Dziś jest czwartek 28 maja 2020, dziś są imieniny: Augustyna i Jaromira

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8699625
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Zakończenie roku szkolnego w Gogolicach

dodano: 2014-08-12 13:22:36

27 czerwca 2014r. w Szkole Podstawowej w Gogolicach odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2013/2014. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Łukasz  Biel serdecznie przywitał panią Dyrektor naszej szkoły, nauczycieli, a także zaproszonych gości: wiceburmistrza Józefa Szotta, ks. proboszcza Marka Piotrowskiego, panią sołtys Monikę Zawiszę, przedstawicieli Regionalnego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich „Gogolander” :panią Barbarę Purgal i  pana Jerzego Ryczańczyka, wszystkich pracowników szkoły,  a przede wszystkim uczniów i ich rodziców. Następnie poprosił o głos Panią dyrektor Lidię Karpińską.

Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom promocji do następnej klasy. Szczególne gratulacje skierowała w stronę szóstoklasistów, którzy w tym roku odnieśli ogromny sukces. Wynik testu naszej szkoły okazał się znacznie wyższy  niż średnia w powiecie i województwie. Nasza szkoła znalazła się na pierwszym miejscu nie tylko w gminie Trzcińsko-Zdrój, ale w całym powiecie gryfińskim! Naszym zdolnym szóstoklasistom pani dyrektor życzyła, aby doświadczenia zdobyte w naszej szkole dodały im odwagi i wiary w siebie, a budując swoją przyszłość  „szukali prawdy jasnego płomienia, szukali nowych nieodkrytych dróg”.

Następnie wystąpił wiceburmistrz Józef Szot, także gratulując uczniom klasy VI wysokiego wyniku w testach kompetencji. Pogratulował także wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do tego sukcesu oraz życzył wszystkim udanego wypoczynku i nowych sił w przyszłym roku szkolnym. Głos zabrał również proboszcz naszej parafii, ks. kanonik Marek Piotrowski, który był pod wielkim wrażeniem sukcesu naszej szkoły. Wszyscy usłyszeli z serca płynące gratulacje i podziękowania za tak owocną pracę oraz życzenia, by nasza szkoła istniała w Gogolicach jak najdłużej.

Każdego roku uczeń, który osiągnął najwyższą średnią ocen i otrzymał ocenę wzorową zachowania otrzymuje pieniężną Nagrodę Burmistrza Gminy Trzcińsko- Zdrój. W tym roku zdobył ją Łukasz Biel z klasy V. Nagrodę wręczył obecny na uroczystości wiceburmistrz Józef Szott. Pani dyrektor wręczyła Łukaszowi świadectwo i nagrodę.

Następnie nagrody otrzymali uczniowie z klas I- V najlepsi pod względem nauki i zachowania, a ich rodzice listy gratulacyjne. Nagrody i dyplomy otrzymali także najlepsi czytelnicy: H. Marciniak i W. Łyczko, najlepsi sportowcy: O. Urban, K. Nowicki, uczniowie aktywnie działający w Samorządzie Uczniowskim: przewodniczący Ł. Biel oraz M. Walawender, M. Tyrpa, J. Wiącek , Z. Wiącek - działające w sekcji odpowiedzialnej za gazetkę informacyjną SU oraz  uczennice działające w szkolnej gazetce: D. Łysiak, A. Nowak.

Pani dyrektor gorąco podziękowała wszystkim rodzicom za współpracę, a szczególnie zarządowi Rady Rodziców, przewodniczącej- pani Wioletcie Nowak i skarbnikowi- pani Monice Walkowicz. Następnie prowadzący poprosił swoje koleżanki i kolegów z VI klasy o złożenie ślubowania. Była to bowiem dla nich chwila szczególna, ponieważ żegnali się ze szkołą podstawową i zaczynali nowy etap w swoim

„My, absolwenci Szkoły Podstawowej w Gogolicach, naszej Ojczyźnie i Tobie, Szkoło ślubujemy:

Zdobytą wiedzę i umiejętności jak najlepiej wykorzystywać w dalszym życiu.

Zawsze pracować sumiennie i uczciwie.

Czynnie współuczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym kraju.

W dalszym życiu nieść zaszczytne miano wychowanka Szkoły Podstawowej w Gogolicach.

Po ślubowaniu wychowawca klasy VI, pan Czesław Postawa wraz z panią dyrektor wręczyli uczniom klasy VI świadectwa oraz zaświadczenia o wynikach sprawdzianu szóstoklasisty.

W imieniu  Stowarzyszenia „Gogolander”, pani Barbara Purgal i pan Jerzy Ryczańczyk   nagrodzili  nagrodą pieniężną uczniów klasy VI, którzy osiągnęli najwyższe wyniki ze Sprawdzianu  Kompetencji. W tym roku nagrody otrzymali: Kacper Biczyński, Nikola Nowak, Kinga Kicińska, Wiktor Pietrucha, Adam Wójcik, Bartłomiej Hałupka,

Po tym uczniowie klasy VI podziękowali całemu gronu pedagogicznemu, pani dyrektor i pracownikom szkoły za „dar najpiękniejszy, za wiedzę i serce”, ofiarowując wszystkim piękne czerwone róże. Zadedykowali także wszystkim przygotowany przez siebie program artystyczny- „Koncert życzeń” na wesoło.

Po części artystycznej dzieci i rodzice zostali zaproszeni do klas na ostatnie w tym roku szkolnym spotkania z wychowawcami. Na koniec pani dyrektor  złożyła wszystkim życzenia zasłużonych, wyczekiwanych, słonecznych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

Do widzenia, szkoło!

A.Romańczuk

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00