Dziś jest sobota 18 stycznia 2020, dziś są imieniny: Piotra i Małgorzaty

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8168786
osób

Onet podróże
Polskie Radio

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcińsku-Zdroju

dodano: 2015-06-16 07:50:58

Uczniowie kl. IV I V wraz z opiekunami- p. Elżbietą Bożek i p. Moniką Bieniek, wzięli udział w zajęciach poświęconych tolerancji, agresji oraz relacjom rówieśniczym. Spotkanie odbyło się w bibliotece w Trzcińsku-Zdroju i  miało charakter warsztatów, które w ciekawy sposób prowadziła p. Renata Brzezińska oraz p. Anna Bielawska. Wszyscy uczestniczyli w nich bardzo aktywnie. Proponowane zabawy miały na celu integrację grupy, a także zwrócenie uwagi na prawidłową komunikację i kulturalne zachowanie.

czytaj więcej »

ZESPOŁY DO-RE-MI I ISKIERKI NA WYSTĘPACH ARTYSTYCZNYCH W TRZCIŃSKU - ZDROJU

dodano: 2015-06-12 14:05:04

W dniu 29 maja 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu reprezentowali placówkę podczas Polsko - Niemieckiego Festiwalu Kultury i Sportu Europa bez Granic, który odbył się w Trzcińsku-Zdroju. Występy artystyczne zaprezentował zespół DO-RE-MI, którego opiekunem jest pani Dorota Fabisiak oraz grupa taneczna ISKIERKI, której opiekunem jest pani Honorata Radecka.

czytaj więcej »

Klasy młodsze ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Międzyzdrojach.

dodano: 2015-06-12 14:02:06

10 czerwca klasy młodsze wybrały się wraz z opiekunami Panią Dorotą Fabisiak, Grażyną Osetek, Mariolą Maciążek i Anną Walawender na wycieczkę do Międzyzdrojów. Na początku odwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze, gdzie obejrzeliśmy  wystawy flory i fauny Wolińskiego Parku Narodowego. Przewodnikiem po muzeum były audiobooki, dzięki którym dzieci na bieżąco były informowane o oglądanych eksponatach. Kolejnym punktem wycieczki był marsz wyznaczonym szlakiem na żubrowisko, gdzie mogliśmy  przekonać się jak wyglądają zwierzęta żyjące w Parku. Widzieliśmy  nie tylko żubry, ale także orły bieliki, puchacze, jelenie, łanie i dziki.

czytaj więcej »

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu na wycieczce w Toruniu

dodano: 2015-06-12 13:58:48

3.O6.2015 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się do Torunia- miasta znanego z wielu zabytków, kojarzonego z miejscem urodzenia Mikołaja Kopernika oraz aromatycznymi piernikami. Czternastoosobowa grupa pod opieką p.  Moniki Bieniek i p. Elżbiety Bożek przez dwa dni poznawała uroki jednego z najstarszych miast w Polsce. Po przyjeździe wszyscy udali się na spacer po rynku Starego Miasta. Uczniowie podziwiali pięknie odrestaurowane kościoły, Ratusz Staromiejski, Pomnik Kopernika, kamienice, o których w ciekawy sposób opowiadała pani przewodnik. Miłym wytchnieniem po kilkugodzinnej podróży był odpoczynek nad Wisłą oraz smaczne lody ze znanej lodziarni Lenkiewicza.

czytaj więcej »

FESTYN RODZINNY W SZKOLE W STOŁECZNEJ

dodano: 2015-06-12 13:53:24

Dnia 2 czerwca 2015r. w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki. Impreza rozpoczęła się na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie poszczególnych klas złożyli mamom życzenia i muzyczne upominki. Program artystyczny uświetniony został występem zespołu tanecznego „Do, Re, Mi” prowadzonego przez panią Dorotę Fabisiak i koło teatralne pod kierunkiem pani Bogusławy Wiśniewskiej.  Kolejna część uroczystości miała miejsce na boisku szkolnym. Tu chętne i wysportowane mamy mogły zmierzyć się tym razem na trasie  biegów przełajowych. Dzieci natomiast świetnie bawiły się uczestnicząc w różnorodnych konkurencjach sprawnościowych. Wszystkie dzieci poczęstowane zostały lodami, soczkami i kiełbaskami z grilla ufundowanymi przez Radę Rodziców.

czytaj więcej »

UDZIAŁ PRZEDSZKOLAKÓW I UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU W STOŁECZNEJ W ULICZNYCH BIEGACH INTEGRACYJNYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W TRZCIŃSKU-ZDROJU

dodano: 2015-06-09 09:01:25

29 maja 2015 roku rozpoczął się  Polsko- Niemiecki Festiwal Kultury i Sportu Europa bez granic w Trzcińsku- Zdroju. Sportowym akcentem były między innymi Uliczne Biegi Integracyjne dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły brali udział w sportowych zmaganiach z dużymi sukcesami. Wielu z nich powróciło do domu z pucharami i medalami.

czytaj więcej »

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU W STOŁECZNEJ

dodano: 2015-06-02 15:31:27

31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu, który został zainicjowany w 1988r. przez Światową Organizację Zdrowia. Palenie tytoniu przyczynia się do wielu chorób, a nawet utraty życia, dlatego  zadaniem szkoły jest podejmowanie działań profilaktycznych wśród uczniów i dzieci z oddziału przedszkolnego oraz rodziców  celem przestrzegania przed zgubnymi skutkami zarówno biernego, jak i czynnego palenia tytoniu. W naszej szkole pięciolatki i sześciolatki realizują przez cały rok program „Czyste powietrze wokół nas”, uczniowie klas I – III „Nie pal Przy mnie proszę”, a  klasy IV – VI poznają tematykę przeciwdziałania nałogowi palenia i szkodliwości nikotyny na zajęciach przyrody, lekcjach wychowawczych, w ramach programu „Trzymaj formę”.

czytaj więcej »

Lekcja geografii w języku angielskim w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej.

dodano: 2015-06-02 09:25:04

29 maja 2015 r. w szkole w Stołecznej znów pojawili się goście z zagranicy. Tym razem byli to Holendrzy z miejscowości Meerssen, która oddalona jest o kilka kilometrów od Mastricht. Pani Irene Readts, emerytowana nauczycielka geografii ze szkoły średniej, poprowadziła lekcję geografii w języku angielskim.  W lekcji wzięli udział uczniowie klas IV – VI, a tematem lekcji była Holandia – dawniej i dziś. Informacje ustne uzupełnione były licznymi slajdami ukazującymi dawną i współczesną Holandię.

czytaj więcej »

GMINNE INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ im. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU W STOŁECZNEJ

dodano: 2015-06-01 08:12:34

W ramach VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, 27 maja 2015 w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej spotkała się  grupa 194 sportowców na Gminnych Indywidualnych Biegach Przełajowych. Rywalizowały ze sobą dzieci z Miejskiego Przedszkola w Trzcińsku-Zdroju, oddziałów przedszkolnych w Szkole w Gogolicach, Trzcińsku-Zdroju i Stołecznej, oraz uczniowie z klas  I-VI szkół naszej gminy. Medale i nagrody dla sportowców ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzcińsku-Zdroju , Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej i Spółka Awena z Piaseczna - Pan Marek Michalczyk.

czytaj więcej »

Wizyta Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej

dodano: 2015-05-29 13:05:35

27 maja br. Pan Zbigniew Kitlas, Burmistrz Gminy Trzcińsko-Zdrój  odwiedził oddział przedszkolny w naszej szkole i zaprosił wszystkie dzieci do udziału w obchodach Dni Trzcińska wręczając pięciolatkom i sześciolatkom darmowe bilety na   atrakcje  przygotowane dla najmłodszych. Dzieci z wielką radością przyjęły tak miłą niespodziankę i podziękowały Panu Burmistrzowi.

czytaj więcej »

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej z życzeniami w Urzędzie Gminy

dodano: 2015-05-29 13:03:51

27 maja br. z okazji  Dnia Samorządu Terytorialnego do Urzędu Gminy w Trzcińsku-Zdroju  przybyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu wraz z opiekunem, aby złożyć  najserdeczniejsze życzenia, podziękowania i kwiaty za  zaangażowanie i ciężką pracę na rzecz rozwoju Naszej Gminy.

czytaj więcej »

Sukces uczennicy Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej

dodano: 2015-05-27 08:55:20

Estera Skoczek - uczennica klasy V Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej otrzymała wyróżnienie w  II edycji Ogólnopolskiego Konkursu na prezentację multimedialną „Mój Patron”. Ideą konkursu jest rozpropagowanie sylwetek patronów szkół, a także poszerzanie wiedzy młodzieży o wybitnych osobach. Praca nad prezentacją daje uczniom możliwość wykazania się uzdolnieniami i kreatywnością, rozwija poczucie przynależności do społeczności szkolnej oraz budzi szacunek dla tradycji szkoły.

czytaj więcej »

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Europa naszym wspólnym domem"

dodano: 2015-05-27 08:50:46

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „Europa naszym wspólnym domem” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Koszalinie pod Honorowym Patronatem Przedstawiciela Komisji Europejskiej w Polsce. Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Koszalina. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i kl. I-III wykonały prace w trzech kategoriach: „Mój region w Unii Europejskiej”, „ Dla siebie, dla Europy, dla świata- wspólnie dbamy o środowisko” oraz „Moja ulubiona postać bajkowa”.

czytaj więcej »

WIZYTA W IZBIE PAMIĘCI W TZCIŃSKU-ZDROJU UCZNIÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU

dodano: 2015-05-24 19:23:27

W dniu  18 maja 2015 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy II odwiedzili Izbę Pamięci w Trzcińsku-Zdroju. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały zgromadzone eksponaty. Ciekawość wzbudziła umieszczona w budynku reprodukcja koła młyńskiego. Podziwiając wystawę uczniowie poznali historię miasta i ich mieszkańców.

czytaj więcej »

SPOTKANIE UCZNIÓW Z AUTOREM KSIĄŻEK DLA DZIECI

dodano: 2015-05-24 19:15:53

W dniu 20 maja 2015 r. uczniowie klasy II i III wzięli udział w lekcji bibliotecznej prowadzonej przez panią Reginę Brzezińską.  Przewodnim tematem zajęć było dobre wychowanie, dobre maniery. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przygotowane przedstawienie, którego główną bohaterką była Petronela - rozkapryszona  i przemądrzała królewna.

czytaj więcej »

Sztafeta Literacka w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej

dodano: 2015-05-22 11:31:01

Uczniowie naszej szkoły przyjęli  zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnie i wzięli udział w VIII Sztafecie Literackiej,   promującej twórczość Wandy Chotomskiej-Kawalera Orderu Uśmiechu.  Z dużym zainteresowaniem czytali zaproponowaną przez p. Elżbietę Bożek książkę, pt.,,Pięciopsiaczki”, która obecnie znajduje się w kanonie lektur i znana jest uczniom klas młodszych.

czytaj więcej »

UROCZYSTE ZEBRANIE Z RODZICAMI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W STOŁECZNEJ

dodano: 2015-05-22 11:24:43

19 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej odbyło się zebranie z rodzicami podsumowujące działalność szkoły w roku szkolnym 2014/2015. Słodkim poczęstunkiem nauczyciele wyrazili rodzicom wdzięczność za całoroczną współpracę ze szkołą. W czasie zebrania dyrektor szkoły pani Wanda Angowska poinformowała rodziców o przyznanym Szkole w Stołecznej Certyfikacie Wiarygodnej Szkoły.

czytaj więcej »

WIARYGODNA SZKOŁA

dodano: 2015-05-07 08:56:48

 

czytaj więcej »

"Majówka z Polską" w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej

dodano: 2015-05-07 08:52:14

Radośnie, w barwach narodowych, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej   oraz zaproszeni goście obchodzili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a także rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość środowiskowa z udziałem p. Emiliana Osetka - Zastępcy Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój, p. Wiesławy Sugier - Kierownika Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Oświaty, p. Józefy Warężak - Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej, rodziców oraz dziadków, była doskonałą okazją do wspólnego świętowania, a także poznawania historii naszego kraju. Ważne daty , wydarzenia związane z eksponowaniem ,,biało-czerwonej” przypomniała p. Dyrektor Wanda Angowska, która podkreśliła jej znaczenie dla wszystkich pokoleń Polaków.

czytaj więcej »

Przegląd Młodych Talentów w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej

dodano: 2015-05-04 15:04:36

22 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Młodych Talentów. Do udziału zgłosiło się wielu chętnych uczniów z klas I- VI. Eliminacje przeprowadzono w dwóch kategoriach : klasy I-III i klasy IV – VI. Przegląd zorganizowały p. Bogusława Wiśniewska i p. Anna Rydzewska. Udział wzięło 15 osób w kategorii klas I-III i 13 uczestników w kategorii klas IV-VI. Do przeglądu lokalnego wytypowano po 3 uczniów z każdej kategorii.

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00