Dziś jest czwartek 28 maja 2020, dziś są imieniny: Augustyna i Jaromira

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8699637
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Niepodległa, niepokorna! Uroczysta wieczornica w Gogolicach

dodano: 2014-12-03 08:10:48

„Wolność, niepodległość, radość”  - to tylko niektóre ze słów, które najczęściej słychać było wieczorem 7 listopada 2014r. w Świetlicy Wiejskiej w Gogolicach, gdzie uczniowie Szkoły Podstawowej przedstawili zaproszonym gościom oraz wszystkim zainteresowanym program artystyczny, związany z 96. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas uroczystej wieczornicy, która rozpoczęła się kilka minut po godzinie 18.00, usłyszeć można było patriotyczne i poruszające utwory muzyczne, śpiewane przez przygotowanych przez panią Elżbietę Moskę uczniów. Nie zabrakło również strof patriotycznej poezji, opiewającej dążenie Polski do niepodległości oraz wyrażającej radość z jej odzyskania. Za przygotowanie językowej strony wieczornicy odpowiedzialny był pan Paweł Juras.

Od samego początku wieczornicy czuć było podniosłą atmosferę, w którą wprowadziły gości dziesiątki palących się świec oraz nastrojowe oświetlenie. Uroczystość rozpoczęła  Dyrektor Szkoły Podstawowej, pani  Lidia Karpińska, która przywitała wszystkich obecnych: dzieci, rodziców, nauczycieli, a także wszystkich gości, w tym   pana Burmistrza Zbigniewa Kitlasa.

Następnie widzowie dali się ponieść klimatowi wieczoru, stworzonemu przez występujących. Usłyszeć można było m.in. solowe wykonanie pieśni pt. „Miejcie nadzieję” oraz utwór „Taki kraj”. Najwięcej emocji i gromkich oklasków wzbudził wśród publiczności występ uczennicy klasy VI Zuzanny Wiącek, która zaśpiewała utwór „A jeśli nie wrócę przed świtem”. Wykonano ponadto bardziej znane pieśni: „My, pierwsza brygada” oraz „Wojenko, wojenko”.  Podczas wieczornicy wystąpiły również absolwentki naszej szkoły, Alina Purgal i Marta Ruczkowska.

Punktem finałowym, a jednocześnie zwieńczeniem  wzruszającej części artystycznej był wiersz, rozpoczynający się od radosnego zawołania: „Ojczyzna wolna, znowu wolna!”, po którym wszyscy występujący uczniowie wspólnie, z radością i optymizmem wykonali „Gołębi song”, wzywający do radosnego świętowania niepodległości naszego kraju przez wszystkich, nie tylko tego wieczoru, ale przede wszystkim przez cały najbliższy rok, aż do kolejnej rocznicy.

Po zakończeniu części artystycznej, głos ponownie zabrała pani Dyrektor Lidia Karpińska, która podziękowała za przygotowanie i przeprowadzenie wieczornicy oraz liczne przybycie gości. Swoje słowa do publiczności skierowała także pani Róża Ryczańczyk-wiceprezes Stowarzyszenia „Gogolander”, która  słodkim upominkiem podziękowała wykonawcom i  nauczycielom przygotowującym wieczornicę . Pani Róża  powiedziała także, że to my sami tworzymy naszą lokalną, małą ojczyznę i musimy o nią dbać. Głos zabrał również  pan Burmistrz Zbigniew Kitlas, który pogratulował wzruszającego występu i postawy uczniom SP w Gogolicach podczas tak uroczystego wieczoru. Swojego wzruszenia  nie ukrywali także pozostali goście, którzy mieli okazję do wymiany wrażeń z wieczornicy podczas poczęstunku oraz kawy i herbaty, przygotowanych przez rodziców.

Mimo iż niepodległościowa wieczornica dobiegła końca, wśród jej uczestników długo jeszcze słychać było słowa pieśni: „Niepodległa, niepokorna, zawsze była, będzie, jest…”

Paweł Juras

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00