując również konkurs tańca do dźwięków wydobywanych przy użyciu średniowiecznych instrumentów. Zajęcia cieszyły się sporym zainteresowaniem, a chętnych do bezpośredniego kontaktu z elementami świata muzyki dawnej nie brakowało.

Istotnym punktem wycieczki był spacer specjalną trasą turystyczną Zamku Książąt Pomorskich, podczas którego uczniowie wraz z przewodnikiem poznali historię i  wiele ciekawostek dotyczących tego istotnego dla Szczecina miejsca. Uczniowie żywiołowo odpowiadali na pytania przewodnika, który również za pomocą zagadek podawał niezliczoną ilość interesujących wiadomości na temat przemierzanej trasy.

Po dotlenieniu się i pełnym wrażeń kulturalnych spacerze wszyscy uczestnicy wycieczki mogli zaspokoić swoje apetyty podczas obiadu w restauracji na Starym Rynku Szczecina. Jak się szybko okazało, uczniowie byli tego dnia nie tylko głodni wiedzy, ale również ciepłego posiłku.

Organizatorem wycieczki była pani Elżbieta Moska, której w opiece nad uczniami towarzyszyły panie: Krystyna Kitlas i Halina Chruślak.  

Paweł Juras

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00