Dziś jest czwartek 02 lipca 2020, dziś są imieniny: Marii i Urbana

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8844914
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Święto Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2015-02-16 14:58:57

Mimo że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej w Gogolicach zapraszanie na uroczystość z okazji  Święta Babci i Dziadka jest tradycją na stałe wpisaną w kalendarz imprez i uroczystości szkolnych. Święto  to jest  dniem niezwykłym,  pełnym uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

czytaj więcej »

Przedświąteczne kolędowanie w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2015-01-09 09:37:35

Aura i nastrój Bożego Narodzenia były w zakończonym już roku 2014 odczuwalne w Szkole Podstawowej w Gogolicach na kilka dni przed przerwą świąteczną. O zbliżających się wydarzeniach świadczyły nie tylko kolorowo udekorowane okna gogolickiej szkoły, obecne w każdym pomieszczeniu przystrojone choinki i ozdoby świąteczne, ale przede wszystkim przygotowane przez uczniów pod opieką nauczycieli przedstawienie o tematyce Bożego Narodzenia.

czytaj więcej »

Święty Mikołaj odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2015-01-05 09:32:06

6 grudnia jest dniem urodzin Mikołaja. Wtedy też wszyscy czekają na prezenty od Świętego. W tym roku ten dzień wypadł w sobotę, kiedy uczniowie nie przychodzą do szkoły, więc uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gogolicach już w piątek 5 grudnia czekali  na niespodzianki od gościa. Wyglądali od rana, szukali po szkole aż wreszcie doczekali się.

czytaj więcej »

Konkurs plastyczny "Profilaktyka uzależnień" w Szkole Podstawowej w Gogolicach"

dodano: 2015-01-05 09:28:24

28 listopada 2014r. odbyło się w naszej szkole rozstrzygnięcie konkursu plastycznego  nt. profilaktyki uzależnień. Celem konkursu było:

  • popularyzacja wiedzy na temat uzależnień,
  • uświadomienie uczniom występujących zagrożeń związanych ze stosowaniem używek ,
  • promocja zdrowych zachowań na co dzień z dala od używek,
  • uświadomienie uczniom problemu namawiania młodszych przez starszych kolegów do spożywania alkoholu oraz palenia nikotyny.

czytaj więcej »

Hej grabie w dłoń… Szkoła Podstawowa w Gogolicach wzięła udział w akcji "By Twój kasztanowiec na wiosnę był zdrowy"

dodano: 2014-12-12 08:43:58

Szkoła Podstawowa w Gogolicach od kilku lat corocznie w listopadzie bierze udział  w akcji pomocy kasztanowcom. W tym roku również na zaproszenie Fundacji  „Nasza Ziemia” uczniowie naszej szkoły aktywnie wzięli udział w ratowaniu tych pięknych drzew. Na terenie całej Polski jedne z najpiękniejszych drzew rosnących w naszych parkach i alejach chorują atakowane przez niewielkiego szkodnika- szrotówka kasztanowcowiaczka. Larwa tego motyla żerując na ich liściach sprawia, że tracą one swoje walory estetyczne, a osłabione wieloletnim działaniem szkodnika nierzadko giną.

czytaj więcej »

Andrzejki w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2014-12-12 08:41:06

Andrzejki to zwyczaj, który od wielu lat związany jest z wróżbami, przepowiedniami i magią. To także czas zabawy, w której uczestniczyli w sobotę 22 listopada 2014r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gogolicach. Tradycyjnie już szóstoklasiści przygotowali specjalne, andrzejkowe przedstawienie, podczas którego tajemnicze czarownice wypowiadały sekretne hasła oraz zapraszały pozostałych uczniów do uczestnictwa w przygotowanych wróżbach.

czytaj więcej »

Niepodległa, niepokorna! Uroczysta wieczornica w Gogolicach

dodano: 2014-12-03 08:10:48

„Wolność, niepodległość, radość”  - to tylko niektóre ze słów, które najczęściej słychać było wieczorem 7 listopada 2014r. w Świetlicy Wiejskiej w Gogolicach, gdzie uczniowie Szkoły Podstawowej przedstawili zaproszonym gościom oraz wszystkim zainteresowanym program artystyczny, związany z 96. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas uroczystej wieczornicy, która rozpoczęła się kilka minut po godzinie 18.00, usłyszeć można było patriotyczne i poruszające utwory muzyczne, śpiewane przez przygotowanych przez panią Elżbietę Moskę uczniów. Nie zabrakło również strof patriotycznej poezji, opiewającej dążenie Polski do niepodległości oraz wyrażającej radość z jej odzyskania. Za przygotowanie językowej strony wieczornicy odpowiedzialny był pan Paweł Juras.

czytaj więcej »

"Dzień Zdrowego Śniadania" w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2014-11-27 10:32:47

Szkoła Podstawowa w Gogolicach po raz trzeci przyłączyła się do ogólnopolskiego programu „Śniadanie Daje Moc” i zorganizowała „ Dzień Zdrowego Śniadania”. Ideą akcji „Śniadanie Daje Moc” jest uświadomienie dzieciom i rodzicom istoty spożywania śniadania - które jest po to, by w szkole miały siły do nauki i zabawy. Zdrowe śniadanie to najlepszy start w nowy dzień!

czytaj więcej »

"Cudze chwalicie, swego nie znacie..." Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gogolicach na wycieczce do Chojny

dodano: 2014-11-20 09:24:22

"Cudze chwalicie swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie" pisał Stanisław Jachowicz. Jak prawdziwe są jego słowa przekonali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Gogolicach. Dotychczas odwiedzali oni Chojnę głównie będąc na zakupach lub załatwiając inne sprawy, rzadziej w roli turysty. 3 listopada 2014r. odwiedzając to miasto w charakterze krajoznawczo-turystycznym mogli się przekonać, jak niewiele o nim wiedzą.

czytaj więcej »

Szczecińskie spotkanie z kulturą

dodano: 2014-11-20 09:14:26

Owocna dla uczniów w doznania kulturalne okazała się wycieczka do Opery na Zamku oraz Muzeum Narodowego na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Dnia 29 października 2014r. liczna grupa uczniów Szkoły Podstawowej z Gogolic wraz z opiekunami: panią Elżbietą Moską, panią Krystyną Kitlas oraz panem Pawłem Jurasem mogli najpierw uczestniczyć w spektaklu pt. „Farfurka Królowej Bony”, a następnie podziwiać muzealne eksponaty związane z II wojną światową, transportem wodnym, Afryką, a nawet fotografią. Wspólny posiłek w drodze powrotnej stanowił ostatni punkt wyczerpującego, lecz pełnego wrażeń wyjazdu.

czytaj więcej »

Akcja profilaktyczna "Bezpieczny, bo widoczny" w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2014-11-03 11:06:38

Na polskich  drogach dzieci niestety wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety, nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii.

czytaj więcej »

Uroczysty Dzień Edukacji Narodowej w Gogolicach

dodano: 2014-11-03 11:02:52

Dzień 14 października 2014r. był dla społeczności szkolnej w Gogolicach wyjątkowy: nie tylko dla uczniów pierwszej klasy, którzy przez Panią Dyrektor Lidię Karpińską zostali tego dnia uroczyście pasowani na pierwszoklasistów, ale również dla nauczycieli i pracowników szkoły, którzy przeżywali wspólnie Dzień Edukacji Narodowej.

czytaj więcej »

Przemoc rodzi przemoc – przedstawienie profilaktyczne w Gogolicach

dodano: 2014-11-03 10:56:41

9 października 2014r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Gogolicach mieli okazję do obejrzenia zaprezentowanego przez grupę aktorską „Moralitet” z Krakowa przedstawienia profilaktycznego pt. „Bella”, poruszającego tematykę kilku rodzajów obecnej w szkołach przemocy: fizycznej, psychicznej oraz niestety coraz popularniejszej cyberprzemocy.

czytaj więcej »

Jesień - czas złotych liści

dodano: 2014-10-08 08:52:13

Niezwykle barwne i pełne wrażeń okazało się kolejne  Święto Jesieni  w Szkole Podstawowej  w Gogolicach. We wtorek 30 września 2014r. w imprezie środowiskowej nie zabrakło interesujących występów artystycznych, pieczołowicie wykonywanych prac związanych z jesienią oraz smakowitego poczęstunku. W przedsięwzięciu wraz z uczniami i pracownikami szkoły w Gogolicach uczestniczyli również rodzice dzieci oraz zaproszeni goście.

czytaj więcej »

Sprzątać każdy może, a nawet powinien! Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gogolicach posprzątali świat

dodano: 2014-09-26 09:34:02

W miniony piątek 19 września 2014r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznej akcji „Sprzątania Świata”. W tym roku kampania promowała odpowiedzialne wobec środowiska postawy, w myśl hasła „Turysto! Szanuj środowisko!”. Tematem przewodnim tegorocznej, nowej odsłony kampanii „Sprzątanie świata – Polska”, była odpowiedzialna turystyka.

czytaj więcej »

W Gogolicach ruszył nowy rok szkolny

dodano: 2014-09-08 07:54:45

Beztroskie wakacje dla uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej w Gogolicach dobiegły końca, gdyż 1 września mszą świętą, uroczystym apelem i wzajemnym spotkaniem zainaugurowali nowy rok szkolny 2014/2015. Pierwsze spotkanie całej społeczności szkolnej miało w tym roku charakter wyjątkowo podniosły ze względu na 75 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

czytaj więcej »

Zakończenie roku szkolnego w Gogolicach

dodano: 2014-08-12 13:22:36

27 czerwca 2014r. w Szkole Podstawowej w Gogolicach odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2013/2014. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Łukasz  Biel serdecznie przywitał panią Dyrektor naszej szkoły, nauczycieli, a także zaproszonych gości: wiceburmistrza Józefa Szotta, ks. proboszcza Marka Piotrowskiego, panią sołtys Monikę Zawiszę, przedstawicieli Regionalnego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich „Gogolander” :panią Barbarę Purgal i  pana Jerzego Ryczańczyka, wszystkich pracowników szkoły,  a przede wszystkim uczniów i ich rodziców. Następnie poprosił o głos Panią dyrektor Lidię Karpińską.

czytaj więcej »

I Międzyszkolny Konkurs ze Znajomości Przysłów

dodano: 2014-08-12 09:58:12

23 czerwca 2014r. w naszej  szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs ze Znajomości Przysłów I związków frazeologicznych „ Czy znasz polskie przysłowia?” .Zorganizowała go i przeprowadziła dyrektor Szkoły Podstawowej w Gogolicach, pani Lidia Karpińska. W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny z klas IV-VI z Gogolic, Stołecznej i Krzymowa. Nagrodzono indywidualnie  cztery najlepsze osoby.

czytaj więcej »

Szkolny konkurs ze znajomości przysłów

dodano: 2014-08-12 09:54:05

18 czerwca 2014r. odbył się w naszej  szkole I szkolny  Konkurs   Dla klas II-III oraz II Szkolny Konkursie Dla Klas IV-VI   pod nazwą Czy znasz polskie przysłowia? Zorganizowała go i przeprowadziła dyrektor szkoły w Gogolicach, p. Lidia Karpińska.

czytaj więcej »

Festyn Rodzinny

dodano: 2014-08-12 09:50:12

6 czerwca 2014r. Rada Pedagogiczna SP Gogolice, Rada Rodziców przy SP Gog  oraz Rada Sołecka Gogolic zorganizowały  Festyn Rodzinny  z okazji: Dnia Matki, Dnia Dziecka  oraz Dnia Ojca. Celem festynu było wspólne świętowanie tak  ważnych dla rodziny  okazji, zacieśnianie więzi między rodzicami a dziećmi, integracja rodziców , dzieci, nauczycieli oraz środowiska, w którym    funkcjonuje  szkoła, a także kształtowanie umiejętności spędzania wolnego czasu.

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00