Dziś jest sobota 25 stycznia 2020, dziś są imieniny: Pawła i Miłosza

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8189248
osób

Onet podróże
Polskie Radio

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej na wycieczce rowerowej

dodano: 2015-11-05 08:41:06

Uczniowie kl. V i VI sprawdzali swoje umiejętności i znajomość zasad ruchu drogowego na wycieczce rowerowej do Rezerwatu Przyrody „Długogóry”. Kolejnym celem wyjazdu było poznanie najbliższej okolicy i sposobów ochrony środowiska naturalnego. Wszystkim polecamy odwiedzenie tego bajecznego miejsca.

czytaj więcej »

"Nie jesteś sam" - przedstawienie z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej w Stołecznej

dodano: 2015-10-29 09:36:13

27 października 2015 r. uczniowie klas starszych obejrzeli w sali Trzcińskiego Centrum Kultury  przedstawienie profilaktyczne krakowskiego teatru ,,Kana”. Młodzi aktorzy zaproszeni przez p. Reginę Brzezińską w ciekawy i przystępny sposób mówili o problemach dzieci i młodzieży.

czytaj więcej »

TYDZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI W SP IM. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU W STOŁECZNEJ

dodano: 2015-10-26 13:35:43

W dniach 19-23 października 2015 r. zespól profilaktyki zorganizował w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej tydzień zdrowej żywności.
W poniedziałek uczennice z klasy V – Magdalena Wodzińska i Patrycja Ostrowska zapoznały wszystkich nauczycieli oraz uczniów z harmonogramem rozpoczynającego się tygodnia. We wtorek w każdej klasie odbyły się lekcje poświęcone zdrowej żywności oraz właściwemu odżywianiu się.

czytaj więcej »

ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

dodano: 2015-10-21 08:24:56

   W ubiegłym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej włączyły się w obchody ŚWIATOWEGO DNIA MYCIA RĄK. Celem tej akcji  edukacyjnej jest uświadomienie dzieciom, jak duże znaczenie dla zdrowia i życia ma mycie rąk.

czytaj więcej »

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ŻYWNOŚCI I WALKI Z GŁODEM W SZKOLE PODSTAWOWEJ W STOŁECZNEJ

dodano: 2015-10-19 13:05:19

16 października obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYWNOŚCI
I WALKI Z GŁODEM. Problem głodu dotyczy głównie ubogich krajów Afryki, Azji
i Ameryki Południowej. Do obchodów tego dnia przyłączyli się również uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej. Cała społeczność szkolna poznała działalność Polskiej Akcji Humanitarnej oraz jej ogromnego wkładu w pomoc potrzebującym.

czytaj więcej »

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W STOŁECZNEJ

dodano: 2015-10-19 09:45:18

        Kształcenie  młodych umysłów jest misją edukacyjną dla przyszłości. Każdego roku nauczyciele, pracownicy szkoły, dzieci, rodzice, przyjaciele, absolwenci spotykają się w celu uczczenia tego ważnego święta. Uroczystość uświetniła obecność pana Emiliana Osetka
 - zastępcy Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój, oraz pana Piotra Bugajskiego – radnego powiatowego.

          

czytaj więcej »

WYCIECZKA DO SZKÓŁKI LEŚNEJ W SWOBNICY

dodano: 2015-10-14 09:56:10

„ Las tajemnic wiele kryje, które każdy odkryć zdoła, gdy ukryje
się w gęstwinie i rozejrzy dookoła.”

W Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej dzieci co roku
w październiku wyjeżdżają do lasu na „żywe” zajęcia w terenie.

12 października dla 40 uczniów był dniem pełnym wrażeń. Klasy II, III oraz oddział przedszkolny z nauczycielkami wyjechały na wycieczkę do szkółki leśnej w Swobnicy. Celem wizyty w lesie była obserwacja uroków jesiennego krajobrazu, uwrażliwianie na piękno przyrody, tego ważnego dla ludzi i zwierząt ekosystemu.

czytaj więcej »

Życzenia

dodano: 2015-10-13 09:55:33

czytaj więcej »

DZIEŃ BEZ PRZEMOCY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W STOŁECZNEJ

dodano: 2015-10-08 09:25:12

2 października 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej przyłączyli się do obchodów Międzynarodowego Dnia bez Przemocy. Głównym celem tej akcji jest kształtowanie prawidłowych postaw społecznych, zachowań pozbawionych przemocy i agresji.

czytaj więcej »

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU W STOŁECZNEJ

dodano: 2015-10-06 08:32:53

Nasza szkoła postanowiła w tym roku szkolnym wzbogacić kalendarz imprez szkolnych o obchody Światowego Dnia Uśmiechu. Na pomysł zorganizowania tego dnia wpadł w 1999 roku Harvey Ball, artysta, który w 1963 roku stworzył słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle.

 

czytaj więcej »

Spotkanie z policjantem w Szkole Podstawowej w Stołecznej

dodano: 2015-10-05 08:21:21

30 września 2015 r. uczniowie szkoły podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej uczestniczyli w spotkaniu z policjantką asp. szt. Anną Przybylską.  Organizatorem wydarzenia był zespół profilaktyki w składzie Monika Bieniek, Anna Walawender, Eliza Gad.

czytaj więcej »

ŚWIĘTO SZKOŁY IM. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU W STOŁECZNEJ

dodano: 2015-09-24 09:02:30

Po raz drugi Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu obchodziła swoje święto z okazji Światowego Dnia Dziecięcego Orderu Uśmiechu. Przed budynkiem szkoły witała licznych gości wystawa przedstawiająca postaci Kawalerów Orderu Uśmiechu.

czytaj więcej »

Udział uczniów Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej w akcji "Sprzątanie świata-Polska 2015"

dodano: 2015-09-23 09:32:03

 

 

 

„Wyprawa - poprawa” - pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska 2015”. Celem tegorocznej edycji jest ukazanie, jaką rolę może odegrać każdy z nas w tworzeniu i funkcjonowaniu systemów gospodarowania odpadami w gminie. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej aktywnie przyłączyli się do akcji. Pięciolatki oraz uczniowie klas I - VI wraz z nauczycielami wyruszyli na  "wielkie sprzątanie".

czytaj więcej »

Udział dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej w obchodach Święta Plonów

dodano: 2015-09-21 08:40:19

12 września rodzice, dzieci oraz nauczyciele włączyli się w organizację Święta Plonów w miejscowości Stołeczna. Dzieci z Zespołów Do-re-mi oraz Iskierki uświetniły imprezę swoimi występami artystycznymi. Rodzice zorganizowali  kiermasz słodkości i przetworów na zimę oraz loterię fantową, a  pozyskane pieniądze zasiliły  kasę Rady Rodziców. 

czytaj więcej »

Pierwsze sukcesy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej

dodano: 2015-09-17 08:21:54

13 września, uczniowie klasy II : Marzena Zalewska i Mateusz Antonowicz odebrali nagrody  podczas Barzkowickich Targów Rolnych „ Agro- Pomerania 2015” , które otrzymali za wyróżnienia w konkursie plastycznym pt. „ Moja mleczna kraina” . Konkurs ten był organizowany przez Szczeciński Związek Hodowców Bydła. Jego celem  było promowanie i rozpowszechnianie wśród dzieci szkół podstawowych zasad prawidłowego żywienia, w szczególności codziennego spożywania mleka i przetworów mlecznych  oraz doskonalenie umiejętności plastycznych.

czytaj więcej »

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej

dodano: 2015-09-07 10:45:10

Tradycyjnie 1 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny 2015/2016 w uroczysty sposób. Pani Wanda Angowska - dyrektor szkoły, powitała wszystkich uczniów i rodziców, życząc im radości z rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań. Powitała szczególnie najmłodsze dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły próg naszej szkoły.

czytaj więcej »

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej

dodano: 2015-06-30 08:25:21

Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły wakacje- czas odpoczynku, wspaniałych przygód i niezwykłych podróży. Uczniowie, rodzice, nauczyciele wspólnie z zaproszonymi gośćmi podsumowali swoją dziesięciomiesięczną pracę w czasie uroczystości, która odbyła się  26 czerwca  2015 r. w naszej szkole. Swoją obecnością zaszczycili nas : p. Wiesława Sugier- Kierownik Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Oświaty , p. Beata Gorzelańczyk- prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Gryfinie, p. Helena Dura reprezentująca Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Stołecznej oraz licznie zgromadzeni rodzice. Wszyscy odśpiewali hymn narodowy w obecności pocztu sztandarowego, a następnie wysłuchali przemówienia p. Dyrektor Wandy Angowskiej, która podziękowała nauczycielom oraz pracownikom szkoły za ich całoroczny trud. Dzieciom życzyła udanego wypoczynku, natomiast tegorocznym absolwentom sukcesów w dalszym etapie edukacyjnym.

czytaj więcej »

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej z wizytą w Domu Pomocy Społecznej w Trzcińsku - Zdroju

dodano: 2015-06-26 09:46:49

19 czerwca 2015 roku uczniowie z koła młodego aktora wraz z opiekunami Panią Bogusławą Wiśniewską i Panią  Anną Rydzewską odwiedzili podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Trzcińsku- Zdroju. Młodzi aktorzy przygotowali bajkę pt. „ Calineczka”.

czytaj więcej »

Konferencja pt. "Platforma internetowa włączająca wychowanie zdrowotne w nauczaniu różnych przedmiotów"

dodano: 2015-06-19 09:53:23

W dniu 12 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie odbyła się konferencja pt. „Platforma internetowa włączająca wychowanie zdrowotnew nauczanie różnych przedmiotów”, skierowana do osób spoza grup partnerskich. W konferencji wzięli udział goście z Niemiec, Turcji, Węgier, Francji, nauczyciele z ZSP nr 2 w Gryfinie, pracownicy instytucji i nauczyciele szkół z gmin Chojna, Trzcińsko Zdrój, Cedynia i Gryfino. W konferencji wzięła udział również grupa nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej.

czytaj więcej »

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU W STOŁECZNEJ NA WYCIECZCE ROWEROWEJ W REZERWACIE DŁUGOGÓRY

dodano: 2015-06-17 10:01:25

Kolejna wyprawa rowerowa do rezerwatu Długogóry i spotkanie z inspektorem służby leśnej panem Aleksandrem Smoligą pozwoliła na poznanie pobliskiego rezerwatu przyrody kolejnej grupie uczniów. Na skraju lasu powitała nas leśna para królewska. Stary dorodny dąb i sosna, które rosną od ponad stu lat splecione swymi konarami,  witając  gości w lesie.  Pokłoniliśmy się nisko parze królewskiej i powędrowaliśmy w głąb lasu.

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00