Dziś jest piątek 17 stycznia 2020, dziś są imieniny: Antoniego i Rościsława

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8167184
osób

Onet podróże
Polskie Radio

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej finalistami w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego w Płotach

dodano: 2015-05-04 08:38:49

W dniach 24 – 26 kwietnia 2015r. w Płotach w powiecie gryfickim odbyły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego.W konkursie w kategorii szkół podstawowych  startowali uczniowie klasy szóstej naszej szkoły  w składzie: Beniamin Rutkowski, Noemi Skoczek, Bartłomiej Sulikowski, którzy zajęliVI miejsce.

czytaj więcej »

UDZIAŁ UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU W STOŁECZNEJ W ELIMINACJACH GMINNYCH OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM

dodano: 2015-05-04 08:28:44

24 kwietnia 2015 odbyły się Eliminacje  Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym w Trzcińsku-Zdroju. Konkurs obejmował sprawdzian wiedzy teoretycznej, umiejętność pokonywania na rowerze toru przeszkód, umiejętność jazdy w miasteczku ruchu drogowego oraz praktyczne zadanie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

czytaj więcej »

Uczniowie szkoły podstawowej z Chojny i Stołecznej współtworzyli grę "Metaphora"

dodano: 2015-05-04 08:25:02

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie oraz Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej współpracują ze Stowarzyszeniem Douzelage w Chojnie, które należy do Europejskiego Związku Miast Partnerskich. Nauczycielki języka angielskiego tych szkół są członkami stowarzyszenia. Obie szkoły postanowiły włączyć się do międzynarodowego projektu, którego pomysłodawcą jest holenderskie miasto Meerssen.

czytaj więcej »

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM W STOŁECZNEJ

dodano: 2015-04-30 09:22:42

24 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej odbyło się po raz kolejny spotkanie z ratownikiem medycznym, tym razem z panem Pawłem Garusem z Morynia.  Miało ono charakter szkoleniowy i przebiegało w dwóch  grupach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VI.

czytaj więcej »

Udział nauczycielki języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej w międzynarodowej konferencji.

dodano: 2015-04-27 08:38:17

W dniach 16 – 18.04.2015 r. nauczycielka języka angielskiego wzięła udział w międzynarodowej konferencji w Rumunii (Siret). W konferencji tej wzięli udział nauczyciele z 22 krajów Unii Europejskiej. Tematem konferencji był zrównoważony rozwój, ochrona środowiska. Uczestnicy konferencji dzielili się doświadczeniem, działaniami, jakie podejmowane są w ich środowiskach lokalnych na rzecz ekologii, zdrowia, jakości życia. Nauczyciele reprezentowali zarówno szkoły podstawowe, jak i szkoły średnie.
 

czytaj więcej »

Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej

dodano: 2015-04-22 08:32:01

W dniu 20 kwietnia 2015 roku uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej im. Kawalerów  Orderu Uśmiechu  w Stołecznej odwiedzili Miejsca Pamięci Narodowej : Czelin, Gozdowice , Siekierki, Cedynię…., które przypominają o bolesnej historii naszego narodu.  Celem wycieczki było poznanie ważnych miejsc historycznych , głównie szlaku męczeńskiej walki nad Odrą żołnierzy I  Armii Wojska Polskiego,  w czasie II wojny światowej.

czytaj więcej »

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej

dodano: 2015-04-21 08:52:05

13 kwietnia 2015 roku z okazji 75 rocznicy zbrodni katyńskiej uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć polskich oficerów, którzy zginęli w Katyniu. Na lekcji historii w klasach V – VI nauczycielka p. Bogusława Wiśniewska zapoznała uczniów z tragedią tamtych lat. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali prelekcji na temat charakteru zbrodni, miejsca pochówku oraz działań emigracji polskiej na rzecz ujawnienia prawdy. Wykorzystano dużo materiałów historycznych związanych z tym tematem (źródła historyczne z Internetu, zdjęcia, artykuły z gazet, mapy miejscowości zbrodni).

czytaj więcej »

Światowy Dzień Zdrowia w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej

dodano: 2015-04-16 09:25:30

Od 7 – 13 kwietnia w naszej szkole podejmowaliśmy działania związane z obchodzonym każdego roku w kwietniu  ŚwiatowymDniem Zdrowia. W 2015 r. roku FAO podkreśliła, że wszyscy powinniśmy dbać o Bezpieczeństwo Żywności, ponieważ jest to związane z zagrożeniami, jakie niesie ze sobą spożywanie produktów zanieczyszczonych bakteriami, wirusami, pasożytami i środkami chemicznymi. Złej jakości żywność przyczynia się do wielu chorób, dlatego już uczniowie szkoły podstawowej powinni znać zalety spożywania dobrej jakości pokarmów.  Podczas zajęć najmłodsze klasy  dowiedziały się od swoich wychowawcówo wpływie żywności na zdrowie człowieka.

czytaj więcej »

II miejsce Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej w eliminacjach powiatowych XLIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego w Chojnie

dodano: 2015-04-16 09:14:23

11.04.2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego w Chojnie. W tym roku szkołę reprezentowali  uczniowie klasy  VI w składzie: Bartłomiej Sulikowski, Noemi Skoczek, Beniamin Rutkowski

czytaj więcej »

SUKCES UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. Kawalerów Orderu Uśmiechu W STOŁECZNEJ W POWIATOWYCH INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

dodano: 2015-04-10 08:39:51

Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe odbyły się w Rurce koło Chojny 26 marca 2015. W mistrzostwach wystartowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Duży sukces odniósł Grzegorz Sikora zdobywając brązowy medal i awans do biegów na szczeblu wojewódzkim. Leszek Michałek zajął wysokie 14 miejsce. Serdecznie chłopcom gratulujemy, a Grzegorzowi życzymy sukcesu w kolejnym etapie zawodów. (W biegu chłopców szkół podstawowych wystartowało 52 zawodników.)

czytaj więcej »

Promocja osiągnięć uczniów Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej na apelu Samorządu Uczniowskiego.

dodano: 2015-04-10 08:36:22

Na kolejnym apelu Samorządu Uczniowskiego przedstawiono osiągnięcia uczniów naszej szkoły w konkursach i zawodach na różnych szczeblach. Rozpoczynając od sukcesów w konkursach ogólnopolskich, przez wojewódzkie, rejonowe, gminne i szkolne. Dzięki  Radzie Rodziców nagrodzono dyplomami i nagrodami rzeczowymi dużą liczbę dzieci ze wszystkich etapów edukacyjnych.

czytaj więcej »

Przedświąteczne spotkanie dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Domu Pomocy Społecznej w Trzcińsku – Zdroju

dodano: 2015-04-02 08:59:13

Dzieci z klasy II oraz Zespół Do – re – mi wraz z opiekunkami Paniami Honoratą Radecką i Dorotą Fabisiak odwiedziły podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Trzcińsku – Zdroju, aby złożyć świąteczne życzenia. Miłym akcentem tej wizyty były własnoręcznie wykonane przez dzieci upominki w postaci kolorowych pisanek oraz inscenizacji piosenki pt: „Śmigus – dyngus.” Niespodzianka sprawiła mieszkańcom wiele radości.

czytaj więcej »

Warsztaty wielkanocne i kiermasz

dodano: 2015-04-02 08:56:22

Po miesiącach zimy nadchodząca wiosna budzi w nas radość i nadzieję. Ta pora roku  łączy nas ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. W naszej szkole już od połowy marca trwają przygotowania do najważniejszych świąt w kościele katolickim. W ten wyjątkowy czas pani Mariola Maciążek i Honorata Radecka przygotowują kolorowe kartki świąteczne. W okresie trwania rekolekcji wielkopostnych dzieci  wraz z nauczycielami na dodatkowych zajęciach plastyczno-technicznych przygotowywały świąteczne stroiki. Proces wykonywania wielkanocnych ozdób przez uczniów służył rozwijaniu zdolności manualnych oraz pracy zespołowej. Istotnym celem było kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych.

czytaj więcej »

Powitanie wiosny w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej "Witaj zielona Wiosenko!"

dodano: 2015-03-27 08:17:51

Nadeszła wreszcie długo oczekiwana przez wszystkich wiosna i jak co roku uczniowie naszej szkoły przygotowali się na jej uroczyste  powitanie. 23 marca  pożegnaliśmy symbol zimy – Marzannę, a powitaliśmy kolorową Wiosenkę symbolizująca wiosnę. Podczas apelu najmłodsi uczestnicy, czyli pięciolatki i sześciolatki zaprezentowały inscenizację o tematyce antynikotynowej  „Czyste powietrze wokół nas”. Klasy młodsze w wiosennych  przebraniach zielonych żabek, kolorowych kwiatów  śpiewały  piosenki o wiośnie i promowały zdrowy tryb życia poprzez inscenizacje haseł o tej tematyce.

czytaj więcej »

Dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej z wizytą w Teatrze Lalek Pleciuga.

dodano: 2015-03-24 14:19:42

27 marca obchodzony jest Dzień Teatru, dlatego  uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami : Panią Grażyną Osetek , Honoratą Radecką oraz Dorotą Fabisiak odwiedziły Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie, gdzie obejrzały musical pt. „ Tańcząca Gazela i magiczny tam-tam”. To przepiękna i mądra opowieść oparta na prawdziwych motywach afrykańskich baśni.

czytaj więcej »

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej

dodano: 2015-03-24 14:16:08

18.03.2015 r. Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie z pięciu szkół podstawowych z następujących miejscowości: Brwice, Chojna, Moryń, Nawodna i Stołeczna. Konkurs składał się z zadań sprawdzających rozumienie słuchanych tekstów, definiowanie pojęć, czytanie ze zrozumieniem oraz dobieranie polskich przysłów do ich angielskich odpowiedników.

czytaj więcej »

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU W STOŁECZNEJ UCZESTNICZĄ W KOLEJNYCH ETAPACH OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ ph. Młodzież zapobiega pożarom

dodano: 2015-03-19 09:11:34

Grupa  dwunastu uczniów klas V-VI  pogłębiała swoją wiedzę pożarniczą i sprawdziła ją uczestnicząc w szkolnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

I miejsce zajął uczeń klasy VI Szymon Kałuża
II miejsce  Beniamin Rutkowski  - kl. VI
III miejsce Dawid Wilczewski  - kl. V

czytaj więcej »

AKTYWNY WYPOCZYNEK UCZNIÓW SP IM. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU W STOŁECZNEJ W CENTRUM WODNYM LAGUNA W GRYFINIE

dodano: 2015-03-19 08:37:21

Uczniowie naszej szkoły wypoczywali czynnie w Centrum Wodnym Laguna w Gryfinie. Wyjazd był okazją do integracji, promowania aktywnej formy spędzania wolnego czasu, pogłębiania umiejętności pływackich i samodzielności. Po zajęciach w wodzie wszystkim dopisywał wilczy apetyt.

czytaj więcej »

Międzynarodowa współpraca Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej

dodano: 2015-03-11 08:19:30

W dniach 05 – 08 marca 2015 roku Anna Rydzewska, nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej, wzięła udział w spotkaniu partnerów projektu „Health education for life” w mieście Konya w Turcji. W trakcie pobytu w Turcji miało miejsce wiele spotkań z nauczycielami, uczniami, dyrektorami szkół, osobami odpowiedzialnymi za koordynowanie projektów międzynarodowych, zwiedzono jedną z miejscowych szkół średnich.

czytaj więcej »

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu pamiętają o Żołnierzach Wyklętych

dodano: 2015-03-09 11:38:57

W tym roku po raz 5. obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W całej Polsce odbywały się liczne uroczystości: marsze pamięci, Msze święte, apele poległych, konferencje, prelekcje oraz prezentacje książek i filmów. Historię żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego, o których pamięć miała zaginąć, poznali również uczniowie naszej szkoły dzięki okolicznościowej wystawie, przygotowanej przez p. E. Bożek. Prezentacje sylwetek bohaterów podziemnej armii, dokumentacja sądowa, zdjęcia, pozwolą lepiej poznać i zrozumieć naszą najnowszą historię. To cenna lekcja dla młodego pokolenia, które szukając wzorców, może brać przykład z życia i działalności  ,, niezłomnych”, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny.

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00