Dziś jest poniedzialek 16 września 2019, dziś są imieniny: Edyty i Kornela

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
7760153
osób

Rodzinny Piknik Integracyjny -GALERIA

dodano: 2019-08-28 08:54:27

 

We wtorek 27 sierpnia 2019 r. w Parku Jordanowskim w Trzcińsku-Zdroju z okazji kończących się wakacji odbył się Rodzinny Piknik Profilaktycznym. Jego organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej który wspólnie z TCK, UM, OSP i Policją przygotował szereg atrakcji dla wszystkich uczestników. Były konkursy z nagrodami, gry i zabawy integracyjne z animatorami, zamki dmuchane oraz darmowy poczęstunek dla wszystkich. Licznie zgromadzonym mieszkańcom przygrywał zespół muzyczny. Gmina zapewniła także dojazd dla mieszkańców naszych sołectw. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

czytaj więcej »

Darmowy posiłek w szkole - można już składać wnioski

dodano: 2019-08-27 14:23:09

 

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzcińsku-Zdroju informuje, że rodziny w których dochód na jednego członka nie przekracza 792 zł, mogą ubiegać się o przyznanie pomocy w formie dożywiania dzieci w szkole w ramach Programu wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023. Posiłki wydawane będą w szkołach i przedszkolach od początku września. Wnioski można składać u pracowników socjalnych w pokoju nr 4. Szczegółowe informacje na temat bezpłatnego dożywiania dzieci w szkołach można uzyskać pod numerem telefonu: 091 414 8419

czytaj więcej »

Narodowe Czytanie w Bibliotece

dodano: 2019-08-27 11:09:54

 

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza 13 września 2019 r. (Piątek) o godz. 17.00 na Narodowe Czytanie nowel polskich.

czytaj więcej »

Siłownia zewnętrzna w Strzeszowie GALERIA

dodano: 2019-08-27 10:26:33

 

Mieszkańcy Strzeszowa mogą już korzystać z nowej siłowni zewnętrznej, która powstała w centrum miejscowości przy placu zabaw. W jej skład wchodzą 4 urządzenia z pięcioma stanowiskami do ćwiczeń: orbitrek, jeździec, wioślarz, twister+wahadło. Koszt całkowity inwestycji to 12.974 zł z czego dofinansowanie od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego z programu "Granty Sołeckie 2019" wyniosło 10.000 zł, a 2.974 zł z budżetu Gminy Trzcińsko-Zdrój w ramach funduszu sołeckiego. Inwestycja w Strzeszowie to dobry przykład aktywności sołectwa, które skutecznie wzięło udział w programie grantowym zorganizowanym przez samorząd województwa. Dzięki takim inicjatywom i wykorzystywaniu dofinansowań zewnętrznych, można w pozytywny sposób zmieniać wygląda naszych miejscowości. Warto zatem brać udział w ogłaszanych naborach. Kolejne siłownie zewnętrzne powstaną niebawem w Stołecznej oraz Trzcińsku-Zdroju.

czytaj więcej »

Zachodniopomorska Karta Seniora

dodano: 2019-08-27 09:40:17

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzcińsku - Zdroju informuje, że przyjmuje wnioski o wydanie Zachodniopomorskiej Karty Seniora. Karta umożliwia korzystanie, na preferencyjnych warunkach, z katalogu ofert: kultury, edukacji, rekreacji, transportu i innych usług oferowanych przez partnerów Programu. O Zachodniopomorską Kartę Seniora mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 60 lat. Karty wydawane są bezpłatnie. Dodatkowe informacje dostępne są w Regulaminie wydawania i użytkowania Zachodniopomorskiej Karty Rodziny i Zachodniopomorskiej Karty Seniora na stronie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie www.rops.wzp.pl w zakładce Region dla Rodziny. Wnioski można składać Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Rynek 12.

DO POBRANIA : DRUK WYDANIA ZACHODNIOPOMORSKIEJ KARTY SENIORA

czytaj więcej »

1 kolejka piłkarskiej A-klasy

dodano: 2019-08-26 12:34:09

 

W niedzielę 25 sierpnia 2019 r. gminne zespoły występujące w grupie 5 piłkarskiej A klasy zainaugurowały nowy sezon piłkarski 2019/2020 . MKS „Orzeł” Trzcińsko-Zdrój wygrał na wyjeździe 2:1 z Zielonymi Zielin. Bramki dla „Orła” zdobyli Cezary Zerka oraz Bartek Marek. Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie: Szyszko, Sarnecki, Woźniewski, Mikuć, Komarnicki, Janusz, Wojciechowski, Mikuć. B, Zerka, Lizurej, Marek. B, oraz Laszczyński, Adam Marek. W drugiej rudzie trzciński zespół ma pauzę, a w 3 kolejce na własnym stadionie podejmować będzie 8 września „Myśl” Dargomyśl. W międzyczasie 4 września w II Rundzie Pucharu Polski MKS zagra z „Morzyckiem” Moryń. „Piast” Piaseczno na własnym boisku wygrał 3:0 z GKS Golenice. Bramki dla drużyny z Piaseczna zdobyli: Paweł Kapczuk, Filip Downarowicz oraz Rafał Juchlke. Za tydzień Piast na wyjeździe zmierzy się z „Witniczanką” Witnica. „Zryw” Góralice swój pierwszy pojedynek w B-klasie rozegra 1 września u siebie z „Sokołem” Różańsko. Gratulujemy zwycięstw i życzymy utrzymania takiej passy przez cały sezon.

czytaj więcej »

Kalendarz wyborczy w wyborach parlamentarnych 2019

dodano: 2019-08-26 11:39:04

 

W związku z ogłoszonymi na 13 października 2019 r. wyborami do Sejmu i Senatu przedstawiamy kalendarz czynności wyborczych.

 • Do 24 sierpnia 2019 r. (sobota): – zawiadomienie Państwowej Komisji Wyborczej o utworzeniu komitetu wyborczego (przez organ partii politycznej, pełnomocnika wyborczego w przypadku komitetu koalicyjnego lub komitetu wyborczego wyborców);
 • Do 26 sierpnia (poniedziałek): - powołanie okręgowych komisji wyborczych;

czytaj więcej »

5 tyś dotacja dla gminnych OSP - WNIOSEK DO POBRANIA

dodano: 2019-08-26 11:08:34

 

Na początku sierpnia Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Zmiany, które już weszły w życie polegały na dodaniu nowych zadań Ochotniczym Strażom Pożarnym, poza akcjami ratowniczo – gaśniczymi to: organizowanie przedsięwzięć służących krzewieniu sportu i kultury fizycznej, oświatowo-kulturalnych propagujących wiedzę i umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej; upowszechnianie i wspieranie form współdziałania między lokalnymi partnerami społecznymi i gospodarczymi w zakresie ochrony przeciwpożarowej i propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wyniku pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia.

czytaj więcej »

Dożynki Sołeckie w Stołecznej -24.08.2019 r. GALERIA

dodano: 2019-08-26 09:44:23

 

W sobotę 24 sierpnia odbyły się Dożynki Sołeckie w Stołecznej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą dziękczynną w intencji rolników i mieszkańców naszej gminy, podczas której poświęcony został wieniec dożynkowy. Funkcję starostów pełnili Agnieszka Tracz i Sylwester Bożek. Po przejściu korowodu dożynkowego na plac obok świetlicy, zgodnie z tradycją starostowie tegorocznego święta plonów przekazali gospodarzowi gminy – burmistrzowi Bartłomiejowi Wróblowi bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż, który został podzielony wśród uczestników dożynek. W części artystycznej wystąpiła trzcińska Kapela Ludowa "Borowiny”, a wieczorem zabawę taneczną i konkursy dla mieszkańców poprowadził Dj Paul Sleeven. Atrakcją dla dzieci były dwa zamki dmuchane. Dożynki w części zostały sfinansowane z Programu Społecznik. Organizatorzy tegoroczne święta plonów (KGW, Rada Sołecka, Sołtys) dziękują też sponsorom, bez pomocy których nie byłoby tak pięknej oprawy: Usługi ogólnobudowlane Rafał Herbin, Remonty wykończenia wnętrz Artur Kowalski, Naprawa samochodów Banaś&Zych, Ekogreentech Maciej Ostry, Nadleśnictwo Różańsko, Piekarnia Trzcińsko-Zdrój, Gospodarstwo ogrodnicze Edward Błaszkiewicz.

czytaj więcej »

Zakończenie spławikowego sezonu wędkarskiego 2019 w kole PZW nr 26 GALERIA

dodano: 2019-08-26 09:20:03

 

W niedzielę 25 sierpnia 2019 roku na Jeziorze Miejskim w Trzcińsku-Zdroju odbyły się zawody wędkarskie z okazji zakończenia sezonu spławikowego w Kole PZW Nr 26 . Do rywalizacji przystąpiło 9 wędkarzy. Zwyciężył Marcin Sarnecki (5980 g),drugie miejsce zajął Witold Ceglarski (5670 g), a trzeci był Bogdan Denys (5490 g). Najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i bony na sprzęt wędkarski. Wszystkim wędkarzom pogratulował i podziękował za współpracę w mijającym sezonie Burmistrz Bartłomiej Wróbel.

czytaj więcej »

Nowe siłownie zewnętrzne w naszej gminie

dodano: 2019-08-23 14:09:19

 

W pięciu miejscowościach naszej gminy w najbliższym czasie powstaną siłownie zewnętrzne. W Strzeszowie urządzenia do ćwiczeń zostały zakupione z funduszu „Granty Sołeckie 2018” i obecnie są montowane. W poniedziałek podobny zestaw zostanie zainstalowany w Stołecznej, a w Dobropolu z urządzeń do podnoszenia sprawności fizycznej, mieszkańcy mogą już korzystać. W przeciągu kilku tygodni siłownia „pod chmurką” powstanie także w Parku Jordanowski w Trzcińsku-Zdroju. W Chełmie Górnym, Rada Sołecka zakupiła jedno urządzenie, a w planach jest dokupienie kolejnych. Dotychczas zestawy do ćwiczeń funkcjonowały już w Góralicach,Tchórznie, Rosnowie i Klasztornej. O szczegółach każdej z inwestycji poinformujemy niebawem.

czytaj więcej »

Zachodniopomorska Karta Rodziny

dodano: 2019-08-23 12:27:41

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzcińsku - Zdroju informuje, że przyjmuje wnioski o wydanie Zachodniopomorskiej Karty Rodziny. Wsparciem Zachodniopomorskiej Karty Rodziny objęte są rodziny z minimum dwojgiem dzieci z terenu województwa zachodniopomorskiego. Program Zachodniopomorskich Kart Rodziny ma na celu poprawę sytuacji rodzin. Karta umożliwia korzystanie, na preferencyjnych warunkach, z katalogu ofert: kultury, edukacji, rekreacji, transportu i innych usług oferowanych przez partnerów Programu. O wydanie Zachodniopomorskiej Karty Rodziny mogą ubiegać się: a) rodzice prowadzący wspólne gospodarstwo domowe z minimum dwojgiem dzieci(do 18 roku życia lub 26 roku życia w przypadku kontynuowania nauki, bez ograniczeń wiekowych w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności); b) rodziny zastępcze; c) rodzinne domy dziecka.

czytaj więcej »

XI Sesja Rady Miasta

dodano: 2019-08-23 12:08:16

 

Serdecznie zapraszamy na XI Sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się w dniu 30 sierpnia 2019 r. /piątek/ o godz. 14.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Trzcińsku – Zdroju. Porządek obrad sesji Rady Miejskiej:

czytaj więcej »

Wspólne posiedzenie Komisji Stałych Rady Miasta

dodano: 2019-08-23 12:00:02

 

Zapraszamy na wspólne posiedzenie Komisji Stałych, które odbędzie się w środę 28 sierpnia 2019 r. o godz. 13.00 w sali posiedzeń w Urzędzie Miejskim w Trzcińsku-Zdroju. W programie:

 • Otwarcie i stwierdzenie quorum.
 • Przyjęcie porządku dziennego obrad.
 • Przyjęcie protokołu z poprzedniej komisji.
 • Umorzenia – przesunięcia płatności podatków za I półrocze 2019. informacja o współpracy z rolnikami.
 • Informacje dotyczące poprawy infrastruktury dróg w gminie. Analiza wykonania chodników i dróg w gminie Trzcińsko – Zdrój w 2018 r
 • Sprawozdanie z przygotowania szkół do nowego roku szkolnego (dowozy, wykonane i planowane remonty, doposażenie w sprzęt dydaktyczny)
 • Zaopiniowanie materiałów sesyjnych.
 • Wolne wnioski i zapytania.

czytaj więcej »

Startuje nowy sezon piłkarski 2019/2020

dodano: 2019-08-23 09:15:48

 

Już w najbliższy weekend piłkarskie zespoły z naszej gminy, grające w grupie 5 szczecińskiej A-klasy rozpoczynają nowy sezon piłkarski 2019/2020. MKS „Orzeł” Trzcińsko-Zdrój swój pierwszy mecz rozegra w niedziele 25 sierpnia o godz. 14.00 na wyjeździe, a ich przeciwnikiem będą Zieloni Zielin. W drugiej kolejce Orzełków czeka pauza. Na własny stadion trzcińska drużyna wróci 8 września. „Piast" Piaseczno w inauguracji sezonu na własnym boisku podejmować będzie o godz. 15.30 GKS Golenice. Występujący w B-klasie „Zryw” Góralice swój sezon rozpoczyna 1 września meczem z Sokołem Różańsko. Naszym zespołom życzymy powodzenia w nowym sezonie, a kibiców zapraszamy do wspólnego dopingu.

czytaj więcej »

Nowe ścieżki rowerowe w budowie

dodano: 2019-08-23 08:55:26

 

Coraz więcej ścieżek rowerowych powstaje w naszym regionie. Gmina Cedynia wspólnie z samorządem Województwa Zachodniopomorskiego wybuduje 6 km nowej ścieżki rowerowej, który ma przebiegać w pasie drogi wojewódzkiej nr 124 oraz po nasypie dawnej linii kolejowej Bad Freienwalde – Cedynia. Trasa ta umożliwi dojazd do Cedyni od strony granicy polsko-niemieckiej w Osinowie Dolnym. Dzięki tej inwestycji Cedynia skomunikuje się także z naszą Trasą Pojezierzy Zachodnich. Rowerzyści jadący z kierunku Trzcińska-Zdroju, po przejechaniu mostu w Siekierkach będą mogli niemieckim szlakiem Odra-Nysa dojechać do mostu w Osinowie i dalej do Cedyni, gdzie warte odwiedzenia są dawny klasztor cysterek z XIII w. czy wieża widokowa z 1895 r. Rozpędu nabiera także budowa trasy rowerowej Trzcińsko-Zdrój – Myślibórz ( przez Góralice i Dobropole). Obecnie inwestor zadania uzyskał decyzje środowiskowe i przygotowuje dokumentacje techniczną do uzyskania pozwolenia na budowę, które spodziewane jest na przełom roku 2019/2020. Później już tylko procedura przetargową i fizyczne wykonanie ścieżki. Planuje się, iż nową trasą w kierunku gminy Myślibórz, będzie można przejechać w III kwartale 2020 roku. Tylko w ubiegłym roku odpowiadający za większość inwestycji Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich zbudował blisko 110 km tras. Na 2019 r. zaplanowano rozpoczęcie budowy i oznakowanie ponad 270 km, a także dokumentację projektową kolejnych 483 km szlaków.

czytaj więcej »

Nowa kosiarka usprawni pracę przy gminnej zieleni

dodano: 2019-08-22 12:08:50

 

Trzciński Zakład Komunalny powiększył swoją bazę maszynową i zakupił kosiarkę bijakową STARK KDL 140. Kosiarka będzie używana do koszenia poboczy dróg gminnych, rowów, do utrzymania zieleni w parku oraz na pozostałych terenach zielonych będących w gestii Zakładu Komunalnego. Zakup tego sprzętu pozwoli w znaczny sposób przyśpieszyć tę pracę i przyczyni się do oszczędności i odpowiedniego wykorzystania pracowników.

czytaj więcej »

Festyn Rodzinny - Pożegnanie Lata w Dobropolu

dodano: 2019-08-20 09:37:37

 

Koło Gospodyń Wiejskich z Dobropola serdecznie zaprasza mieszkańców gminy na Piknik Rodzinny – „Pożegnanie lata”, który odbędzie się 31 sierpnia 2019 r. ( Sobota ) na placu przy świetlicy wiejskiej od godz. 16.00.  W programie:

 • zamek dmuchany dla dzieci ( bezpłatnie) 
 • gry i zabawy dla dzieci i dorosłych
 • bogato zaopatrzony bufet ( dla dzieci bezpłatnie)
 • loteria fantowa, przejażdżka motorem
 • zabawa taneczna do białego rana

czytaj więcej »

MKS Orzeł awansował do II Rundy Pucharu Polski

dodano: 2019-08-19 11:32:29

 

W niedzielę 18 sierpnia 2019 r. została rozegrana I Runda Puchar Polski w okręgu Zachodniopomorskim. MKS „Orzeł” Trzcińsko-Zdrój wygrał z Klonem Krzymów 7:2. Bramki dla Orła zdobyli :Bartek Mikuć x2, Bartek Marek x2 , Damian Przewłocki x2 oraz Karol Lizurej. Drugi gminny zespół biorący udział w pucharowych rozgrywkach „Piast” Piaseczno na własnym boisku przegrał z „Rurzycą” Nawodna 1:3 . Honorowego gola dla Piaseczna zdobył Michał Osowiec. II runda zostanie rozegrana 4 września 2019 r. z udziałem zwycięskich drużyn z I rundy oraz drużyn z klasy Okręgowej gr. 1 i 2.

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00