Dziś jest czwartek 02 lipca 2020, dziś są imieniny: Marii i Urbana

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8845238
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Eliminacje Gminne XIX Małej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2016-06-02 15:22:35

29 kwietnia 2016r. o godzinie 900 w Szkole Podstawowej w Gogolicach odbył się etap gminny Małej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, w tym roku już po raz dziewiętnasty. Olimpiada miała na celu wzbogacenie wiedzy uczniów o środowisku naturalnym, jego zagrożeniach i ochronie, uwrażliwienie na piękno przyrody i uświadomienie potrzeby jej chronienia oraz wypracowanie praktycznych wniosków, jak żyć w zgodzie z przyrodą.

czytaj więcej »

Wyróżnieni w województwie!

dodano: 2016-05-27 10:19:14

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gogolicach należący do Zespołu Wokalnego „Granda” odnieśli niebywały sukces, zapisując się tym samym w historii swojej placówki – zdobyli wyróżnienie w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej, który odbył się 21 maja 2016 r. na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Młodzi wokaliści z naszej szkoły zostali docenieni przez jury konkursowe, które najlepszych musiało wybrać z grona aż 50 solistówi sześciu zespołów. Wykonawcy utworu pt. „Dachowy song”, których przygotowała pani Elżbieta Moska, znaleźli się w gronie wyróżnionych wśród rywali z wielu centrów kultury z całego województwa.

czytaj więcej »

III miejsce uczennic ze Szkoły Podstawowej w Gogolicach na Olimpiadzie Ekologicznej w Zielinie

dodano: 2016-05-27 10:05:39

W czwartek  - 19 maja 2016r.- w Szkole Podstawowej w Zielinie odbył się finał XIX Małej Olimpiady Ekologicznej. Ten powiatowy etap zorganizowany był przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Szczecinie we współpracy z Nadleśnictwem Mieszkowice i nauczycielem przyrody w Szkole Podstawowej w Zielinie Panem Andrzejem Misianem.

czytaj więcej »

Witaj, majowa jutrzenko! Święta patriotyczne w Gogolicach

dodano: 2016-05-27 09:50:33

W żadnym innym okresie roku w Szkole Podstawowej w Gogolicach nie było tak biało - czerwono, jak w piątek 29 kwietnia, kiedy to o godzinie 11.30 rozpoczął się uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Państwowej i Święta Konstytucji 3 maja, której 225. rocznicę uchwalenia obchodzimy w  tym roku. Podczas apelu uczniowie zaprezentowali przygotowany montaż słowno-muzyczny, słowami utworów lirycznych oraz radosnych pieśni witając jednocześnie wiosenny miesiąc maj.

czytaj więcej »

Osiągnięcia muzyczne naszych uczniów

dodano: 2016-05-11 11:41:19

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gogolicach swoimi osiągnięciami na polu artystycznym – zarówno muzycznym, jak i plastycznym – po raz kolejny udowodnili, że sukces nie zależy od wielkości szkoły, ale także od opieki i wsparcia nauczycieli oraz zaangażowania uczniów. Trudno byłoby bowiem znaleźć w całej Polsce drugą tak niewielką placówkę, której uczniowie udzielają się artystycznie, jednocześnie odnosząc spore sukcesy. Odpowiednia praca, zaangażowanie, wsparcie oraz predyspozycje znów przyniosły efekty i dostarczyły sporo radości. 

czytaj więcej »

W plastycznym świecie bajek i teatru z sukcesami

dodano: 2016-05-11 11:32:10

Umiejętności plastyczne wymagają nie tylko zdolności manualnych, ale również odpowiedniej wyobraźni, kreatywności i przygotowania. Jeśli do tych elementów dodamy odrobinę talentu, możemy cieszyć się z sukcesu. Potwierdzeniem tego jest osiągnięcie naszego pierwszoklasisty, Szymona Zawiszy, który zdobył wyróżnienie w etapie powiatowym i kwalifikację do etapu wojewódzkiego konkursu pod hasłem „Okładka mojej ulubionej książki”, organizowanego przez Amatorski Ruch Artystyczny województwa zachodniopomorskiego.

czytaj więcej »

II miejsce uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gogolicach w eliminacjach do Powiatowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy

dodano: 2016-04-26 09:00:01

W dniu 1.04.2016r. w Szkole Podstawowej w Trzcińsku-Zdroju odbyły się eliminacje gminne do Powiatowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy . Wydarzenie to miało na celu wzmocnienie procesu edukacji młodzieży poprzez podniesienie poziomu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, upowszechnianie zasad bezpieczeństwa i wykształcenie nawyków ich przestrzegania, ale nie tylko.  Koordynatorem wszystkich działań była pani Magdalena Mazurkiewicz, pracownik Urzędu Gminy Trzcińsko-Zdrój.

czytaj więcej »

Nasz uczeń pobiegł na podium

dodano: 2016-04-26 08:57:30

O uczniach Szkoły Podstawowej w Gogolicach w tym roku szkolnym można było usłyszeć najczęściej w związku z wydarzeniami artystycznymi oraz osiągnięciami naszych uczniów w tej dziedzinie. O sukcesach sportowych możemy mówić częściej od dnia 31 marca 2016 r. – wtedy bowiem w Rurce (gmina Chojna) uczeń klasy VI Bartosz Mikuć zdobył wysokie 3. miejsce w Indywidualnych Biegach Przełajowych na szczeblu powiatowym. Lokata ta dała naszemu szóstoklasiście awans do finału na szczeblu wojewódzkim.

czytaj więcej »

Światowy Dzień Zdrowia w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2016-04-26 08:55:45

W piątek  8 kwietnia 2016r.odbył się w naszej szkole apel  poświęcony obchodom Światowego Dnia Zdrowia. Celem tegorocznych obchodów było zwiększenie wiedzy o cukrzycy i jej poważnych następstwach oraz podjęcie konkretnych działań w walce z chorobą, które obejmują zarówno profilaktykę, jak i metody diagnozy, leczenia i opieki nad osobami chorymi na cukrzycę.

czytaj więcej »

"Malowane święta, tradycje i zwyczaje Wielkanocne" czyli Wielkanoc w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2016-04-26 08:52:45

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa obchodzone przez Kościoły chrześcijańskie.  Dla każdego człowieka Wielkanoc jest bardzo wesołym świętem. Dzieciom kojarzy się z malowaniem jajek (pisankami), śniadaniem wielkanocnym, barankami i wieloma innymi rzeczami. Jest to czas spotkania z bliskimi i wspominania miłych chwil wspólnie spędzonych.

czytaj więcej »

Zima pożegnana na dobre!

dodano: 2016-04-26 08:49:07

W tym roku nadejście wiosny oczekiwane jest przez wszystkich ze szczególnym utęsknieniem, dlatego uczniowie Szkoły Podstawowej w Gogolicach postanowili stanowczo i jednogłośnie pożegnać wyjątkowo ociągającą się z odejściem zimową aurę. Dnia 21 marca w samo południe z budynku szkolnego wyruszył niezwykle barwny korowód uczniów i nauczycieli, na czele którego szóstoklasiści nieśli płaczącą Marzannę, symbol odchodzącej zimy.  Ostatecznie z głośnym okrzykiem pożegnania spalono ją i z radością powitano wiosnę.

czytaj więcej »

Rekolekcje Wielkopostne w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2016-04-15 08:10:02

W dniach 07 – 09 marca b.r.  w naszej szkole odbyły się Rekolekcje Wielkopostne, które głosił ks. Piotr Śliżewski, wikariusz z Cedyni. Rekolekcjonista  mówił o krzyżu jako o znaku miłości i zbawienia, ponieważ Chrystus oddał za nas życie, żeby potwierdzić naszą godność. Trzeba lektury krzyża, żeby nie zwątpić, gdy przygniata nas ciężar naszego krzyża. Często wtedy rodzi się w nas lęk przed bólem i cierpieniem. Ale z krzyża otrzymujemy otuchę życia; z niego płynie moc i poczucie sensu życia. U stóp krzyża uczymy się sztuki cierpienia.

czytaj więcej »

Żyli prawem wilka… - Dzień Żołnierzy Wyklętych

dodano: 2016-03-07 08:56:47

Dla wielu Polaków dzień 1 marca od niedawna dołączył do niezwykle istotnych dat w ciągu roku. Od 2011 roku jest to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, co podkreślono w Szkole Podstawowej w Gogolicach. Przed tym ważnym dniem dzięki gazetce ściennej wszyscy uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę historyczną na temat niepokornych, niezłomnych Polaków, by o godzinie 10.00 dnia 1 marca uroczyście odśpiewanym Mazurkiem Dąbrowskiego rozpocząć podniosły apel patriotyczny.

czytaj więcej »

Recytatorskie zmagania uczniów Szkoły Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2016-03-07 08:52:44

Rzadko zdarza się okazja, by w jednym miejscu i czasie wysłuchać tylu młodych recytatorów, co dnia 22 lutego 2016 r. w Szkole Podstawowej w Gogolicach. Tego dnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym udział wzięło 14 uczniów, z których czwórka udała się w piątek 26 lutego do Trzcińska Zdroju na etap gminny, gdzie również osiągnęli wysokie lokaty. Miejsca dające kwalifikację do etapu powiatowego zdobyli: Wiktor Sumara z klasy II oraz Oliwia Urban z klasy V.

czytaj więcej »

Taneczna zabawa karnawałowa

dodano: 2016-02-22 08:40:19

Za stolicę światowego karnawału uznaje się często brazylijskie Rio de Janeiro, ale w sobotę 30 stycznie 2016 r. była nią bez wątpienia Szkoła Podstawowa w Gogolicach. W niej bowiem wszyscy przybyli goście bawili się od samego początku do ostatniego taktu muzyki, a uśmiech nie opuszczał nikogo ani na chwilę. Szampańska zabawa bez wytchnienia, przeplatana mnóstwem konkursów z nagrodami, wybory królewskiej pary balu, a także bogaty bufet – wszystko to zagwarantowało niezapomniane wrażenia tego wieczoru.

czytaj więcej »

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gogolicach dowiedzieli się, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe.

dodano: 2016-02-17 09:33:36

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas na rekreację i odpoczynek . Część dzieci wyjedzie na zorganizowany wypoczynek, jednak przeważająca większość pozostanie w miejscu zamieszkania. Okres wypoczynku i beztroskiej zabawy może nieść ze sobą wiele zagrożeń. 

czytaj więcej »

Pokaz ratownictwa medycznego w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2016-02-17 09:31:13

27 stycznia 2016r.  w Szkole Podstawowej w Gogolicach odbył się pokaz ratownictwa medycznego przeprowadzony przez prezesa gryfińskiego oddziału WOPR p. Grzegorza Lacka z pomocą i udziałem dwóch wolontariuszek tegoż oddziału. 

czytaj więcej »

Radości, szczęścia moc… Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2016-02-17 09:28:38

Wypowiadane ze wzruszeniem i wdzięcznością rozmaite słowa życzeń dla wszystkich Babć i Dziadków rozbrzmiewały 21 stycznia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Gogolicach. Tego bowiem dnia w samo południe rozpoczęła się w budynku świetlicy wiejskiej uroczysta i pełna radości uroczystość Dnia Babci i Dziadka, podczas której licznie przybyli goście mogli przez sześćdziesiąt minut podziwiać występy swoich wnucząt

czytaj więcej »

Zbiórka karmy dla zwierząt z przytuliska w Dębnie

dodano: 2016-01-14 13:49:48

W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani.  To często nie pozwala dostrzec potrzebujących. Chcielibyśmy, by uczniowie naszej szkoły  uczyli  się odpowiedzialności, prawości, by byli wrażliwi na los innych. Aby nie byli obojętni na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje.

czytaj więcej »

Przedświąteczne kolędowanie w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2016-01-14 13:47:24

Grudzień to wyjątkowy czas. Od początku miesiąca zaczynamy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Są one kojarzone z zapachem pięknie przystrojonej choinki, potraw świątecznych, z opłatkiem, którym dzielimy się z bliskimi i składamy sobie życzenia. Z pięknymi polskimi kolędami i pastorałkami, które śpiewamy.

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00