Dziś jest środa 23 stycznia 2019, dziś są imieniny: Ildefonsa i Rajmunda

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
7141067
osób

Wyróżnienia

"Orzeł" z tarczą powraca z Bierzwnika!

dodano: 2011-11-07 10:20:57

W listopadową niedzielę „Orzeł” Trzcińsko-Zdrój rozegrał mecz w ramach 14. kolejki rozgrywek piłkarskich Szczecińskiej Klasy Ogręgowej Gr. Południe. Piłkarze z Trzcińska udali się do swojego imiennika z Bierzwnika, którego pokonali 4:1.

Zwycięscy wystąpili bez swoich dwóch podstawowych zawodników. Zabrakło Piotra Mazura, który pauzował za żółte kartki oraz Bartka Limanówki, który obowiązkowo uczestniczył w zajęciach na swojej uczelni. Godnymi zmiennikami okazali się Andrzej Szot i Konrad Lewandowski. Kolejny bardzo dobry mecz rozegrał w bramce Mariusz Bała, który uchronił nasz zespół od utraty kilku bramek.

Mecz miał dwie odsłony. Pierwsza połowa to przewaga Gości potwierdzona trzema bramkami, a w drugiej dominowali Gospodarze, która zakończyła się zdobyciem po jednej bramce.

Początek meczu to akcje przeprowadzane raz przez drużynę Gospodarzy, a raz przez Gości. Jeden  z takich ataków zakończył się faulem w polu karnym. Faulowanym był M. Leszczyński a egzekutorem karnego M. Sarnecki i Orzeł z Trzcińska w 4 minucie obejmuje prowadzenie.

W kolejnych minutach gry to ataki na przemian. W 16 minucie T. Kwaśniewski wspólnie z D. Wojciechowskim przeprowadzają koronkową akcję zakończoną wrzutką  przez tego drugiego wykończoną niecelną główką M. Leszczyńskiego. Minutę później Gospodarze przeprowadzili bardzo groźny kontratak. Napastnik minął M. Sarneckiego lecz strzał oddał obok bramki M. Bały.

Kolejne ataki Gospodarzy jak również Gości kończyły się strzałami nad lub obok bramek. Druga bramka dla graczy z Trzcińska padła po zamieszaniu w polu karnym i błędzie bramkarza, który wypuścił piłkę z rąk. Sytuację wykorzystał M. Leszczyński. Pięć minut później J. Krzemiński popisał się strzałem z dystansu ustalając wynik do przerwy 0:3. Druga odsłona rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Orłów z Bierzwnika. Już w drugiej minucie po rozpoczęciu gry przeprowadzili oni składną akcję zakończoną strzałem tuż nad bramką.

Sześć minut później M. Bała ratuje nas od utraty bramki. W 60 minucie Leszczyński nie wykorzystuje 100% sytuacji. Po strzale D. Wojciechowskiego piłka odbija się od poprzeczki i trafia do Leszczyńskiego Leszczyńskiego ten z 5. metrów głową nie trafia do bramki. W 65 min. Gospodarze przeprowadzili akcję, którą zakończyli zdobyciem kontaktowego gola. Gol ten dodał „skrzydeł” Orłom z Bierzwnika. Falowe ataki jednak kończyły się niecelnymi strzałami lub obronami naszego młodego bramkarza. Taką obroną popisał się Mariusz w 73 min. Po faulu A. Wojciechowskiego Gospodarze wykonywali rzut wolny. Strzał z za pola karnego  sparował Mariusz i po poprzeczce  piłka wychodzi w pole. Nie wykorzystane sytuacje się mszczą. W 85 min. Czwartego gola dla Orła Trzcińsko-Zdrój zdobywa T. Kwaśniewski ustalając wynik meczu. Orzeł Bierzwnik – Orzeł Trzcińsko-Zdrój 1:4. Cała drużyna zasłużyła na pochwałę za pierwszą połowę a za drugą na naganę. Ale mimo wszystko dziękujemy!

W przedmeczu juniorzy nasi ulegli gospodarzom 10:1. Grali w dziewięciu.

Mecz 15. kolejki nasza drużyna rozegra w najbliższą niedzielę również z imiennikiem, Orłem Pęzino. Początek spotkania o godz. 14,00 na stadionie miejskim w Trzcińsku-Zdroju..

Informacje i foto:
Piotr Bugajski

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00