Dziś jest czwartek 02 lipca 2020, dziś są imieniny: Marii i Urbana

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8845050
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Żywa lekcja historii - Życie i kultura w średniowieczu

dodano: 2017-03-23 11:10:49

      16 marca 2017r. o godz. 11.30  uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w nietypowej  lekcji historii. Dwuosobowa grupa artystyczna „ Rekonstrukto” zaprosiła nas do podróży  w czasie do wieków, kiedy zaprzęgano konie do karoc, a rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku, by bronić honoru i  ojczyzny. Te czasy to czasy średniowiecza, wieku bardów, paziów i rycerzy, pojedynków, królów i wojen o władzę.

 

czytaj więcej »

Pożegnaliśmy zimę!

dodano: 2017-03-23 11:03:15

21 marca, jak co roku, uczniowie naszej szkoły z radością pożegnali zimę.

Zanim jednak wyruszyliśmy z Marzanną, zmierzyliśmy się z zagadkami, rebusami                       i konkursami przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski oraz ich opiekuna, panią Elżbietę Tracz.

czytaj więcej »

Strona inernetowa SP Gogolice

dodano: 2017-03-20 09:49:48

Szkoła podstawowa w Gogolicach posiada własna stronę internetową.

www.spgogolice.cba.pl

czytaj więcej »

Rekolekcje Wielkopostne w Gogolicach 2017

dodano: 2017-03-16 07:50:10

   W dniach od 6. do 8. marca 2017r. w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. Poprowadził je ksiądz kanonik Dariusz Kiljan .

    Pierwszego dnia rekolekcji ksiądz na przykładzie historii życia Piotra Bandinelliego opowiedział o tym, jak diametralnie zmieni się nasze życie, gdy przestaniemy przestrzegać zasad Dekalogu. Bandinelli miał tak piękną twarz, że pozował malarzowi Leonardo da Vinci do postaci Jezusa.

czytaj więcej »

Mały Konkurs Recytatorski eliminacje gminne

dodano: 2017-03-07 11:59:15

     Dnia 3 marca 2017 r. w Trzcińskim Centrum Kultury  odbył się „Mały Konkurs Recytatorski” – eliminacje gminne. W konkursie wzięło udział 26 uczniów ze szkół w naszej gminie.

czytaj więcej »

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

dodano: 2017-03-07 11:51:12

1 marca 2017r. uroczyście odśpiewanym Mazurkiem Dąbrowskiego rozpoczął się  podniosły apel patriotyczny poświęcony Narodowemu Dniowi Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Ten dzień  to  wyraz hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny, o czym przypomniał narrator Błażej Purgal.  Jego narrację przeplatały nastrojowe utwory muzyczne w wykonaniu uczniów klas IV- V.

czytaj więcej »

XVI Szkolny Konkurs Recytatorski

dodano: 2017-02-21 08:41:45

9 lutego 2017r. odbył się w naszej szkole   XVI Szkolny Konkurs Recytatorski, stanowiący eliminacje do etapu gminnego Małego Konkursu Recytatorskiego.

czytaj więcej »

Uroczysty apel podsumowujący osiągnięcia uczniów

dodano: 2017-02-21 08:09:39

        10 lutego 2017r. o godz. 1100 odbył się w naszej szkole uroczysty apel podsumowujący osiągnięcia uczniów w I półroczu bieżącego roku szkolnego.

 Dyrektor szkoły, pani Barbara Dybczak, serdecznie pogratulowała wszystkim uczniom ich osiągnięć oraz życzyła jeszcze lepszych wyników w II półroczu, a tym samym na koniec roku.   Następnie pani dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła wyróżniającym się uczniom dyplomy gratulacyjne.

Dzieci z oddziału przedszkolnego otrzymały dyplomy za następujące osiągnięcia:Najlepszy sportowiec – Casper Ilin, Najkulturalniejszy przedszkolak – Zuzanna Malinowska.

czytaj więcej »

Jak się bawić, to się bawić! Bal Karnawałowy w Gogolicach

dodano: 2017-02-09 08:59:17

    4 lutego 2017r. ( sobota) w Szkole Podstawowej w Gogolicach wszyscy bawili się  zgoła szampańsko. Bal Karnawałowy skusił wszystkie dzieci  ( i rodziców też ) do wyszukanych przebrań.  Przebrali się także nauczyciele… I tak oto gości powitały panie: Doktor Monika      i Pielęgniarka Ewa, które prowadziły cały Bal.

 Przy dźwiękach dyskotekowej muzyki przeprowadziły szereg konkursów, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci, tym bardziej, że każdy konkurs był nagradzany. Dzieci pokochały nasze szkolne służby medyczne, wywijające taneczne piruety wraz z uczniami                 i rodzicami na parkiecie szkolnego hallu.

czytaj więcej »

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2017-01-30 08:21:29

„Jest dzień taki jeden, kiedy wzruszeń wiele”

 Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Gogolicach

             20 stycznia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Gogolicach w budynku świetlicy wiejskiej o godz. 1200 rozpoczęła się   wzruszająca  uroczystość Dnia Babci i Dziadka, podczas której licznie przybyli goście mogli z dumą obserwować występy swoich wnuków i wnuczek.

   Wszystkich przybyłych przywitała bardzo serdecznie dyrektor szkoły, pani Barbara Dybczak, życząc Dziadkom i Babciom dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności. Korzystając z okazji, złożyła też gratulacje dzieciom z oddziału przedszkolnego, które przygotowane przez panią Halinę Chruślak brały udział – z sukcesami – w przeglądach Jasełek w Centrum Kultury w Chojnie oraz w Trzcińskim Centrum Kultury.

czytaj więcej »

Udział dzieci z Oddziału Przedszkolnego w przeglądach Jasełek

dodano: 2017-01-24 08:36:13

11 stycznia 2017r. dzieci 5 i 6 letnie z Oddziału Przedszkolnego działającego przy Szkole Podstawowej w Gogolicach wzięły udział w XVIII Rejonowym Przeglądzie Jasełek w Centrum Kultury w Chojnie. Nasi dzielni aktorzy zdobyli II miejsce. W nagrodę otrzymały dyplomy, kalendarz, kredki i słodycze. 2 dni później - 13 stycznia przedszkolaki miały przyjemność zaprezentować się w VI Gminnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych "Świąteczny czas" w Trzcińskim Centrum Kultury. Nagrodą za piękny występ był dyplom, książka i słodycze. Występy sprawiły małym artystom dużo frajdy i satysfakcji.

czytaj więcej »

Przedświąteczne spotkanie Bożonarodzeniowe w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2017-01-03 08:46:16

Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Gogolicach to również jedna wielka rodzina. Dlatego co roku spotykamy się wraz z zaproszonymi gośćmi na wspólnym kolędowaniu.

czytaj więcej »

Rozstrzygniecie szkolnego konkursu plastycznego na plakat pt. "Młodość bez uzależnień"

dodano: 2016-12-14 10:05:07

9 grudnia b.r. odbyło się w naszej szkole rozstrzygnięcie konkursu profilaktycznego „Młodość bez uzależnień”. Celem konkursu było propagowanie zdrowego i odpowiedzialnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży poprzez ukazanie szkodliwości i zagrożeń związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, podniesienie wiedzy wśród uczniów na temat niebezpieczeństw związanych z przyjmowaniem substancji psychoaktywnych oraz zachęcenie uczestników do pogłębiania wiedzy w zakresie profilaktyki zdrowotnej, kreowanie wizerunku młodego człowieka wolnego od nałogów, kształtowanie odpowiedzialności  za zdrowie i bezpieczeństwo własne i najbliższych.

czytaj więcej »

Warsztaty bożonarodzeniowe

dodano: 2016-12-13 11:52:55

Święta Bożego Narodzenia  są bardzo radosnym czasem, na który z utęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom.

czytaj więcej »

Mikołajki w Szkole Podstawowej w Gogolicach.

dodano: 2016-12-08 09:28:01

Tradycja obdarowywania się drobnymi prezentami w dniu imienin świętego Mikołaja na stałe wpisała się w naszą polską tradycją. Dzień 6 grudnia jest zawsze długo oczekiwany i przynosi wiele radości i uśmiechów. W naszej szkole dzień ten był pełen niespodzianek. Rano uczniowie w Trzcińskim Centrum Kultury obejrzeli spektakl teatralny pt. „Świąteczni goście Elemelka” w wykonaniu znanych i cenionych aktorów Teatru Polskiego w Szczecinie – Adama Dzieciniaka i Zbigniewa Filarego.
Kolejne niespodzianki czekały na dzieci po powrocie do szkoły.

czytaj więcej »

Zabawa Andrzejkowa w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2016-12-02 09:26:17

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Dziś tradycyjne andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi w szkole. W zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się dzieci z klas 0-VI ze Szkoły Podstawowej w Gogolicach . W sobotę 26  listopada w placówce zorganizowano zabawę andrzejkową.

czytaj więcej »

Wizyta klasy szóstej w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Choszcznie

dodano: 2016-11-28 09:09:48

19 listopada 2016r. grupa dzieci z klasy szóstej: Oliwia Urban, Piotrek Wiącek, Nikola Łysiak, Basia Deptuła wraz z opiekunką panią  Lidią Karpińską pojechała do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Choszcznie, znajdującym się przy ulicy Dąbrowszczaków, by podarować zwierzętom, głównie pieskom, mokrą i suchą karmę oraz różne psie przysmaki, zebrane przez uczniów naszej szkoły. Razem zebrano 35 kg karmy. Ponadto zwierzaki mogły również zjeść tego dnia ryż z mięsem  ugotowany przez panią Lidię. Ponieważ w  soboty  psy mają głodówkę , ciepły pokarm trafił  do psich staruszków   oraz szczeniaczków.

czytaj więcej »

Uroczysta wieczornica z okazji Święta Niepodległości

dodano: 2016-11-21 11:45:46

10 listopada 2016r. o godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w Gogolicach odbyła się uroczysta wieczornica poświęcona 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, którą przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli.

czytaj więcej »

Cyrk "Frantic" w Gogolicach

dodano: 2016-11-15 12:33:35

8.listopada 2016r. gościł w naszej szkole cyrk „Frantic”. Przedstawienie  rozpoczęło się o godzinie 12.00 w świetlicy wiejskiej,  przemienionej tego dnia w arenę cyrkową. Na początku pojawił się kolorowy klown, wzbudzając w dzieciach salwy śmiechu. Następnie przemiła akrobatka rozpoczęła pokaz swoich umiejętności, pokazując sztuczki ze znikającymi szalami, w czym dzielnie sekundował jej niestrudzony, niemniej mało zręczny klown.

czytaj więcej »

Wielki sukces Fabiana Kicińskiego i zespołu wokalnego "Granda" ze Szkoły Podstawowej w Gogolicach.

dodano: 2016-11-15 12:27:42

Fabian Kiciński ze Szkoły Podstawowej w Gogolicach zajął  I miejsce na  I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza „Kima” w Krakowie w kategorii solistów w grupie wiekowej 6-14 lat, natomiast zespół wokalny „Granda” zyskał tytuł Finalisty I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza „Kima” . W minioną sobotę 12 listopada 2016r. w Filharmonii Krakowskiej odbyły się przesłuchania do  I Ogólnopolskiego  Festiwalu Piosenki Niezłomnej imienia Henryka Rasiewicza „Kima”. W przesłuchaniach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Gogolicach przygotowani przez nauczycielkę muzyki Panią Elżbietę Moska. 

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00