Dziś jest sobota 25 stycznia 2020, dziś są imieniny: Pawła i Miłosza

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8189134
osób

Onet podróże
Polskie Radio

Wielkanoc tuż tuż!

dodano: 2016-03-02 12:09:36

Każdy z młodych ludzi zapewne nie może się już doczekać malowania jajek, dekorowania mazurków, czy też przygotowywania świątecznego koszyczka. W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie i Trzcińsku - Zdroju uczestnicy w ramach działającego w placówce koła plastycznego przygotowali świąteczne kartki na konkurs ogólnopolski.

czytaj więcej »

Halowe Mistrzostwa OHP CUP 2016 w Dębnie

dodano: 2016-03-01 08:26:57

W dniu 27.02.2016 roku odbył się w Dębnie XXXVIII Wojewódzki Halowy Turniej w Piłce Nożnej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Zachodniopomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Szczecinie.  W turnieju wzięło udział 16 drużyn piłkarskich, złożonych z siedmiu zawodników i ich opiekunów. Były drużyny z całego województwa zachodniopomorskiego czyli z Dębna (gospodarze), Trzebiatowa, Białogardu, Łobza, Barlinka, Szczecina, Mielenka, Wałcza, Szczecinka, Polic, Koszalina, Kołobrzegu, Stargardu, Rowu-Trzcińska oraz niemiecka drużyna ze Schwerin.

czytaj więcej »

Konkurs Mistrz poprawnej polszczyzny

dodano: 2016-02-25 11:50:18

W dniu 24.02.2016r. w OSiW OHP w Rowie Trzcińsku-Zdroju odbył się konkurs pt. „Mistrz poprawnej polszczyzny”. Celem konkursu było krzewienie kultury języka ojczystego i świadomości językowej wśród uczestników, rozwijanie ekspresji twórczej, kreatywności i wyobraźni językowej oraz popularyzowanie poprawnej polszczyzny. W sumie do konkursu przystąpiło 25 uczestników.

czytaj więcej »

Lepili pierogi w Trzcińsku

dodano: 2016-02-25 11:46:56

W  dniu 25.02.2016 roku, uczestnicy ośrodka w Trzcińsku-uczniowie II klasy gimnazjum kucharz, w ramach praktycznej nauki zawodu, przygotowywali dziś nasze tradycyjne pierogi z twarogiem i ziemniakami. Pod kierunkiem pani Bożeny Myki, uczestnicy przygotowali ciasto, wałkowali, wykrawali, a następnie zabrali się do lepienia pierogów. A przecież lepienie pierogów, jak twierdzi wielu,  to sztuka.

czytaj więcej »

Czwarte miejsce drużyny z OSiW Rów – Trzcińsko na Turnieju w Niemczech

dodano: 2016-02-25 08:38:09

21 lutego drużyna siatkarska z OSiW OHP w Rowie – Trzcińsku Zdroju wzięła udział w I Młodzieżowym Turnieju Siatkówki organizowanym, przy wparciu PNWM, przez zaprzyjaźnioną z nami od kilku lat niemiecką organizację Netzchaoten Müncheberg. Lutowe wizyty w Münchebergu  mają charakter cykliczny jednakże w tym roku organizatorzy oprócz tradycyjnego Turnieju „open” zorganizowali niedzielną rywalizację dla młodszych (U20) amatorów siatkówki.

czytaj więcej »

Walentynkowe ferie w świetlicy środowiskowej w Trzcińsku-Zdroju

dodano: 2016-02-16 15:02:41

Ferie zimowe w naszym województwie dobiegają już końca. Zima w tym roku nie dopisała- nie było tak lubianego przez dzieci śniegu, na którym potrafią bawić się przez cały dzień. Aby zimową przerwę w nauce spędzić ciekawie i pożytecznie, 11 lutego  w Trzcińsku-Zdroju pedagog ośrodka- Agnieszka Sankiewicz  oraz wychowawczyni świetlicy środowiskowej- Aleksandra Osadców zorganizowały dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Trzcińsku feryjne zajęcia plastyczno-techniczne.

czytaj więcej »

O "Bezpiecznych feriach 2016" w Rowie

dodano: 2016-01-22 13:25:58

W tym roku uczniowie z województwa zachodniopomorskiego już 1 lutego rozpoczynają ferie zimowe. Stąd zaproszenie od Gimnazjum dla Dorosłych w Rowie przyjęła pani Małgorzata Giniewicz z pionu Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Myśliborzu.

czytaj więcej »

Zajęcia koła strzeleckiego w Rowie

dodano: 2016-01-21 13:22:03

W dniu 20 stycznia br. odbyły się w Rowie zajęcia kółka strzelectwa sportowego przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie Trzcińsku – Zdroju.W trakcie spotkania organizacyjnego uczestnicy Ośrodka zostali zaznajomieni z organizacją zajęć koła zainteresowań, jak również celami i stawianymi przez opiekunów grupy zadaniami i osiągnięciami uczestników.

czytaj więcej »

Rów - Pamiętamy o mieszkańcach lasu

dodano: 2016-01-20 13:37:33

19 stycznia wybraliśmy się wraz z wychowawczynią Krystyna Wąs do pobliskiego lasu na spacer. Było trochę mroźno, ale piękne słonce na niebie nieco nas ogrzewało. Przy okazji spaceru mogliśmy zastanowić się, jak w czasie mrozów radzą sobie jego mieszkańcy, czyli zwierzęta i podrzucić małe co nieco do paśnika.

czytaj więcej »

Wolontariat w OSiW OHP w Rowie

dodano: 2016-01-20 09:54:22

W dniu 19.01.2016 w internacie w Rowie, odbyło się spotkanie organizacyjne programu wychowawczo - edukacyjnego ,,Wolontariat pozytywnie zmienia i zbliża pokolenia”. Wcześniej  po wytypowaniu grupy 11 osób z internatu 1 i 2 w Rowie z poszczególnymi osobami przeprowadzono indywidualne rozmowy na temat projektu i ustalono datę spotkania organizacyjnego.

czytaj więcej »

Wigilia w OSiW OHP wTrzcińsku - Zdroju

dodano: 2015-12-21 08:49:25

W dniu 17 grudnia w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w miejscowości Trzcińsko – Zdrój odbyła się tradycyjna wieczerza wigilijna. Uroczystość skierowana była dla naszej młodzieży zarówno zakwaterowanej w trzcińskim internacie, jak i uczestników z hufca dochodzącego.

czytaj więcej »

SPOTKANIE WIGILIJNE W OŚRODKU W ROWIE

dodano: 2015-12-18 14:08:35

Zgodnie z wieloletnią już tradycją w ostatnie dni grudnia, tuż przed przerwą świąteczną – tj. 17 grudnia br. w oby miejscowościach Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie Trzcińsku – Zdroju odbyły się spotkania wigilijne dla wszystkich naszych uczestników. Przedświąteczny czas wypełniony pracą, porządkami, zakupami jest jednocześnie przygotowaniem do najprzyjemniejszego wieczoru w roku. Wieczoru, podczas którego najbliżsi spotykają się przy jednym stole, by wspólnie zjeść posiłek wigilijny.

czytaj więcej »

O zwyczajach i tradycjach wigilijnych w OSiW OHP w Rowie

dodano: 2015-12-11 12:58:35

Święta Bożego Narodzenia to czas oczekiwania oraz pojednania. Czas, który młodzi, starzy, dorośli i dzieci wspominają z rozrzewnieniem. Są to szczególne dni, podczas których godzą się zwaśnieni członkowie rodziny a rodzice mają dużo czasu dla dzieci. Wówczas panuje niepowtarzalna atmosfera.

czytaj więcej »

Rozstrzygnięcie Konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową

dodano: 2015-12-11 12:56:34

W dniu 3 grudnia w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w miejscowości Rów nastąpiło rozstrzygnięcie wewnętrznego konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową.

czytaj więcej »

Kulinarny konkurs bożonarodzeniowy - "Potrawy wigilijne"

dodano: 2015-12-11 12:54:41

W  dniu 04 grudnia 2015 roku w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie Trzcińsku - Zdroju odbył się konkurs bożonarodzeniowy zatytułowany ,,Potrawy wigilijne”. Przedsięwzięcie odbyło się w pracowni gastronomicznej OSiW w miejscowości Rów. Uroczystego otwarcia konkursu dokonał Zastępca kierownika OSiW OHP – Sebastian Chruściński.

czytaj więcej »

Święty Mikołaj w Ośrodku w Rowie

dodano: 2015-12-11 12:52:11

Dnia 04.12.2015 roku w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w miejscowości Rów odbyły się mikołajki. W rolach Mikołaja i jego asystentów wystąpili Joanna Bielawska, Sylwia Kalitowska oraz Kinga Wojtuniak. Chodząc po klasach składali świąteczne życzenia oraz rozdawali skromne upominki dla wszystkich uczestników, nauczycieli i kadry opiekuńczo-wychowawczej. Organizując mikołajki chcieliśmy umożliwić młodzieży przeżycie głębi zwyczaju obdarowywania się upominkami. Skupiliśmy się przede wszystkim na ukazaniu zwyczajów świątecznych w świetle ogólnie uznawanych wartości uniwersalnych takich jak: pokój, radość oraz symbolika postaci św. Mikołaja.

czytaj więcej »

O Czerwonej Kokardce w OSiW w Rowie Trzcińsku - Zdroju

dodano: 2015-12-11 12:50:26

Dnia 4 grudnia br. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w miejscowości Rów odbyły się zajęcia edukacyjno-profilaktyczne, które zachęciły uczestników placówki do włączenia się w obchody Światowego Dnia Walki z AIDS. Dzień ten ma przypominać młodym ludziom o tej bardzo groźnej chorobie naszych czasów, jest również symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS oraz ich rodzinami i najbliższymi.

czytaj więcej »

Pośrednik pracy z wizytą w OSiW Rów-Trzcińsko

dodano: 2015-12-03 08:27:54

W dniu 2 grudnia Młodzieżowe Centrum Kariery w Gryfinie w porozumieniu z Rejonowym Ośrodkiem Szkolenia Zawodowego w Rowie - Trzcińsku przeprowadziło szkolenie z zakresu poradnictwa zawodowego dla uczestników OSiW w Rowie  - Trzcińsku. Szkolenie, prowadzone przez pracownika MCK Gryfino Pana Krzysztofa Paszkiewicza skierowane było głownie do uczniów klas III gimnazjum oraz ostatnich klas ZSZ. Oprócz uczniów ostatnich klas akces uczestnictwa zgłosiła także część uczestników z klas I oraz II. W sumie w dwóch szkoleniach prowadzonych w Rowie oraz Trzcińsku Zdroju wzięło udział 43 osoby.

czytaj więcej »

Jedenasta edycja Turnieju Siatkarskiego

dodano: 2015-10-28 14:51:15

25 października zakończyło się coroczne spotkanie młodzieży z Niemiec, Białorusi oraz Polski. Motywem przewodnim projektu, rozgrywanego dzięki wsparciu PNWM,  jak co roku jest piłka siatkowa, a jego głównym elementem dwudniowy jedenasty już turniej piłki siatkowej rozgrywany tym razem wyjątkowo rozgrywany w Kozielicach. Przełożenie miejsca rozgrywania spotkań było spowodowane wyborami parlamentarnymi w naszym kraju bowiem hala sportowa w Trzcińsku Zdroju była w tym roku jednym z lokali wyborczych. Spotkanie było okazją do wzajemnego poznania się młodzieży z trzech krajów a przede wszystkim dwudniowej sportowej walki na parkiecie. W piątek grupy miały okazję integracji w trakcie wyjazdu do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego oraz zwiedzania Gorzowa. Po południu grupy, na zaproszenie Myślibora Myślibórz, przygotowywały się sportowo do Turnieju na hali w Myśliborzu.

czytaj więcej »

Sprzątanie cmentarza w Trzcińsku-Zdroju

dodano: 2015-10-28 11:58:48

Dużymi krokami zbliża się miesiąc listopad i związane z nimi święta Wszystkich świętych i Niepodległości. Koniec października jest więc czasem wzmożonej aktywności młodzieży, zaangażowanej w kultywowanie pamięci o zmarłych żołnierzach. Nie inaczej jest i w tym roku.

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00