Dziś jest czwartek 02 lipca 2020, dziś są imieniny: Marii i Urbana

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8845241
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w SP w Gogolicach

dodano: 2015-07-08 09:32:56

Na tą uroczystość cała społeczność Szkoły Podstawowej w Gogolicach czekała od dawna. Początek wakacji i zakończenie roku szkolnego 2014/2015 to dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły dzień szczególny, podczas którego podsumowano czas wytężonej pracy, podziękowano wszystkim za wzajemną pomoc i wręczono zasłużone nagrody i wyróżnienia.

Uroczystości rozpoczęły się w piątek 26 czerwca tuż po godzinie 8.00 w Kościele w Gogolicach, gdzie odbyła się podniosła msza święta dla uczniów i nauczycieli. Następnie wszyscy udali się na szkolny plac apelowy, by tam rozpocząć część oficjalną tego dnia. Po powitaniu wszystkich przez prowadzącą, głos zabrała Pani Dyrektor Lidia Karpińska, która przywitała raz jeszcze przybyłych gości . W Gogolicach nie zabrakło między innymi Pani Prezes Stowarzyszenia „Gogolander” Barbary Purgal, a także Kierownika Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Oświaty w Trzcińsku Zdroju, Pani Wiesławy Sugier, która na ręce Pani Dyrektor złożyła serdeczne gratulacje wyników i podziękowania za pracę w roku szkolnym w imieniu własnym oraz Burmistrza Miasta i Gminy Trzcińsko Zdrój Zbigniewa Kitlasa. Dowodem gratulacji był okazały bukiet kwiatów, których podczas tego dnia było co niemiara. Przyszła bowiem kolej na wręczanie nagród dla najlepszych uczniów szkoły, a także tych, którzy w Sprawdzianie Szóstoklasisty osiągnęli najlepsze wyniki. Ich osiągnięcia nagrodziło Stowarzyszenie „Gogolander”, zaś posiadaczki najwyższej średniej ocen: Dominika Łysiak i Oliwia Urban odebrały nagrodę pieniężną Burmistrza Miasta i Gminy Trzcińsko Zdrój.

Sporo radości sprawił uczniom poszczególnych klas odbiór z rąk dyrektora szkoły i wychowawców świadectw, a także nagród książkowych za wyniki w nauce, wzorową frekwencję (w tym zakresie wyróżniony został Tomasz Gołaszewski z klasy I) oraz dla najlepszego czytelnika (Patryk Nelz, kl. I) i sportowca (Kacper Nowicki, klasa VI).

Szczególnie dużo czasu podczas akademii poświęcono uczniom klasy VI, dla których było to jednocześnie pożegnanie z murami Szkoły Podstawowej. Zanim jednak przedstawili oni przygotowaną wraz z wychowawczynią Moniką Sidorczuk część artystyczną, wystąpili  uczniowie klasy III, którzy muzycznie „budowali łódź”. Na szczęście okazała się ona tylko dodatkiem, gdyż pogoda była tego dnia niezwykle łaskawa dla wszystkich i deszcz spadł tuż po zakończeniu akademii na placu apelowym.

Przyszedł również czas na podziękowania wszystkim rodzicom i instytucjom wspierającym szkołę – Pani Dyrektor Lidia Karpińska wręczyła podziękowania dla tych, którzy swoim zaangażowaniem wspierali pracę szkoły w zakończonym roku szkolnym. Szóstoklasiści wręczyli również kwiaty wszystkim nauczycielom oraz pamiątkowe serce dla Pani Dyrektor. Nie zabrakło łez wzruszenia, a te wyjątkowe momenty uwieczniano wspólnymi fotografiami.

Dalszą część zakończenia roku szkolnego przeprowadzili wychowawcy poszczególnych klas już w salach lekcyjnych, zaś żegnający szkołę szóstoklasiści wraz z wychowawczynią zaprosili wszystkich gości na poczęstunek w budynku świetlicy szkolnej. Pożegnaniom i wspomnieniom nie było końca, wszyscy życzyli sobie również udanego wypoczynku w czasie wakacji, który najprawdopodobniej minie jeszcze szybciej niż zakończony rok szkolny.

Paweł Juras

 

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00