Dziś jest czwartek 02 lipca 2020, dziś są imieniny: Marii i Urbana

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8845168
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gogolicach w Pszczelim Zakątku w Nadleśnictwie Mieszkowice.

dodano: 2015-07-08 09:24:31

24 czerwca b.r. uczniowie kl. I-VI naszej szkoły  mieli  okazję wziąć udział w nietypowej lekcji przyrody, gdyż wraz ze swoimi nauczycielami wybrali się do Pszczelego Zakątka mieszczącego się w Nadleśnictwie w Mieszkowicach.

czytaj więcej »

Akcja profilaktyczna "Bezpieczne wakacje" w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2015-07-08 09:17:39

Dnia 24 czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Gogolicach  odbyła się prelekcja  dla uczniów klas 0-VI, z p. Anną Przybylską, policjantka ds. nieletnich z Komendy Policji z Chojny.

czytaj więcej »

Szkolny konkurs ze znajomości przysłów

dodano: 2015-07-07 10:35:46

18 i 19  czerwca 2015r. odbył się w naszej  szkole II szkolny  Konkurs   dla klas II-III    oraz III Szkolny Konkursie dla klas IV-VI   pod nazwą Czy znasz polskie przysłowia? W konkursie dla klas młodszych wzięło udział 4 uczniów z klasy III oraz 5 uczniów z klasy II.   W starszych klasach w konkursie uczestniczyło 3 uczniów z klasy IV,    3 – z piątej    oraz 10 uczniów z klasy VI. Konkurs zorganizowała  i przeprowadziła dyrektor szkoły w Gogolicach, p. Lidia Karpińska.

czytaj więcej »

WYCIECZKA KLASY VI DO MYŚLIBORZA

dodano: 2015-07-06 12:17:56

W ostatnim czasie po raz kolejny przekonaliśmy się, jak bardzo prawdziwe jest powiedzenie : „ Cudze chwalicie, swego nie znacie…. „ i  że nie trzeba wyruszać w daleką podróż, żeby spędzić mile i efektywnie czas. 16 czerwca b.r. uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Gogolicach udali się na wycieczkę do Myśliborza. Wraz z nimi pojechała wychowawczyni Monika Sidorczuk oraz dwie mamy uczniów: p. Anna Biel i p. Elżbieta Biel.  W planach mieliśmy wizytę w Międzyszkolnym  Ośrodku  Sportowym  „Szkuner”, ale na miejscu okazało się , że wycieczka wzbogaciła się o jeszcze inne atrakcje. Ale po kolei…..

czytaj więcej »

Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2015-06-19 09:49:58

1 czerwca,  jak co roku , odbył się w naszej Szkole Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka , Dnia Mamy i Dnia Taty. Organizatorami była  Rada Pedagogiczna naszej  Szkoły oraz Rada Rodziców. Celem tej imprezy środowiskowej było wspólne świętowanie ważnych dla rodziny  świąt: Dnia Matki, Dnia Dziecka  oraz Dnia Ojca,  zacieśnianie więzi między rodzicami a dziećmi, integracja rodziców, dzieci, nauczycieli oraz środowiska, w którym funkcjonuje  szkoła, współpraca ze środowiskiem lokalnym.

czytaj więcej »

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Gogolicach na Gminnych indywidualnych Biegach Przełajowych w Stołecznej oraz na Integracyjnych Biegach Ulicznych dla dzieci i młodzieży szkolnej w Trzcińsku-Zdroju.

dodano: 2015-06-09 08:56:55

W dniach 27 i 29 maja b.r. nasi uczniowie wzięli udział w biegach przełajowych w Stołecznej oraz biegach ulicznych w Trzcińsku-Zdroju, czego rezultatem było zdobycie wielu medali. Poniżej przedstawiamy klasyfikację medalową:

czytaj więcej »

Wizyta Wolontariuszki z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2015-06-02 09:17:06

W piątek 22 maja b.r. naszą Szkołę odwiedziła p. Ewelina z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Goleniowie. Przyjechała ona odebrać karmę dla zwierząt, którą nasi uczniowie i nauczyciele (z inicjatywy nauczycielki przyrody p. Moniki Sidorczuk) zbierali na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku. Udało nam się zebrać ponad 30 kg suchej karmy w postaci kasz, makaronów i paczkowanej suchej karmy  dla psów i kotów a także 5 kilogramowych puszek karmy mokrej.

czytaj więcej »

Witaj maj, piękny maj! Obchody Świąt Narodowych w Gogolicach

dodano: 2015-05-12 20:32:37

Wraz z przełomem kwietnia i maja na zewnątrz wszystko zielenieje, zaś 30 kwietnia b.r. w Szkole Podstawowej w Gogolicach zrobiło się również biało-czerwono. Barwy te królowały tego dnia z racji uroczystego apelu z okazji trzech istotnych świąt narodowych: Święta Pracy – 1 maja, obchodzonego dzień później Dnia Flagi Narodowej oraz kolejnej, 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. „Wolność, równość  - wszystkim dane. 3 maja 1791” – to hasło przyświecało przedstawionej przez uczniów części artystycznej.

czytaj więcej »

XVIII Mała Olimpiada Wiedzy Ekologicznej – eliminacje gminne w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2015-05-04 08:50:08

27 kwietnia 2015r. o godzinie 11.00 w Szkole Podstawowej w Gogolicach odbył się etap gminny Małej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, w tym roku już po raz osiemnasty. Olimpiada miała na celu wzbogacenie wiedzy uczniów o środowisku naturalnym jego zagrożeniach i ochronie, uwrażliwienie na piękno przyrody i uświadomienie potrzeby jej chronienia oraz wypracowanie praktycznych wniosków, jak żyć w zgodzie z przyrodą.

czytaj więcej »

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gogolicach na Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej, Solistów i Zespołów Estradowych w Gryfińskim Domu Kultury

dodano: 2015-05-04 08:46:10

23 kwietnia b.r. uczniowie naszej Szkoły pod kierunkiem pani Elżbiety Moski wzięli udział w Powiatowym Przeglądzie Piosenki  Dziecięcej, Solistów i Zespołów Estradowych organizowanym w Gryfińskim Domu Kultury. W konkursie wzięło udział ponad trzydziestu młodych wykonawców. Na scenie zmagali się wokaliści i zespoły z Gryfina, Daleszewa, Widuchowej, Bań i Gogolic. Przegląd ten to ostatni etap eliminacji do finału wojewódzkiego, który odbędzie się już w czerwcu w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

czytaj więcej »

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2015-05-04 08:42:42

Dzień Ziemi na stałe wpisał się do kalendarza imprez w Szkole Podstawowej w Gogolicach. Z tej okazji 24 kwietnia 2015 roku odbył  się w naszej szkole  apel. Nasi  uczniowie bardzo chętnie włączają się w różne eko-akcje. Mają one uświadomić dzieciom, jak należy dbać o środowisko naturalne. Uczniowie naszej szkoły wierszami i piosenkami przypomnieli o potrzebie szanowania środowiska, w którym żyjemy. Tegoroczny Dzień Ziemi poświęcony był promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej i obchodzony pod hasłem - „Z energią zmieńmy źródła”.

czytaj więcej »

Światowy Dzień Zdrowia w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2015-04-24 08:10:05

W piątek  17 kwietnia 2015r. odbył się w naszej szkole apel  poświęcony obchodom Światowego Dnia Zdrowia. W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia zwraca uwagę  na ,,Bezpieczeństwo żywności” a hasło tegorocznych obchodów brzmi: „Z pola na stół – uczyń jedzenie ezpiecznym”. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo w całym łańcuchu żywnościowym, od produkcji do spożycia. Jakość spożywanych pokarmów (ich świeżość, skład czy ewentualne zanieczyszczenie) znacząco wpływa na zdrowie ludzi. Żywność, zawierająca szkodliwe bakterie, wirusy i pasożyty lub niebezpieczne chemiczne substancje, może być przyczyną wielu chorób, począwszy od biegunki aż do nowotworów.

czytaj więcej »

Pobyt uczniów Szkoły Podstawowej w Gogolicach na "Zielonej Szkole" w Domu Wczasów Dziecięcych w Myśliborzu

dodano: 2015-04-16 09:07:44

W dniach 20.03. – 22.03.2015r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami p. Elżbietą Tracz oraz p. Pawłem Rosadzińskim przebywali  w Myśliborzu na „Zielonej Szkole”. Dom Wczasów Dziecięcych w Myśliborzu położony jest nad Jeziorem Myśliborskim na obrzeżach  dość starego, posiadającego wiele interesujących zabytków  miasta, malowniczo położonego wśród jezior. W okolicy ośrodka wieczorami można podziwiać przepiękny zachód słońca na tle jeziora i położonych na nim wysp.

czytaj więcej »

Z niecodzienną wizytą w teatrze

dodano: 2015-04-09 09:35:41

27 marca to od ponad pół wieku wyjątkowy dzień dla wszystkich osób związanych z teatrem. Także w Szkole Podstawowej w Gogolicach pamiętano o tej istotnej gałęzi kultury i sztuki. Mimo że u większości uczniów termin ten wywołuje poważne skojarzenia, każdy w tym niezwykłym, często tajemniczym miejscu znajdzie coś dla siebie. Przekonali o tym swoich kolegów i koleżanki uczniowie, prezentujący przygotowaną z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru część artystyczną.

czytaj więcej »

Przygotowani do Świąt Wielkanocnych

dodano: 2015-04-09 09:30:47

Rekolekcje wielkopostne od dawna wpisane są w coroczny plan pracy Szkoły Podstawowej w Gogolicach. Nie inaczej było tej wiosny, podczas której uczniowie przez trzy dni przygotowywali się - nie tylko duchowo – do przeżywania zbliżających się wielkimi krokami Świąt Wielkanocnych.

czytaj więcej »

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gogolicach powitali wiosnę

dodano: 2015-04-02 09:07:46

Chociaż w tym roku zima obeszła się z nami niezwykle łagodnie, wszyscy z utęsknieniem wyczekiwaliśmy  wiosny. Jest ona porą roku,  kiedy wszystko budzi się do życia, kwitną drzewa, rozkwitają kwiaty, ptaki przylatują z ciepłych krajów. Świat z dnia na dzień robi się bardziej kolorowy.  20 marca, czyli w dzień rozpoczęcia astronomicznej wiosny uczniowie naszej szkoły powitali tę długo wyczekiwaną porę roku. I właśnie 20 marca 2015r miało również miejsce niezwykłe zjawisko – mogliśmy oglądać  częściowe zaćmienie słońca – naszej największej gwiazdy.  Przez okulary czy ciemne szybki uczniowie prowadzili swoje obserwacje.

czytaj więcej »

Posłuchali o odpowiedzialności karnej

dodano: 2015-03-12 08:43:43

Odpowiedzialność karna nieletnich, rodzaje wykroczeń, konsekwencje grożące młodym ludziom – to tylko niektóre z omówionych przez Panią policjantkę Annę Przybylską zagadnień podczas kolejnej wizyty w Szkole Podstawowej w Gogolicach. Uczniowie klas IV, V i VI w piątek 6 marca 2015r. usłyszeli, za jakie czyny grozić im mogą rozmaite konsekwencje prawne.

czytaj więcej »

Kolejna lekcja historii - Dzień Żołnierzy Wyklętych

dodano: 2015-03-12 08:39:43

Jedno ze świąt narodowych o stosunkowo krótkiej historii – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – uroczyście obchodzono w poniedziałek, 2 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej w Gogolicach. Zanim nadszedł czas podniosłego apelu, już od piątku 27 lutego na gazetce ściennej uczniowie mogli się zapoznać z historią i ideą tego święta, poznać najważniejsze postaci – Żołnierzy Wyklętych – oraz obejrzeć pamiątkowe fotografie bohaterów naszego kraju.

czytaj więcej »

Karnawał na całego!

dodano: 2015-02-16 15:06:40

Trudno byłoby znaleźć inne miejsce, w którym karnawał obchodzono w tak szampańskich nastrojach, jak w Szkole Podstawowej w Gogolicach w sobotę 7 lutego. Aż do 19.00 trwała muzyczna zabawa dla uczniów, którzy tego wieczoru nie tylko mogli sprawdzić się jako tancerze, ale również zaprezentować przygotowane pieczołowicie stroje i przebrania.

czytaj więcej »

Akcja profilaktyczna "Bezpieczne Ferie" w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2015-02-16 15:02:24

Kiedy rozpoczynają  się   ferie zimowe,  wszyscy cieszą się, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i radości. Jak przystało na szkołę promującą bezpieczeństwo i realizującą założenia Szkolnego Programu Profilaktyki „Żyj bezpiecznie i szczęśliwie” 14 stycznia 2015r. w Szkole Podstawowej w Gogolicach miała miejsce akcja profilaktyczna pod nazwą „Bezpieczne ferie”. Wzięli w niej udział uczniowie wraz z nauczycielami, a została ona zorganizowana przez nauczycielki: p. Elżbietę Tracz i p. Monikę Sidorczuk we współpracy z policjantką  p. Anną Przybylska,  asystentką ds. nieletnich z Komendy Policji w Chojnie.

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00