Dziś jest poniedzialek 25 maja 2020, dziś są imieniny: Urbana i Grzegorza

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8689797
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Szlakiem historycznym- Miejsca Pamięci Narodowej

dodano: 2014-08-12 09:46:12

22 maja 2014r.   uczniowie Szkoły Podstawowej w Gogolicach uczestniczyli w nietypowej lekcji historii   - pod opieką organizatorki, pani Haliny Chruślak oraz opiekunów: pani Joanny Witko, pana Czesława Postawy i pana Pawła Rosadzińskiego wyruszyli na poszukiwanie śladów historii naszego regionu.

czytaj więcej »

Pod Grzybkiem

dodano: 2014-08-12 09:41:07

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu nasz w-fista, Paweł Rosadziński oraz opiekun SU, Czesław Postawa, wybrali się 24 maja br. z grupą po marszu też był niezgorszy, więc wszyscy świetnie się bawili i raczyli kiełbaskami. Pan Czesław umilał wszystkim czas grą na gitarze, pan Paweł organizował różne gry i zabawy, słowem: było wspaniale!

czytaj więcej »

Majowe uroczystości

dodano: 2014-08-12 09:38:20

30 kwietnia 2014 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Gogolicach uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji Święta Pracy, Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz 223 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie Flagi Narodowej i odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Uczniowie klas II i V, przygotowani przez panie Elżbietę Moskę i Joanną Witko, przybliżyli społeczności szkolnej wydarzenia związane z datami 1, 2 i 3 Maja.

czytaj więcej »

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Gogolicach.

dodano: 2014-08-11 15:01:45

Dzień Ziemi na stałe wpisał się do kalendarza imprez w Szkole Podstawowej w Gogolicach. Z tej okazji 25 kwietnia 2014 roku odbył  się w naszej szkole  apel. Nasi  uczniowie bardzo chętnie włączają się w różne eko-akcje. Mają one uświadomić dzieciom, jak należy dbać o środowisko naturalne.

czytaj więcej »

Światowy Dzień Zdrowia w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2014-08-11 14:52:17

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia, aby uczcić rocznicę powstania w 1948 roku Światowej Organizacji Zdrowia. Co roku jest wybierany temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga szczególnej uwagi. Obchody Światowego Dnia Zdrowia stwarzają możliwość podjęcia wielu działań, których efektem jest poprawa stanu zdrowia ludzi.

czytaj więcej »

"Tłusty" Poniedziałek w Gogolicach

dodano: 2014-08-11 14:50:10

3 marca 2014r., w poniedziałek, Koło Łowieckie :Knieja” w Witnicy zrobiło „tłustą” niespodziankę   dla wszystkich dzieci oraz pracowników Szkoły Podstawowej w Gogolicach. Ponieważ „Tłusty Czwartek” minął podczas ferii zimowych, Koło zafundowało nam pączki w pierwszy dzień po feriach, czyli w poniedziałek. Zaskoczenie było zupełne! A ileż pysznych kalorii tego dnia zjedliśmy... :)

czytaj więcej »

Zabawa charytatywna w Rosnowie na rzecz szkoły w Gogolicach

dodano: 2014-08-11 14:48:06

22 lutego 2014r. (sobota) Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Gogolicach  zorganizowała w Rosnowie zabawę charytatywną, której celem było zebranie środków na zakup pomocy dydaktycznych dla szkoły. Przy świetnej muzyce, miłej atmosferze  bawiliśmy się do białego rana. W zabawie brali też udział nasi przyjaciele z Holandii, Siem Potma oraz państwo Kramerowie. Wsparli oni hojnie finansowo imprezę, przekazując szczodrą darowiznę na ręce skarbnika Rady Rodziców, Moniki Walkowicz. Cieszymy się, że Holendrzy o nas nie zapomnieli i że nadal możemy się spotykać, bawić i wspólnie coś dobrego czynić na rzecz szkoły. Dziękujemy!

czytaj więcej »

Zbiórka żywności dla zwierząt z przytuliska w Myśliborzu

dodano: 2014-08-11 14:45:01

W naszej szkole odbyła się w lutym br. zbiórka pieniędzy,  żywności i koców dla zagubionych i porzuconych zwierząt z przytuliska w Myśliborzu pod nazwa „ Paka dla zwierzaka”. Przytulisko dla bezdomnych zwierząt w Myśliborzu utworzone zostało w 2004 r. Powstało, by dawać schronienie zwierzętom (wyłącznie psom), które porzucane przez swoich właścicieli, często wygłodzone lub ranne błąkają się po drogach, polach i lasach gminy Myślibórz.Przytulisko mieści się w Myśliborzu przy ulicy Celnej 21, na terenie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o., które w ramach współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Myśliborzu zapewnia porzuconym zwierzętom opiekę weterynaryjną, wyżywienie i schronienie. 

czytaj więcej »

"Bezpieczne ferie" w SP Gogolice

dodano: 2014-08-11 14:40:57

Wiele dzieci nie wyjedzie na zorganizowane zimowiska, lecz zostanie w domach. Nadmiar wolnego czasu, nuda połączona z niedostateczną opieką ze strony dorosłych prowadzi do wypadków drogowych, utonięć podczas korzystania z tzw. „dzikich” ślizgawek i lodowisk, a także innych wypadków wynikających z brawury, lekkomyślności i niewłaściwego gospodarowania czasem. rozpoczynają się ferie zimowe. Wszyscy cieszą się, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i radości. Jak przystało na szkołę promującą bezpieczeństwo i realizującą założenia Szkolnego Programu Profilaktyki „Żyj bezpiecznie i szczęśliwie” uczniowie SP w Gogolicach pod opieką nauczycielek przygotowali apel profilaktyczny pt. „Bezpieczne ferie”.

czytaj więcej »

Dzień Babci i Dziadka w szkole w Gogolicach

dodano: 2014-08-11 14:23:45

Jak co roku,  w styczniu wszyscy Dziadkowie i wszystkie Babcie wraz z rodzinami spotkali się w naszej szkole z okazji Ich święta. Nie zabrakło wzruszających piosenek, wierszy i upominków dla seniorów. Wspaniały poczęstunek przygotowała Rada Rodziców. Uroczystość przygotowali wychowawcy klas ze swymi uczniami. Przedszkolaki też nie zawiodły: jak zwykle rozczulały wszystkich swymi próbami scenicznymi, wywołując uśmiech na twarzach. Było wzruszająco i miło.

czytaj więcej »

Jak być bezpiecznym na drodze i nie tylko? Jak zaalarmować policję? Uczniowie z Gogolic już wiedzą!

dodano: 2013-12-02 15:10:24

"Do szkoły bezpiecznie!"
Kiedy miasto w nocy śpi smacznie, nim się dzień nerwowy znów zacznie,
wtedy zebry, światła i znaki mają naradę na temat taki: co by zrobić,
żeby ruch w mieście był bezpieczny kiedyś nareszcie,
żeby dzieciom było w drodze do szkoły miło?
By nic złego się nie przydarzyło...

czytaj więcej »

Łzy wzruszenia w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2013-11-19 11:30:13

Przez 15 lat,bo od 1998 roku Szkoła Podstawowa w Gogolicach prowadziła aktywną współpracę ze Stowarzyszeniem „Polencomite” oraz z Szkołą PodstawowąŚwiętego Józefa w Graft -De Rijp. Współpraca polegała przede wszystkim na wzajemnych serdecznych spotkaniach na terenie Polski i Holandii. W ramach współpracy około 90 dzieci z naszej szkoły spędziło bardzo ciekawe wakacje w kraju naszych przyjaciół, które pozwoliły na poznanie kultury, tradycji i zwyczajów mieszkańców Holandii.

czytaj więcej »

Dzień Zdrowego Śniadania

dodano: 2013-11-13 12:32:39

Wszystkim nam zależy, aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy. Chcielibyśmy także, aby miały równy start i nie czuły się gorsze od innych. Codzienne śniadanie pomaga im dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki. Dlatego też w dniu 7 listopada 2013 r. oddział przedszkolny oraz uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Gogolicach wzięli aktywny udział w ogólnopolskiej  akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc".

czytaj więcej »

Uroczystość z okazji 95. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w SP w Gogolicach

dodano: 2013-11-13 12:26:43

Pamięć  o ważnych wydarzeniach i bohaterach można pielęgnować na różne sposoby-   artysta pisze wiersz, maluje obraz, układa pieśń... Społeczność Szkoły Podstawowej w Gogolicach również nie pozostała obojętna wobec tak ważnego wydarzenia, jakim była 95. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie, zarówno młodsi jak i starsi, z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w lekcjach o tematyce niepodległościowej i próbowali zrozumieć sytuację, w jakiej znajdowali się nie tylko wielcy przywódcy powstań, ale również pozostali, bezimienni uczestnicy walki o wolność – zwyczajni obywatele.

czytaj więcej »

Marsze na orientację w Gogolicach

dodano: 2013-11-13 12:22:52

W dniach 18- 19.10.2013r. w Gogolicach odbyły VIII Jesienne Marsze na Orientację pn. „KON-TIKInO 2013”,w  których udział wzięło ponad 120 osób ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Przyjechali uczniowie z Chojny, Mieszkowic, Góralic, Stołecznej, ze Szczecina, a nawet 2 osoby w kategorii seniorów z Warszawy. 

czytaj więcej »

Dzień Edukacji Narodowej

dodano: 2013-11-13 12:22:03

14 października 2013 r. uczniowie, nauczyciele oraz  pracownicy Szkoły Podstawowej w Gogolicach uroczyście obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. „ W podzięce za trud i serce” uczniowie pod opieką p. Czesława Postawy, p. Elżbiety Moski oraz p. Haliny Chruślak – wspólnie przygotowali akademię, podczas której miało miejsce także pasowanie na uczniów klasy I.

czytaj więcej »

Święto jesieni w Gogolicach

dodano: 2013-10-03 12:01:14

Każda pora roku ma w sobie wiele piękna, ale jesień jest inna od wszystkich. Z jednej strony ciepła, radosna, tańcząca kolorowymi liśćmi, z drugiej chłodna, melancholijna i tajemnicza. Bez jesieni, jej kolorów i szarości byłoby po prostu nudno.Pamiętając o tym,  27 września 2013r. uczniowie, rodzice, babcie, dziadkowie oraz wszyscy pracownicy Szkoły Podstawowej w Gogolicach obchodzili Święto Jesieni.

czytaj więcej »

Wielkie sprzątanie w Gogolicach

dodano: 2013-10-01 08:02:48

20 września 2013 r. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Gogolicach, jak co roku, przyłączyli się do akcji „Sprzątania Świata”. Tym razem przedsięwzięciu towarzyszyło hasło: „Odkrywamy czystą Polskę”. „Odkrywali” zatem nie tylko starsi uczniowie wraz z opiekunami, ale z wielkim entuzjazmem także ci najmłodsi.

czytaj więcej »

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2013-09-05 12:45:43

2 września 2013 w Szkole Podstawowej w Gogolicach odbyła się inauguracja roku szkolnego 2013/2014. Po mszy świętej odprawionej przez nowego wikariusza ks. Marka Kokoszyńskiego uczniowie, nauczyciele oraz rodzice wzięli udział w uroczystym apelu.

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00