Dziś jest sobota 04 lipca 2020, dziś są imieniny: Teodora i Innocentego

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8852420
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Kolorowe przywitanie złotej jesieni w Gogolicach

dodano: 2015-09-25 08:32:55

Wraz z rozpoczętym nie tak dawno nowym rokiem szkolnym wielkimi krokami zbliżyła się do nas jesień – złota, pełna owoców i kolorów pora roku, którą w Szkole Podstawowej w Gogolicach powitano jak zwykle hucznie, nie tylko tańcząc, śpiewając, recytując, ale także rywalizując sportowo, artystycznie i plastycznie. O tym, co działo się tego dnia w gogolickiej szkole, z pewnością mówić się będzie jeszcze długi czas.

Niecierpliwie oczekiwany start „Dnia Jesieni” nastąpił tuż po godzinie 11 na szkolnym placu apelowym, gdzie przybyli goście, rodzice, uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły mogli obserwować i podziwiać artystyczne występy dzieci. Najpierw zaprezentowała się grupa „zerowiaczków”, przygotowana przez panią Agnieszkę Biel. Najmłodsi wprowadzili wszystkich we wspaniałe humory, z gracją i prawdziwym polotem wykonując figury taneczne do śpiewanej piosenki pt. „Stonoga”. Wyśmienity nastrój nie opuszczał widzów ani na chwilę, bo następnie przyszła kolej na występy starszych uczniów. Obejrzeć można było m.in. przygotowanych przez panią Elżbietę Moskę pierwszoklasistów, którzy w inscenizacji przekonali wszystkich, że nawet pod kapeluszem leśnego grzybka mogą zmieścić się wszyscy: jeż, ślimak czy żaba. Oklaski i szerokie uśmiechy nie tylko gości, ale także samych występujących, świadczyły o udzielającej się wszystkim doskonałej atmosferze witanej jesieni. Bogatymi w estetyczne doznania były występy uczniów klasy II, przygotowanych przez Panią Agatę Romańczuk. Drugoklasiści zaprezentowali wypełnioną emocjami inscenizację z Babą Jagą w roli głównej oraz rytmiczny taniec do utworu pt. „Grozik”.

 Barwnie ubrani trzecioklasiści, przygotowani przez panią Halinę Chruślak, przedstawili znany wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”, a następnie pomysłowo ugotowali prawdziwie jesienną zupę na scenie.

Również uczniowie klas IV-VI pokazali swoje artystyczne umiejętności, tańcząc do melodii rock’n’rolla, recytując poezję na pożegnanie lata, a także śpiewając o końcu upalnej pory roku. Dziś bowiem wszyscy przywitali jesień, czego wyraz dali w kolejnej części „Dnia jesieni”, gdyż po zakończeniu części artystycznej przyszedł czas na konkursy plastyczne: wykonywanie najdłuższego naszyjnika z korali jarzębiny, konkurs malarski o tematyce jesiennej, a także wykonywanie pomysłowych ludzików z ziemniaków. Dla aktywnych na polu sportowym pan Paweł Rosadziński przygotował wymagające konkurencje sportowe, w których chętni musieli się wykazać równowagą, szybkością, zwinnością oraz sprytem i współpracą zespołową.

 

Rodzice uczniów w tym samym czasie zapraszali wszystkich do bogatego poczęstunku. Można było posilić się nie tylko smakowitymi wypiekami, ale również pożywną kiełbaską z grilla. Na zakończenie „Dnia jesieni” w szkole zaprezentowano wykonane przez uczniów prace plastyczne, a także długo chwalono się efektownymi naszyjnikami i ludzikami – w prawdziwie jesiennych kolorach.

Tak przywitana jesień z pewnością obdarzy nas wyśmienitą pogodą, której nie poskąpiła nam tego dnia. Za koordynację imprezy odpowiedzialny był pan Czesław Postawa, nauczyciel matematyki.

Paweł Juras

 

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00