Dziś jest niedziela 19 stycznia 2020, dziś są imieniny: Henryka i Mariusza

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8171615
osób

Onet podróże
Polskie Radio

Rolniku, nie zapomnij o spisie zwierząt w twoim gospodarstwie

dodano: 2019-12-17 09:03:22

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina rolnikom o dokonaniu corocznego spisu pogłowia zwierząt w gospodarstwie. Obowiązek wykonania ewidencji dotyczy posiadaczy świń, owiec oraz kóz. Ostateczny termin przeprowadzenia aktualnego spisu upływa dokładnie 12 miesięcy od daty dokonania spisu w roku poprzednim. Dla przykładu: jeśli spis wykonano 28 grudnia 2018 r., to kolejny musi być zrobiony najpóźniej do 28 grudnia 2019 r. Wynik spisu dotyczącego świń należy umieścić w księdze rejestracji oraz przekazać kierownikowi biura powiatowego Agencji za pomocą Portalu IRZ plus, można go również dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą w terminie 7 dni od dnia jego przeprowadzenia. Z kolei wynik spisu dotyczącego owiec i kóz należy umieścić wyłącznie w księdze rejestracji owiec i kóz. Nie dotyczy to rolników którzy zgłaszają wszystkie zdarzenia związane z tymi zwierzętami za pośrednictwem portalu IRZPlus . Obowiązek przekazywania spisu owiec i kóz do ARiMR wygasł.

czytaj więcej »

Postępowanie w przypadku znalezienia padłego dzika (ASF)

dodano: 2019-12-17 08:04:03

 

W zachodniej części Polski potwierdzono wystąpienie 26 przypadków ASF u dzików, w tym: 23 przypadki w województwie lubuskim, 2 przypadki w województwie dolnośląskim, 1 przypadek w województwie wielkopolskim. W związku z powyższym przypominamy o zasadach, których należy przestrzegać znajdując padłego dzika. Afrykański pomór świń (ASF) to groźna choroba wirusowa, na którą chorują WYŁĄCZNIE ŚWINIE I DZIKI. Ludzie NIE SĄ wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, stąd choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia. Występowanie ASF wśród dzików stanowi jednak bardzo poważne zagrożenie dla trzody chlewnej. Wirus ASF może przez długi czas utrzymywać się w zwłokach padłych dzików, dlatego powinny być one usuwane ze środowiska. Celem niniejszej akcji informacyjnej jest wsparcie działań zmierzających do eliminacji wirusa, poprzez usuwanie ze środowiska martwych dzików, potencjalnie zakażonych ASF. Ścisłe przestrzeganie poniższych zasad zminimalizuje ryzyko ewentualnego rozprzestrzenienia się choroby, w tym ryzyko wprowadzenia ASF do gospodarstw, w których utrzymywane są świnie.

ULOTKA DO POBRANIA

czytaj więcej »

III Charytatywny Bieg Mikołajkowy dla Łobuziaków (GALERIA)

dodano: 2019-12-16 12:51:13

 

W niedzielę 15 grudnia 2019 r. w parku koło Domu Pomocy Społecznej odbył się III Charytatywny Bieg Mikołajkowy dla Łobuziaków, na starcie którego stawiło się ponad 300 osób z całego województwa i miast ościennych. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszanie Sportowe „FANI FORMY, a współorganizatorami: Stowarzyszenie „Dom z Sercem” z Trzcińska-Zdroju, Powiat Gryfiński, Gmina Trzcińsko-Zdrój oraz Willa Endrofina MKM Magdalena Szymanowska. Dochód z całego wydarzenia zostanie przeznaczony na wakacyjną górską wyprawę rowerową w Beskid Sądecki połączoną z wypoczynkiem w pensjonacie Endorfina w Szczawniku dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 3 w Trzcińsku-Zdroju. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia i zapoznania się z oficjalnymi wynikami. O szczegółach biegu poinformujemy niebawem.

WYNIKI BIEGÓW

czytaj więcej »

Kiermasz Bożonarodzeniowy (GALERIA)

dodano: 2019-12-16 11:29:10

 

W sobotę 14 grudnia 2019 r. na Rynku Miejskim w Trzcińsku-Zdroju odbył się po raz pierwszy od wielu lat Kiermasz Bożonarodzeniowy. W 5 namiotach przygotowanych przez Trzcińskie Centrum Kultury swoje produkty wystawiły lokalne organizacje, instytucje oraz przedsiębiorcy. Program artystyczny przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzcińsku i grupy z TCK. I choć pogoda pokrzyżowała plany organizatorom, to widać potencjał w tego typu wydarzeniach. Zapewne Kiermasz Wielkanocny zostanie przygotowany na większa skalę. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia.

czytaj więcej »

Afrykański pomór świń – najważniejsze informacje o ASF

dodano: 2019-12-16 09:00:34

Afrykański pomór świń (ASF) to szybko szerząca się, zakaźna choroba wirusowa, na którą podatne są świnie domowe oraz dziki. Ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wirusem ASF w związku, z czym choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia. Najczęstszym sposobem zakażenia zwierząt jest bezpośredni lub pośredni kontakt ze zwierzętami zakażonymi. W przypadku terenów o wysokim zagęszczeniu gospodarstw utrzymujących świnie, rozprzestrzenianie się wirusa między gospodarstwami jest stosunkowo łatwe za pośrednictwem osób odwiedzających gospodarstwo, jak również przez zakażoną paszę, wodę, wyposażenie oraz skarmianie zwierząt odpadami kuchennymi (zlewkami). Czynnikiem etiologicznym choroby jest wirus ASF. Na podkreślenie zasługuje znaczna oporność ASFV na działanie czynników środowiskowych (w zanieczyszczonych kojcach wirus może przeżyć około 1 m-c!). Spośród środków chemicznych najsilniej działa na zarazek 2% roztwór sody żrącej, działanie niszczące i dezynfekcyjne wykazują także detergenty, podchloryn sodu, aldehyd glutarowy, środki zasadowe, rozpuszczalniki lipidowe i Virkon S.

czytaj więcej »

HARMONOGRAM WYWOZU NIECZYSTOŚCI NA TERENIE GMINY TRZCIŃSKO-ZDRÓJ W 2020 ROKU

dodano: 2019-12-14 10:27:49

HARMONOGRAM WYWOZU NIECZYSTOŚCI NA TERENIE GMINY TRZCIŃSKO-ZDRÓJ

ZA OKRES: 01.01.2020 - 30.06.2020 

czytaj więcej »

III Charytatywny Bieg Mikołajkowy dla Łobuziaków - ZAPRASZAMY !

dodano: 2019-12-14 08:15:15

 

Już jutro 15 grudnia (niedziela) 2019 r. w Trzcińsku-Zdroju odbędzie się jedno z największych wydarzeń sportowych w naszej gminie. Na starcie III Charytatywnego Biegu Mikołajkowego dla Łobuziaków stawi się blisko 360 osób z całego województwa i miast ościennych. W tym roku biuro zawodów oraz start biegów znajduje się na terenie przed DOMEM POMOCY SPOŁECZNEJ w Trzcińsku-Zdroju przy ul. Aleja Róż 1. Poniżej przedstawiamy harmonogram biegu:

czytaj więcej »

XV Sesja Rady Miasta

dodano: 2019-12-13 10:54:59

 

Podaje się do wiadomości mieszkańców, że w czwartek 19 grudnia 2019 roku o godz. 14:00 w Sali Posiedzeń Urzędu Miejskiego w Trzcińsku-Zdroju odbędzie się XV Sesja Rady Miejskiej. PORZĄDEK OBRAD:

czytaj więcej »

Nasi sportowcy najlepsi w Województwie (GALERIA)

dodano: 2019-12-13 10:39:19

 

10 grudnia 2019 w hali sportowej w Lipianach odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Badmintonie Drużynowym (rocznik 2007 i młodsi). Przybyło osiem drużyn dziewcząt (Bełczna, Goleniów, Lipiany, Rewal, Sianów, Stołeczna, Trzcińsko-Zdrój, Ustronie Morskie) i sześć drużyn chłopców (Bełczna, Goleniów, Lipiany, Rewal, Sianów, Ustronie Morskie) z naszego województwa. Utalentowani młodzi sportowcy przez wiele godzin w badmintonowych pojedynkach sprawdzali poziom swoich umiejętności. Drużyna dziewcząt Szkoły Podstawowej w Stołecznej (gm. Trzcińsko-Zdrój) w składzie: Karolina Kozak i Maja Stańczyk zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyń województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2019/2020. Ogromne brawa i gratulacje dla dziewcząt za ambitną postawę na boisku, duże umiejętności i wiarę w zwycięstwo. W grupie chłopców zwyciężyła drużyna z Bełcznej.

czytaj więcej »

Uczniowie SP Trzcińsko nagrodzeni (GALERIA)

dodano: 2019-12-13 10:04:55

 

Uczniowie trzcińskiej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego: Kinga Jarosińska, Kacper Koster, Fabian Kiciński i Zuzanna Kujawa zdobyli I miejsce w konkursie na słuchowisko radiowe „Nadstaw uszko. Tu Moniuszko!”. Brawa dla naszej zdolnej młodzieży i ich instruktorki Elżbiety Moski. Słuchowisko można odsłuchać klikając TUTAJ.

czytaj więcej »

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Góralicach

dodano: 2019-12-13 08:00:59

 

W środę 18 grudnia 2019 r. od godziny 8.00 w Szkole Podstawowej im. Marka Kotańskiego w Góralicach odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Zakupić będzie można, ciasta, ozdoby bożonarodzeniowe oraz ręcznie robione torebki. Środki finansowe ze sprzedaży zostaną przeznaczone na potrzeby szkoły. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej »

Wspólne Posiedzenie Komisji Stałych 18.12.2019 r.

dodano: 2019-12-12 14:43:43

 

Zapraszamy na wspólne posiedzenie Komisji Stałych, które odbędzie się w dniu 18 grudnia 2019 r. /środa/ o godzinie 13:00 w sali posiedzeń w Urzędzie Miejskim w Trzcińsku-Zdroju.

czytaj więcej »

MotoMikołajki 2019 (GALERIA)

dodano: 2019-12-09 09:37:11

 

Już kolejny rok z rzędu społeczność trzcińskich motocyklistów zaprosiła do Trzcińska-Zdroju Świętego Mikołaja. Równo w południe w sobotę 7 grudnia 2019 r. na stalowym rumaku długo oczekiwany Mikołaj przybył by odwiedzić dzieci naszej gminy. Były występy, wspólne zabawy ale i to co najważniejsze - podarki. Święty Mikołaj rozdał 225 paczek, pizzę, kiełbaskę z grilla, słodycze i różne inne smakołyki. Słowa uznania trzeba skierować dla wszystkich zaangażowanych w tegoroczne MotoMikołajki oraz wszystkich ludzi dobrej woli, którzy wsparli tą świetną inicjatywę. Bez waszej pomocy i waszego dobrego serca nie byłoby to możliwe. Organizatorzy serdecznie dziękują następującym firmom i osobom za wsparcie finansowe i rzeczowe:

czytaj więcej »

Wideo relacja z wystawy malarskiej

dodano: 2019-12-09 09:26:49

Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystego otwarcie wystawy pt. "Mała Ojczyzna w twórczości Zbigniewa Przetacznika i Jana Sokólskiego", która miała miejsce 2 listopada w Izbie Pamięci w Trzcińsku-Zdroju

czytaj więcej »

Zapytanie ofertowe - posiłki

dodano: 2019-12-09 09:19:47

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcińsku-Zdroju kieruje zapytanie ofertowe o podanie ceny jednostkowej dostawy posiłków do szkół dla dzieci i podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej z terenu gminy Trzcińsko – Zdrój. Szczegóły zapytania dostępne w plikach poniżej.

czytaj więcej »

Komunikat Starostwa Powiatowego

dodano: 2019-12-06 14:28:43

 

czytaj więcej »

Sukces naszych badmintonistów ! (GALERIA)

dodano: 2019-12-06 12:36:10

 

Wiktoria Lewandowska i Dominika Szumiło reprezentujące Szkołę Podstawową im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej zdobyły tytuł Mistrzyń Województwa Zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2019/2020, w rozgrywanych 4 grudnia 2019 roku w Sianowie Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Ogromne brawa i gratulacje należą się także drużynie chłopców. Janek Łukaczewski i Kacper Marczak, po wielu trudnych meczach rozgrywanych na bardzo wysokim poziomie, zdobyli brązowy medal. Doświadczenie i zdobyte umiejętności sportowe będą procentowały w przyszłości tych młodych zawodniczek i zawodników. Gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach. (za SP w Stołecznej)

czytaj więcej »

Święty Mikołaj odwiedził nasze szkoły i przedszkola (GALERIA)

dodano: 2019-12-06 12:09:16

 

Tradycyjnie, jak co roku o tej porze w Szkołach Podstawowych i Przedszkolach naszej gminy pojawił się niecodzienny gość – Święty Mikołaj. Już od rana wszyscy uczniowie nie mogli się doczekać, kiedy do nich zawita. Mikołaj wraz z elfami – jego pomocnikami odwiedził wszystkie klasy, rozdając uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły pyszne smakołyki. Najmłodsi zapewnili Świętego Mikołaja że byli grzeczni i obiecali tacy pozostać do końca roku.

czytaj więcej »

Mikołajkowy Turniej Żaków (GALERIA)

dodano: 2019-12-06 07:46:18

 

W czwartek 5 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Trzcińsku-Zdroju odbył się Mikołajkowy Turniej Żaków o Puchar Burmistrza. W sportowej zabawie uczestniczyły drużyny Odry Chojna, UKS Dębno, FA Myślibórz oraz 2 ekipy MKS Orzeł Trzcińsko-Zdrój. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowe medale a zespoły Puchary. Dla wszystkich Św. Mikołaj przyniósł też coś słodkiego.

czytaj więcej »

Nowy adres Zakładu Komunalnego

dodano: 2019-12-04 13:05:34

 

Informujemy że trzciński Zakład Komunalny posiada nowy adres korespondencyjny.

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00