Dziś jest piątek 17 stycznia 2020, dziś są imieniny: Antoniego i Rościsława

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8167186
osób

Onet podróże
Polskie Radio

Pomagajmy ptakom w zimie

dodano: 2016-12-23 18:37:01

Okres zimowy to trudy czas do przetrwania dla ptaków i dzikiej zwierzyny leśnej. Młodzieży Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie Trzcińsku - Zdroju nie jest obojętny ich los zwierząt w tym trudnym okresie. Lokalizacja naszej placówki w terenie leśnym sprzyja licznej obecności ptactwa w bezpośrednim sąsiedztwie internatów i innych obiektów Ośrodka. Często widzimy, jak wygłodniałe sikorki, jemiołuszki, rudziki i inne ptaki szukają karmy w okolicach naszej kuchni. 

czytaj więcej »

Mikołajkowy turniej w FIFA

dodano: 2016-12-07 11:15:32

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie Trzcińsku - Zdroju odbył się Mikołajkowy Turniej w grę FIFA 15 na konsolę XBOX 360. Był to pierwszy tego typu konkurs zrealizowany przy użyciu gry telewizyjnej. Pomysł na realizację takiego turnieju przedstawili uczestnicy na jednym ze spotkań koła sportowego jako alternatywę do zawodów w piłkę nożną na świeżym powietrzu. Tym bardziej, że owa aura nie sprzyja już do spędzania czasu i do wysiłku fizycznego na zewnątrz.

czytaj więcej »

Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie Trzcińsku – Zdroju ze świątecznymi życzeniami u kombatantów.

dodano: 2016-12-06 14:36:18

W dniu 1 grudnia br. delegacja młodzieży z naszego Ośrodka spotkała się w Klubie Kombatanta w Myśliborzu z byłymi żołnierzami z terenu gminy Myślibórz. W spotkaniu udział wzięli m.in. Prezes Związku Kombatantów i Osób Represjonowanych kpt. w stanie spoczynku Andrzej Cyprys, Prezes Związku Głównego ,,Dzieci Wojny’’ z siedzibą w Myśliborzu plut. Stanisław Gluza, st. sierż. Marian Jończyk - w czasie wojny przebywający w obozie dla dzieci w Łodzi, następnie skierowany do zniemczenia w rodzinie niemieckiej w okolicy Lipian.

czytaj więcej »

Andrzejki w OSiW OHP w Rowie- Trzcińsku Zdroju.

dodano: 2016-12-06 14:09:04

W dniu dzisiejszym, by tradycji stało się zadość, w naszym Ośrodku odbył się wieczór Andrzejkowy z wróżbami. Całość przygotowała  Rada Młodzieży Ośrodka. Prowadzącymi były dziewczyny przebrane za czarownice: Kurkus Paulina, Kłosowska Mirella i Michałek Nikola. Dziewczyny przedstawiły tradycję Andrzejek, a następnie zabrały się do wróżenia z papierowych serc z imionami, karteczek na których zostały  zapisane zawody, szpilek oraz z kubeczków, pod którymi ukryte zostały przedmioty przepowiadające przyszłość.

czytaj więcej »

Andrzejkowy Turniej Tenisa Stołowego

dodano: 2016-12-06 14:06:24

30  listopada 2016 r w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Trzcińsku-Zdroju odbył się Andrzejkowy Turniej Tenisa Stołowego połączony z poczęstunkiem napojami i słodyczami. W turnieju brali  udział wszyscy chętni uczestnicy z miejscowości Trzcińsko -Zdrój. Przez blisko dwie godziny młodzież rywalizowała grając ze sobą. Uczestnicy po krótkim przygotowaniu rozpoczęli rywalizację. Gra była zacięta i emocjonująca, każdy z zawodników dążył do upragnionego zwycięstwa. Niekwestionowanym mistrzem został niepokonany Paweł Biedrawa (III gimnazjum), drugie miejsce zajął Mikołaj Daniluk (II gimnazjum), zaś trzecia lokata przypadła Januszowi Borek (I ZSZ).

czytaj więcej »

Sami dla siebie

dodano: 2016-11-28 09:06:01

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie Trzcińsku – Zdroju  młodzież pod opieką instruktorów praktycznej nauki zawodu rozpoczęła  prace remontowe w  internacie nr 1 w Rowie. Remont i malowanie rozpoczęliśmy od pokoi sypialnych. Uczestnicy przystąpili do pracy z bardzo dużym zaangażowaniem, gdyż parce wykonują dla samych siebie. Istotnym jest też to, że w ten sposób wychowankowie w czasie praktycznej nauki zawodu mogą poszerzać swoją wiedzę i umiejętności praktyczne.

czytaj więcej »

Gra w Cymbergaja

dodano: 2016-11-28 09:03:40

W dniu 24.11.2016 w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie Trzcińsku-Zdrju uczestnicy pomogli przewieźć do sali świetlicy środowiskowej nowo zakupiony stół do cymbergaja. Wraz z pomocą instruktora stolarstwa pana Ryszarda Płotkowskiego stół został profesjonalnie złożony. Instruktor udostępnił niezbędne narzędzia i nadzorował, aby wszystkie elementy znalazły się na swoim miejscu i zostały w sposób właściwy zamontowane.

czytaj więcej »

Być widocznym w OSiW OHP w Rowie-Trzcińsku Zdroju

dodano: 2016-11-28 09:00:44

Szybko zapadający zmierzch, mgły i opadające z drzew liście sprawiają, że panują teraz trudne warunki na drodze. Z  faktem tym powinni się liczyć wszyscy użytkownicy dróg, a w szczególności piesi, którzy najbardziej narażeni są na wypadki. W ramach projektu „Nie piję nie palę, nie biorę” dokonano zakupu opasek odblaskowych, dzięki którym młodzież będzie bardziej widoczna przez innych użytkowników dróg. Panujące warunki atmosferyczne i krótsze dni nie powinny być powodem by ograniczać aktywność fizyczną (np. spacerowanie, czy bieganie).  Nadal warto ją promować i rezygnować z niezdrowych uzależnień.

czytaj więcej »

Uroczystość odzyskania niepodległości przez Polskę w OSiW OHP w Rowie -Trzcińsku.

dodano: 2016-11-15 11:30:07

Dnia 7 listopada 2016 r. nasi uczestnicy pod opieką wychowawczyni pani Krystyny Wąs i nauczyciela historii pani Teresy Gnatek - zorganizowali uroczysty apel upamiętniający odzyskanie niepodległości przez  Polskę 11 listopada 1918 roku.

czytaj więcej »

Spotkanie młodzieży z OSiW OHP w Rowie-Trzcińsku z byłymi skazanymi

dodano: 2016-11-15 11:26:13

W dniu 08.11.2016 roku w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie z inicjatywy duszpasterza ZWK OHP w Szczecinie, księdza Marcina Młodawskiego odbyło się spotkanie młodzieży tutejszego Ośrodka z byłymi skazanymi ze wspólnoty ,,Trzeźwość i modlitwa ARKA”. Spotkanie otworzył Prezes Fundacji – Instytutu św. Brata Alberta pan Leszek Podlewski. Tematem wiodącym spotkania było pytanie ,,Czy warto trafić do Zakładu Karnego?’’. Byli skazani w sposób interesujący opowiadali o swoich doświadczeniach życiowych, również o swoich konfliktach z prawem, które kończyły się kolejnymi pobytami w zakładach karnych. Bardzo obrazowo opisali oni swoje życie za kratami. Byli skazani przestrzegali młodzież o konsekwencjach popełniania czynów karalnych. Podczas spotkania młodzież zadawała gościom wiele pytań.

czytaj więcej »

XII Edycja Turnieju Siatkówki w OSIW Rów-Trzcińsko

dodano: 2016-10-27 13:48:43

23 października w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie – Trzcińsku zakończyła się XII edycja międzynarodowego Turnieju Siatkówki pod hasłem „SPORT łączy i wychowuje”  Projekt był realizowany ze środków Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Uczestniczyła w nim młodzież z Netzchaoten Müncheberg (wyjątkowo w bardzo małym składzie związanym z problemami organizacyjnymi), brzeskiego stowarzyszenia „Razem do sukcesu” oraz uczestnicy naszego Ośrodka. Dodatkowo w weekend podczas Turnieju dołączyły do nas zaprzyjaźnione drużyny Myślibora Myślibórz, Gminy i Młodzieży z Kozielic oraz Szkolnego Ośrodka Sportu w Pyrzycach.

czytaj więcej »

Trening strzelecki w OSiW w Rowie

dodano: 2016-10-27 13:45:52

W dniu 26.10.2016 w OSIW w Rowie po zakończeniu części teoretycznej wychowankowie rozpoczęli cykl treningów Koła strzeleckiego prowadzonego przez opiekuna p. Stanisława Tarnowskiego. Nasze Koło działa już od wielu lat i zawsze było wielu chętnych do udziału w jego zajęciach również wśród nowoprzyjętych.

Nowoprzyjęci wychowankowie z dużym zainteresowaniem zaangażowali się w naukę i doskonalenie umiejętności strzeleckich. Głównym celem zajęć jest zapoznanie wychowanków z podstawami posługiwania się pneumatyczną bronią strzelecką, zasadami bezpieczeństwa podczas zajęć oraz pogłębianie zainteresowań strzelectwem sportowym wychowanków w ramach spędzania czasu wolnego w internacie. 

czytaj więcej »

SPEKTAKL TEATRALNY W OSIW OHP W ROWIE TRZCIŃSKU – ZDROJU

dodano: 2016-10-27 13:42:23

25 października 2016 roku krakowscy aktorzy z Agencji Artystycznej „Galana” Anna Zmarlicka przedstawili młodzieży Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w miejscowości Rów i Trzcińsko –Zdrój  spektakl teatralny pt. „ Alibi”. Akcja przedstawienia dzieje się w środowisku kibiców dwóch klubów piłkarskich „Orła „ i „Sokoła”. Bohater przedstawienia Darek po meczu piłkarskim wraz z kolegami bije osobę bezdomną kijem bejsbolowym. Bohater usiłuje za wszelką cenę znaleźć alibi. W wyniku obrażeń osoba ta trafiła do szpitala. Darek za swój czyn trafił do więzienia.

czytaj więcej »

"Normalizacja i ja" w Rowie- Trzcińsku-Zdroju

dodano: 2016-10-27 13:40:02

W związku z rozpoczętym V Ogólnopolskim Konkursem „Normalizacja i ja”, trwającym od 4 października 2016 r. do 25 stycznia 2017 r., wychowawca Krzysztof Bindas przeprowadził w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Rowie Trzcińsku – Zdroju zajęcia z młodzieżą na temat normalizacji i jej znaczenia w życiu człowieka, a zwłaszcza zastosowanie norm w zapewnieniu bezpieczeństwa produktów i urządzeń. Organizatorem jest Polski Komitet Normalizacyjny. W tym roku temat konkursu brzmi: „Normy gwarantem bezpieczeństwa produktów i urządzeń”. Zostały przedstawione kategorie prac i zasady ich oceniania. Celem konkursu jest upowszechnienie wśród młodego pokolenia przekonania o roli norm w zapewnieniu jakości wyrobów i usług. Dzięki zajęciom uczestnicy dowiedzą się, czym jest norma i normalizacja. Będą potrafić wymienić cele i założenia normalizacji, wskazać przykładowe dziedziny, w których normalizacja występuje, scharakteryzować korzyści płynące ze stosowania wiedzy normalizacyjnej z punktu widzenia kraju, konsumenta i producenta. Uczestnicy będą też potrafili wybrać produkty i urządzenia, które są bezpieczne dla nich.

czytaj więcej »

Inauguracja roku szkoleniowego w Licheniu

dodano: 2016-10-03 15:22:58

W dniu 29 września 2016 roku w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu odbyła się Ogólnopolska Inauguracja Roku Szkoleniowego Młodzieży OHP. W licheńskiej uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, wojewódzcy komendanci OHP, kadra wychowawcza, duszpasterze oraz (najważniejsza) młodzież z hufców z całej polski.

czytaj więcej »

Piłkarski turniej integracyjny w Trzcińsku –Zdroju

dodano: 2016-09-28 12:36:47

Zajęcia popołudniowe w dniu 27 września br. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie Trzcińsku - Zdroju przebiegły w duchu sportowej rywalizacji. Z inicjatywy Kierownika Ośrodka pana Kajetana Kuszko  odbył się turniej piłki nożnej, rozgrywany na boisku kompleksu sportowego ,, Orlik” w Trzcińsku - Zdroju. W turnieju piłki nożnej rywalizowały ze sobą cztery drużyny: dwie z Rowu i dwie z Trzcińska – Zdroju. 

czytaj więcej »

Wojewódzka Rada Młodzieży w Rowie

dodano: 2016-09-27 15:25:33

W dniu 27 września br. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie odbyło się spotkanie przedstawicieli i opiekunów Rad Młodzieży z jednostek opiekuńczo – wychowawczych ZWK OHP. Spotkaniu przewodniczyły Kierownik Zespołu ds. Kształcenia i Wychowania  pani Sylwia Piotrowicz - Jacenko oraz specjalista ds. Kształcenia Edukacji i Wychowania ZWK OHP pani Anna Bala.

czytaj więcej »

Grzybobranie na wrzosowej polanie w Borne Sulinowo

dodano: 2016-09-27 10:02:39

W czwartek 22 września na terenie lasów Nadleśnictwa Borne Sulinowo odbył się VII wojewódzki konkurs dla uczestników i kadry OHP pod hasłem „Grzybobranie na wrzosowej polanie”, zorganizowany przez ZWK OHP w Szczecinie oraz przy współpracy Urzędu Miejskiego Borne Sulinowo, Stacji Sanitarno-epidemiologicznej w Szczecinku oraz Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa.

czytaj więcej »

Wizyta w Izbie Pamięci w Trzcińsku Zdroju

dodano: 2016-09-16 09:11:01

W ramach realizacji wojewódzkiego programu edukacyjnego pt. ,,Moja mała ojczyzna” w dniu 14 września 2016 roku młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Trzcińsku – Zdroju wraz z wychowawcą Pawłem Dunowskim odwiedziła Miejską Izbę pamięci w Trzcińsku Zdroju. O obiekcie tym, nasi nowo przyjęci uczestnicy nie wiedzieli praktyczne nic. Stąd też wychowawca Paweł zaprezentował młodzieży zgromadzone tam eksponaty, opowiadał o historii dawnej i tej współczesnej naszego miasta. Odpowiadał również na liczne pytania podopiecznych.

czytaj więcej »

Integracyjny Turniej Piłki Nożnej w Trzcińsku-Zdroju

dodano: 2016-09-14 09:12:50

W dniu 13.09.2016 r. na boisku kompleksu sportowego „Orlik” w Trzcińsku - Zdroju odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum dla Dorosłych w Trzcińsku-Zdroju. Do zawodów sportowych zgłosiły się trzy drużyny spośród uczestników Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP z miejscowości Trzcińsko –Zdrój tj.  dwie ekipy z klas gimnazjalnych i jedna ze szkoły zawodowej.

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00