Dziś jest czwartek 02 lipca 2020, dziś są imieniny: Marii i Urbana

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8845140
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Udział uczniów Szkoły Podstawowej w Gogolicach w akcji profilaktycznej "Śniadanie daje moc"

dodano: 2016-11-15 11:33:46

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Gogolicach przygotowali we wtorkowy poranek uroczyste śniadanie w ramach ogólnopolskiego programu „Śniadanie Daje Moc”. Akcja ta promuje zasady zdrowego odżywiania i zwiększa świadomość nt. roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. Nasza placówka brała  udział w realizacji tego projektu już po raz czwarty . W związku z tym 8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania.
 

czytaj więcej »

I miejsce uczniów Szkoły Podstawowej w Gogolicach na Festiwalu Piosenki Niezłomnej.

dodano: 2016-11-04 08:41:40

W ogrodzie zimowym Akademii Sztuki w Szczecinie odbyły się wojewódzkie eliminacje I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza "Kima". Organizatorem festiwalu są: Stowarzyszenie Passionart oraz Fundacja Armii Krajowej im. Franciszka Miszczaka w Londynie we współpracy z oddziałami i delegaturami Instytutu Pamięci Narodowej w całej Polsce.

czytaj więcej »

Akcja sadzenia drzew w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2016-10-24 08:16:29

W ubiegły piątek – 21 października odbyło się w naszej szkole Święto Drzewa. W tym dniu zorganizowana została akcja  sadzenia drzew i krzewów wokół szkoły i boiska szkolnego. W przedsięwzięcie zaangażowani zostali wszyscy uczniowie klas 0-VI, dyrektor, nauczyciele i pracownicy obsługi .  Przed rozpoczęciem pracy  zebraliśmy się w holu szkoły,  gdzie  Pani Olga Komorowska z Nadleśnictwa Mieszkowice wraz z nauczycielką przyrody Panią Moniką Sidorczuk przeprowadziły pogadanką na temat znaczenia drzew dla gospodarki człowieka i zwierząt oraz prawidłowego sadzenia drzew.  Przy tej okazji uczniowie dowiedzieli się również , że  Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2002 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku. Partnerem akcji są Lasy Państwowe. Nasza Szkoła biorąc udział w przedsięwzięciu  przystąpi także do konkursu pn. „Czarodziejskie drzewo”

 

czytaj więcej »

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2016-10-24 08:01:29

14 października 2016r.  w Szkole Podstawowej w Gogolicach świętowano uroczyście Dzień Edukacji.  Uroczysty apel  rozpoczął się o godz. 8.15, Mazurkiem Dąbrowskiego.  Następnie uczennica klasy szóstej, Oliwia Urban, powitała wszystkich obecnych i oddała głos dyrektor szkoły, pani Barbarze Dybczak, która również bardzo serdecznie  powitała uczniów, nauczycieli, zaproszonych gości, w  tym Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój, pana Zbigniewa Kitlasa i panią Krystynę Kitlas.  Następnie przypomniała historię powstania Komisji Edukacji Narodowej i jej dokonania oraz jej ogromne znaczenie dla polskości.

czytaj więcej »

Kolejna lekcja przyrody uczniów Szkoły Podstawowej w Gogolicach w Nadleśnictwie Mieszkowice

dodano: 2016-10-10 08:57:34

Zajęcia terenowe  umożliwiają  wykorzystanie najbliższego środowiska jako źródła wiedzy przyrodniczej. Odpowiednio ukierunkowane obserwacje pomogą uczniom zrozumieć, że środowisko przyrodnicze jest niezbędnym warunkiem rozwoju społeczeństwa. Prace terenowe prowadzą uczniów do zdobywania umiejętności praktycznych, kształcą zmysł obserwacji i wyobraźnię przestrzenną.

czytaj więcej »

"Bezpieczna Szkoła = Bezpieczny Uczeń" Spotkanie uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gogolicach z Policjantami

dodano: 2016-10-04 07:43:14

W ubiegłą środę  tj. 28 września b.r. w Szkole Podstawowej w Gogolicach odbyła się akcja profilaktyczna – „Bezpieczna Szkoła”. Miała ona na celu:
1. podniesienie poczucia bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły, ze szkoły i w szkole,
2. uwrażliwienie na możliwość pojawienia się zagrożeń na drodze i w szkole,
3. wyposażenie w umiejętności przewidywania skutków nieodpowiedniego postępowania i zachowania na drodze i w szkole
4. popularyzowanie zagadnień związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.
5. uwrażliwienie uczniów na możliwości pojawienia się zagrożeń w drodze do i ze szkoły, w czasie zabawy i przebywania w domu.  
6. Zwrócenie uwagi na umiejętności przewidywania skutków nieodpowiedniego postępowania i zachowania w różnych sytuacjach i miejscach.

czytaj więcej »

Konkurs plastyczny "BARWY JESIENI"

dodano: 2016-09-27 10:05:39

Jesień choć jest mało wyczekiwaną przez uczniów porą roku (następuje po uwielbianym przez nich lecie), wciąż pozostaje tą magiczną, barwną porą ,  która przygotowuje na nadejście chłodów. 23 września w Szkole Podstawowej w Gogolicach  odbyło się rozstrzygnięcie  konkursu plastycznego  pt. „BARWY JESIENI”, który przeznaczony był dla uczniów klas „0” – VI.

czytaj więcej »

Europejski Tydzień Sportu w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2016-09-26 09:19:17

W dniach od 12. do 16. września b.r  , w odpowiedzi na zaproszenie Ministerstwa Sportu  i Turystyki,  w Szkole Podstawowej w Gogolicach odbył się Europejski Tydzień Sportu. Wydarzenie to jako cykliczna impreza inspiruje do wszelkiego rodzaju twórczych, sportowych działań w różnych krajach.

czytaj więcej »

Akcja "Sprzątania Świata 2016" w Szkole Podstawowej w Gogolicach.

dodano: 2016-09-21 09:11:53

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej  w Gogolicach, jak co roku, aktywnie włączyli  się  w kampanię „Sprzątanie świata – Polska 2016". Tegoroczne hasło akcji brzmiało : „Podaj dalej...drugie życie odpadów". Ważnym elementem tego przedsięwzięcia było  też promowanie postaw, które można nazwać: „naprawiaj, przerabiaj”, a nie wyrzucaj! ​

czytaj więcej »

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2016-09-06 08:25:21

1 września rozpoczął się w naszej szkole gromkim wołaniem dzwonka, który wzywał nauczycieli i uczniów do spotkania inaugurującego nowy rok szkolny 2016/2017. Uroczysty apel poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Święta w Kościele w Gogolicach, podczas której ks. Paweł Błasiak udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa. Następnie uczniowie wraz z opiekunami i nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.15 rozpoczął się apel.

czytaj więcej »

Rok szkolny 2015/2016 zakończony

dodano: 2016-07-12 10:16:58

Gratulacje, podziękowania i moc gorących, wakacyjnych życzeń można było usłyszeć dnia 24 czerwca w Szkole Podstawowej w Gogolicach. W ten upalny piątek cała społeczność szkolna świętowała początek wakacji, a zarazem uroczyście zakończyła pełen pracy i wrażeń rok szkolny. Dla wielu uczniów były to miesiące wytężonego wysiłku i starań o jak najlepsze wyniki w nauce, które na zakończenie zostały docenione przez nauczycieli i wychowawców. Zanim uczestnicy uroczystości zebrali się na słonecznym placu apelowym, wspólnie uczestniczyli w mszy świętej, odprawionej przez księdza Tomasza Kałużę w kościele parafialnym w Gogolicach.  

czytaj więcej »

Dzień Sportu w promieniach słońca

dodano: 2016-07-12 10:11:01

Jak zwykle imprezy plenerowe w Szkole Podstawowej w Gogolicach wywołują mnóstwo pozytywnych emocji. Tym razem w czwartek 23 czerwca, w przeddzień zakończenia roku szkolnego wszyscy chętni uczniowie mogli wziąć udział w różnorodnych konkurencjach, grach i zabawach przygotowanych w ramach Dnia Sportu. Impreza odbyła się w upalnym słońcu, ale lejący się z nieba żar nie zniechęcił nikogo do aktywności fizycznej.

czytaj więcej »

Wycieczka edukacyjna uczniów Szkoły Podstawowej w Gogolicach do Szczecina

dodano: 2016-07-12 10:06:19

22 czerwca bieżącego roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Gogolicach wzięli udział w wycieczce do Szczecina. Atrakcje towarzyszyły im od początku. Najpierw podróż pociągiem do stolicy województwa zachodniopomorskiego  (niektóre dzieci pierwszy raz jechały pociągiem). W Szczecinie uczestnicy wycieczki jako pierwszy zwiedzili  nowo wyremontowany dworzec PKP . Tutaj mieli okazję pojeździć na ruchomych schodach, obejrzeć halę główną oraz poznać zasadę odczytywania tablic świetlnych  przyjazdów i odjazdów pociągów.

czytaj więcej »

"Jak nie czytam, jak czytam"

dodano: 2016-07-12 09:59:55

Jak mówiła Wisława Szymborska - "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła". To też jeden z najlepszych sposobów relaksu... Podróż w świat wyobraźni daje bowiem wytchnienie i możliwość oderwania od szarej rzeczywistości. Przekonali się już o tym uczniowie Szkoły Podstawowej w Gogolicach , którzy  postanowili wesprzeć ciekawą inicjatywę społeczną...  

czytaj więcej »

Międzyszkolny Konkurs ze znajomości przysłów w Gogolicach Czy znasz polskie przysłowia?

dodano: 2016-07-04 10:22:29

20  czerwca 2016r. odbył się w naszej  szkole III Międzyszkolny  Konkurs dla  klas IV-VI   pod nazwą Czy znasz polskie przysłowia? W konkursie uczestniczyły trzy zespoły ze szkół: w Gogolicach, Stołecznej i Trzcińska-Zdroju- po  troje uczniów: jeden  z klasy czwartej,  jeden  z piątej i  jeden z klasy szóstej. Konkurs międzyszkolny poprzedziły eliminacje szkolne. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Mikuć z klasy szóstej, Maciej Łysiak z klasy piątej oraz Martyna Lebuda z klasy czwartej

czytaj więcej »

Dwudniowa wycieczka śladami historii: Szlakiem Piastowskim

dodano: 2016-07-04 10:19:05

Rok 2016 to dla wszystkich Polaków wyjątkowy czas, bowiem przez dwanaście miesięcy świętujemy 1050 rocznicę przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Pierwszą stolicę państwa polskiego – Gniezno, a także muzeum archeologiczne w Biskupinie odwiedziła w dniach 2 i 3 czerwca ponad dwudziestka uczniów naszej szkoły wraz ze swoimi rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Stołecznej.

czytaj więcej »

Pełen atrakcji festyn rodzinny w Gogolicach

dodano: 2016-07-04 10:14:35

Stałe miejsce w kalendarzu roku szkolnego ma od dawna dzień 1 czerwca, w którym cała społeczność  Szkoły Podstawowej w Gogolicach uczestniczy w festynie z okazji Dnia Rodziny – święta będącego połączeniem Dnia Matki, Dnia Ojca oraz Dnia Dziecka. Także w tym roku do  naszej szkoły przybyło mnóstwo gości, którzy wspólnie z dziećmi spędzili czas na wypełnionym po brzegi atrakcjami festynie rodzinnym. Niecodzienny dzień, wolny od zajęć lekcyjnych dostarczył wszystkim wielu wrażeń i pozytywnych emocji.

czytaj więcej »

Drugoklasiści gościli kapitana żeglugi

dodano: 2016-07-04 10:07:41

O tym, że ludzie pełnią wiele zawodów i pracują w rozmaitych profesjach, wie chyba każdy. Inaczej jednak podchodzi się do tego, gdy osobiście spotkamy osobę spełniającą się w ciekawej, a jednocześnie rzadkiej pracy. Taką możliwość mieli dnia 19 maja 2016 r. uczniowie klasy II, których odwiedził Kapitan Żeglugi Wielkiej, pan Dariusz Zawisza. Kontynuując cykl wyjątkowych zajęć pod hasłem „Spotkania z ciekawymi ludźmi” klasa II realizuje jednocześnie przyświecające w roku szkolnym 2015/2016 naszej szkole hasło „Szkoła otwarta”.     

czytaj więcej »

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gogolicach odwiedzili Ogród Dendrologiczny w Przelewicach

dodano: 2016-07-04 10:05:12

30 maja 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Urokliwe miejsca ogrodu, śpiew ptaków, świeże powietrze oraz wyjątkowa, kwitnąca roślinność, między innymi: różaneczniki, azalie, piwonie oraz symbol ogrodu – drzewo chusteczkowe, stanowiły nie lada atrakcję dla  naszych uczniów.

czytaj więcej »

Medalowe zdobycze biegowe

dodano: 2016-07-04 10:02:29

Rok 2016 jest wyjątkowy dla wszystkich sympatyków sportu, bowiem czekają na nas nie tylko Mistrzostwa Europy w piłce nożnej we Francji, ale przede wszystkim Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Zapowiedź walki o medale naszych sportowców zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Gogolicach w dniach 28 i 31 maja br. W sobotę wzięli udział w Biegach Gminnych w Trzcińsku-Zdroju, natomiast trzy dni później z równym powodzeniem rywalizowali z rówieśnikami podczas Gminnych Biegów Przełajowych w Stołecznej.

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00