Dziś jest sobota 25 stycznia 2020, dziś są imieniny: Pawła i Miłosza

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8188992
osób

Onet podróże
Polskie Radio

Pierwszy dzwonek w Rowie i Trzcińsku – Zdroju już za nami.

dodano: 2016-09-02 08:57:58

1 września br. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie i w Trzcińsku – Zdroju, jak co roku zabrzmiał pierwszy dzwonek szkolny. Swoją edukację ogólną na poziomie gimnazjalnym i zawodowym oraz szkolenie zawodowe rozpoczęli uczestnicy tutejszego Ośrodka.

czytaj więcej »

Wakacje przy siatce w OSiW OHP w Rowie – Trzcińsku

dodano: 2016-08-16 12:10:52

31 lipca zakończyła się tygodniowa, trójstronna wymiana młodzieży w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie – Trzcińsku współfinansowana ze środków Polsko – Niemieckiej – Współpracy - Młodzieży. Była to już czwarta edycja programu edukacyjno – sportowego „Wakacje przy siatce”  Jak co roku gościliśmy młodzież z Niemiec – Netzchaoten Müncheberg oraz z Brześcia – Stowarzyszenie o wymownej nazwie „Razem do sukcesu”

czytaj więcej »

Mistrzowie wakacyjnych łamigłówek

dodano: 2016-07-21 15:24:47

Wakacje mogą też być twórcze i kreatywne. Można jednocześnie uczyć się i bawić. O tym, jak wesoło i pożytecznie można spędzać letnie dni wolne od szkoły, mogły się przekonać dzieci z Trzcińska - Zdroju. W ramach zajęć świetlicy środowiskowej, działającej przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP, odbył się mini-turniej „Kalambury”. Uczestnicy zabawy zostali podzieleni na grupy, które rywalizowały o tytuł Mistrzów Wakacyjnych Łamigłówek.

czytaj więcej »

Kolorowe wakacje w Trzcińsku – Zdroju

dodano: 2016-07-18 09:38:41

Wakacje dla dziecka to czas radości i odpoczynku. To czas, który powinien malować się w jasnych i ciepłych barwach. Aby choć trochę podarować dzieciom słońca, którego tak za oknami brak, świetlica środowiskowa Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Trzcińsku - Zdroju w dniach od 10 do 15 lipca gościła wychowanków Placówki Opiekuńczo Wychowawczej nr 3 w Trzcińsku Zdroju.

czytaj więcej »

Czas na odpoczynek - uroczyste zakończenie roku 2015/2016 w OSiW OHP w Rowie Trzcińsku Zdroju

dodano: 2016-06-27 07:44:03

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP Rowie Trzcińsk Zdroju w dniu 24.06.2016 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Uroczystość rozpoczęła się odegraniem i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrał Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Myślibórz – Arkadiusz Cielecki, Dyrektorzy Szkół – Renata Piechota i Maria Rębiasz oraz kierownik Ośrodka Kajetan Kuszko. 

czytaj więcej »

Powiem nie w życiu codziennym i w okresie wakacyjnym

dodano: 2016-06-17 13:24:54

W dniu 15 czerwca w OSiW Rów Trzcińsko – Zdrój odbyło się spotkanie profilaktycznych na temat, rodzaju narkotyków i skutków uzależnień. Zajęcia przeprowadziła wychowawcy Krystyna Wąs, Krzysztof Bindas wspólnie z Teresą Gnatek – specjalistą od uzależnień w trakcie certyfikacji. Temat zajęć brzmiał :  „Powiem nie w życiu codziennym i w okresie wakacyjnym”.

czytaj więcej »

Dni otwarte w OSiW Rów - Trzcińsko

dodano: 2016-06-16 15:13:09

16 czerwca w ramach Dni Otwartych Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Rowie – Trzcińsku gościliśmy młodzież z pobliskiego Gimnazjum im. Marka Kotańskiego w Góralicach. Goście zostali przywitani przez Kierownika Ośrodka Pana Kajetana Kuszko oraz jego zastępcę Pana Sebastiana Chruścińskiego. Kierownictwo przedstawiło naszą ofertę szkoleniową na zbliżający się rok szkolny, zachęcając młodzież do kształcenia w naszej placówce. Po oficjalnym przywitaniu gimnazjaliści mieli okazję poznać, pod kierunkiem Kierownika internatu w Rowie Pana Stanisława Tarnowskiego, bazę naszego Ośrodka.

czytaj więcej »

Reprezentacja Ośrodka z Rowu – Trzcińska Zdroju na Pielgrzymce

dodano: 2016-06-15 13:59:34

W dniach 10 - 11 czerwca odbyła się XXIII Ogólnopolska Pielgrzymka Ochotniczych Hufców Pracy na Jasną Górę. Młodzież wraz z kadrą OHP, kierownictwem Komendy Głównej. z Komendantem Głównym OHP Markiem Surmaczem na czele oraz duchowni pielgrzymowali pod hasłem „MÓJ BÓG JEST MIŁOSIERNY”. Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie Trzcińsko - Zdroju było reprezentowane przez wychowawczynię Krystynę Wąs oraz instruktora Ryszard Płotkowski wspólnie z 10 uczestnikami.

czytaj więcej »

Kierownik OSiW OHP z wizytą u burmistrzów.

dodano: 2016-06-09 14:40:07

W dniu 9 czerwca br. p.o. Kierownika OSiW OHP w Rowie Trzcińsku – Zdroju Kajetan Kuszko wraz ze swoim zastępcą Sebastianem Chruścińskim spotkał się z włodarzami dwóch gmin, z którymi jednostka organizacyjna współpracuje już od szeregu lat. W Urzędzie Miasta Trzcińsko – Zdrój przedstawiciele Ośrodka zostali przyjęci przez Burmistrza Miasta Trzcińsko – Zdrój Zbigniewa Kitlasa i Zastępcę Burmistrza Emiliana Osetka.

czytaj więcej »

Czas na pracę!

dodano: 2016-06-08 12:54:11

Dnia 7 czerwca 2016 roku w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP  w miejscowości Trzcińsko - Zdrój odbyło się spotkanie z doradcą zawodowym Marią Szatkowską oraz z pośrednikiem pracy Moniką Kwiotek. Obie panie przybyły z Młodzieżowego Centrum Kariery w Dębnie na zaproszenie pani pedagog OSiW Agnieszki Sankiewicz.

czytaj więcej »

Turniej piłki nożnej w klatkach

dodano: 2016-05-16 23:30:29

W ostatnich dniach kwietnia w Kołobrzegu odbył się turniej w mini piłce nożnej w klatkach o puchar Komendanta Wojewódzkiego Zachodniopomorskiej Komendy OHP. Ta dynamiczna formuła gry  polegała na grze tylko dwóch zawodników w czasie siedmiu minut. OSiW w Rowie Trzcińsku-Zdroju reprezentowali uczestnicy Mateusz Lewandowski , Remigiusz Bartela i Tomasz Glanert wraz  z wychowawcą Pawłem Dunowskim.

 

czytaj więcej »

Uczestnicy z Rowu wykonali prace plastyczne na Konkurs Papieski

dodano: 2016-04-25 09:40:49

W dniu 20 kwietnia br. młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie Trzcińsku – Zdroju, zakwaterowana w internatach w miejscowości Rów wykonała prace plastyczne na konkurs papieski, który w tym roku przebiega pod hasłem „Święty Jan Paweł II orędownik miłosierdzia, inicjator Światowych Dni Młodzieży”. Grupa młodzieży z Rowu, pod opieką wychowawczyni Kamili Klimczak wykonywała prace swojego pomysłu, w ramach działającego w Ośrodku koła plastycznego.

czytaj więcej »

Każdy może być strażakiem

dodano: 2016-04-18 08:51:00

Podczas popołudniowego spaceru młodzieży z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w  Rowie – Trzcińsku Zdroju w ramach planowych zajęć popołudniowych odwiedziła lokalną jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcińsku - Zdroju. Powodem tej wizyty była prezentacja nowo zakupionego strażackiego wozu bojowego.

czytaj więcej »

OSiW OHP w Rowie Trzcińsku - Zdrój na Targach Edukacyjnych w Góralicach

dodano: 2016-04-08 14:50:03

W dniu 8 kwietnia 2016 roku w Gimnazjum im. Marka Kotańskiego w Góralicach odbyły się Targi Edukacyjne Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. Uroczystego otwarcia Targów Edukacyjnych dokonał Dyrektor Gimnazjum pan Ireneusz Nabywaniec wraz z pedagogiem panią Magdaleną Kopczyńską - Pacyk. Już po raz trzynasty Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie Trzcińsku - Zdrój miał okazję zaprezentować swoją ofertę programową. W dniu dzisiejszym nasz Ośrodek reprezentowali uczestnicy Katarzyna Szabelak i Jakub Papaj wraz z wychowawcami Krystyną Wąs, Dorotą Parniewicz i Bogusławem Patroś. Prezentacja naszego Ośrodka miała na celu przybliżenie działalności jednostki organizacyjnej.  Targi były kolejnym elementem akcji rekrutacyjnej na rok szkolny 2016/2017.

czytaj więcej »

Przeprowadzono w Rowie I etap konkursu "Sprawny w zawodzie - bezpieczny w pracy"

dodano: 2016-04-07 13:04:03

W dniach  05 i 06 kwietnia w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie Trzcińsku- Zdroju odbyły się eliminacje wewnętrzne w ramach I etapu  konkursu ,,Sprawny w zawodzie-bezpieczny w pracy 2016”. Uroczystego otwarcia konkursu dokonał Zastępca Kierownika OSiW OHP – Sebastian Chruściński. Pani Agnieszka Dolacińska przedstawiła regulamin i kryteria oceny w konkursach. Pracownicy młodociani sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności w konkurencjach: wiedzy z zakresu BHP i w zawodzie kucharz.

czytaj więcej »

Przygotowali trasę treningową INO w Stołecznej

dodano: 2016-04-06 14:04:31

W dniu 5 kwietnia br. uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP z miejscowości Trzcińsko – Zdrój pod opieką nauczyciela Gimnazjum dla Dorosłych w Trzcińsku – Zdroju Pana Czesława Postawy przygotowali treningową trasę INO (Imprezy Na Orientację).

czytaj więcej »

OSiW OHP w Rowie Trzcińsku – Zdroju na Giełdzie Szkół w Chojnie

dodano: 2016-04-04 08:32:06

W dniu 31 marca 2016 roku przedstawiciele Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie Trzcińsku – Zdroju uczestniczyli w Giełdzie Szkół Ponadgimnazjalnych, zorganizowanej przez  Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie. Naszą jednostkę organizacyjną reprezentowali Pani pedagog Agnieszka Sankiewicz oraz Pan Rafał Bakalarz - wychowawca oraz dwójka uczestników – przyszłych absolwentów szkoły zawodowej kierunków gastronomicznych – Katarzyna Szabelak i Jakub Papaj.

czytaj więcej »

Uczestnicy z Trzcińska - Zdroju na Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej

dodano: 2016-03-14 12:00:24

W dniu 11.03.2016 odbył się w Trzcińsku - Zdroju Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej młodzieży szkolnej. Udział w nim wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej z Trzcińska-Zdroju oraz młodzież szkolna z Gimnazjum z Góralic i Gimnazjum dla Dorosłych przy  Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP z Trzcińska - Zdroju.

czytaj więcej »

Spektakl profilaktyczny w internacie w Trzcińsku-Zdroju

dodano: 2016-03-04 14:56:29

Dnia 1 marca 2016r. w OSiW w Trzcińsku-Zdroju wystąpił Teatr „Kurtyna” z Krakowa, który przedstawił spektakl profilaktyczny. Aktorzy opowiedzieli historię nastoletniego Maćka, ofiary współczesnej patologii życia rodzinnego, uciekającego w niebezpieczny świat dopalaczy. Ojciec pochłonięty pracą, matka idealizująca własne dziecko, zaburzona komunikacja w rodzinie – wszystko to sprawia, że syn niepostrzeżenie uzależnia się od substancji psychoaktywnych. Bolesna prawda wychodzi na jaw dopiero, gdy z domu zaczynają znikać wartościowe rzeczy.

czytaj więcej »

,,Bilet do raju'' - Spektakl Teatru Kurtyna

dodano: 2016-03-02 12:12:28

W dniu 1 marca 2016 roku krakowscy aktorzy z Teatru „Kurtyna” przyjechali do Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie Trzcińsku – Zdroju z przedstawieniem profilaktycznym pt. „Bilet do raju”. Artyści zaperezntowali naszej młodzieży historię nastoletniego Macieja, którego rodzice pochłonięci karierą zawodową, nie zauważają, że ich syn popada w złe towarzystwo.

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00