Dziś jest poniedzialek 16 września 2019, dziś są imieniny: Edyty i Kornela

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
7760030
osób

Piknik rodzinny w Dobropolu 31.08.2019 - GALERIA

dodano: 2019-09-03 09:34:07

 

W sobotę 31 sierpnia 2019 r. w Dobropolu odbył się Piknik Rodzinny z okazji zakończenia wakacji. Imprezę zorganizowało nowo powstałe Koło Gospodyń Wiejskich, które wspólnie z mieszkańcami przygotowało szereg atrakcji ze szczególnym uwzględnieniem dzieci. Była loteria fantowa, gry i zabawy dla najmłodszych prowadzone przez animatorkę, zamek dmuchany oraz przejażdżki koniem oraz motorem. Po godz. 20.00 rozpoczęła się zabawa taneczna dla dzieci, a następnie dla dorosłych. Panie z KGW zadbały o bogato zaopatrzony bufet który dla dzieci był bezpłatny, a dorośli płacili symboliczną złotówkę. Organizatorzy już planują kolejne spotkanie integracyjne swojego sołectwa.

czytaj więcej »

XI Sesja Rady Miejskiej - GALERIA

dodano: 2019-09-03 09:04:53

 

W piątek 30 sierpnia 2019 r. w Sali Posiedzeń Urzędu Miejskiego odbyła się XI Sesja Rady Miejskiej w Trzcińsku-Zdroju. Radni wysłuchali sprawozdania z działalności Burmistrza, pracy Komisji Rewizyjnej oraz przyjęli jednogłośnie 11 uchwał zawartych w porządku obrad. Szczegóły głosowań, złożone interpelacje oraz treści poszczególnych uchwał dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce SYSTEM RADA . Podczas Sesji Burmistrz Bartłomiej Wróbel wręczył także nominacje dyrektorskie dla Violetty Papież oraz Anny Skiby.

czytaj więcej »

Dożynki Sołeckie w Góralicach - GALERIA

dodano: 2019-09-03 08:39:44

 

W sobotę 31 sierpnia 2019 r. odbyły się Dożynki Sołeckie w Góralicach. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej dziękczynnej w intencji rolników i mieszkańców naszej gminy, podczas której Ks. Proboszcz Wojciech Kois, poświęcił przyniesione dary oraz upleciony przez mieszkańców wieniec dożynkowy. Funkcję starostów tego dnia pełnili Krystyna i Krzysztof Białko. Po przejściu korowodu dożynkowego na plac obok świetlicy, zgodnie z tradycją starostowie tegorocznego święta plonów, wspólnie z Sołtysem Robertem Kowalskim oraz Burmistrzem Bartłomiejem Wróblem podzielili wśród uczestników dożynek poświęcony chleb. W części artystycznej wystąpiła trzcińska Kapela Ludowa "Borowiny” oraz kapela Volodja, która oprócz swojego koncertu przygrywała podczas zabawy tanecznej. W międzyczasie pracownicy TCK prowadzili konkursy dla mieszkańców, a Sołtys Kowalski licytację przedmiotów wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Góralicach. Całkowity dochód z licytacji przekazany zostanie na doposażenie placu zabaw w Góralicach. Atrakcją dla dzieci był zamek dmuchany, strzelnica LOK-u, punkty gastronomiczne oraz stoisko rycerskie Fundacji Droga Lotha.

czytaj więcej »

Uczennica z SP Trzcińsko-Zdrój nagrodzona

dodano: 2019-09-03 07:57:26

 

W sobotę 31 sierpnia 2019 r. w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, odbyła się Gala Jubileuszowa Polskiego Czerwonego Krzyża pod hasłem „Od 100 lat wszędzie dla wszystkich”. Uroczystość została zorganizowana przez Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK z związku z setną rocznicą powstania organizacji. Podczas Gali odbyło się wręczenie nagród w Wojewódzkim Konkursie na projekt znaczka pocztowego PCK. Spośród 280 prac plastycznych nadesłanych na konkurs jury wybrało 10 najciekawszych. Wśród najlepszych prac znalazła się praca uczennicy Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju HANNY PIOTROWSKIEJ. Hania otrzymała nagrodę od Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty pani Magdaleny Zarębskiej - Kuleszy oraz prezesa Zachodniopomorskiego Oddziału PCK w Szczecinie pani Lucyny Rogańskiej.

czytaj więcej »

Piknik rodzinny w Strzeszowie - GALERIA

dodano: 2019-09-02 14:38:44

 

W niedzielę 1 września 2019 r. w Strzeszowie, odbył się piknik rodzinny z okazji zakończenia wakacji. Mieszkańcy tej miejscowości wspólnie razem z Sołtysem Rafałem Widziakiem, radną Agnieszką Kowalską oraz Radą Sołecką zatroszczyli się o to, aby atrakcji dla tych najmłodszych, ale także i tych starszych nie brakowało. Oprawą muzyczną oraz poprowadzeniem zabaw i konkursów zajął się animator Paweł Dunowski. Nagrody i upominki w konkursach były możliwe dzięki wsparciu m.in. Państwa Koster. Pani Małgorzata Lewandowska (Zatortowana) przygotowała dla wszystkich słodki poczęstunek w postaci pysznego tortu. Za sprawą Państwa Bigus, Wałowskich i Lewandowskich dzieci mogły przejechać się koniem z bryczką, motocyklem oraz samochodem cabrio. Na każdego kto przybył, czekał także poczęstunek z grilla oraz lody na ochłodę. Wszystko to w miłej rodzinnej atmosferze. Takie imprezy jak ta, pokazują jak dużo można zrobić niewielkim kosztem, kiedy to cała społeczność współpracuje ze sobą i każdy w czymś pomaga. Brawo Strzeszów!

czytaj więcej »

Można już składać wnioski o stypendium szkolne - FORMULARZ DO POBRANIA

dodano: 2019-09-02 12:19:32

 

Do 16 września 2019 r. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Trzcińsku-Zdroju będą przyjmowane wnioski o przyznanie stypendium szkolnego. Wypełnione wnioski wraz z załącznikami będzie można składać od 2 do 16 września 2019 r. w godz. 7:30-15:30 w siedzibie Ośrodka. Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może przekraczać: 528,00 zł. Warunkiem ubiegania się o przyznanie stypendium szkolnego jest złożenie wniosku, wraz ze stosownymi zaświadczeniami lub oświadczeniami, potwierdzającymi dochód uzyskany przez poszczególnych członków rodziny w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku tj. sierpień 2019 r. oraz w przypadku uczniów szkół ponadgimnazjalnych, szkół ponadpodstawowych i kolegiów przedłożenie zaświadczenia ze szkoły. Warunkiem wypłaty przyznanego stypendium jest przedłożenie imiennych rachunków i faktur potwierdzających poniesienie wydatków na cele edukacyjne w terminie wyznaczonym w decyzji. Faktury i rachunki muszą być wystawione w okresie od 1 września 2019 r., w szczególnych przypadkach za miesiąc lipiec i sierpień, jeżeli wydatki zostały dokonane na rok szkolny 2019/2020.

DO POBRANIA : WNIOSEK O PRZYZNANIE STYPENDIUM SZKOLNEGO

czytaj więcej »

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w SP Trzcińsko-Zdrój - GALERIA

dodano: 2019-09-02 11:50:02

 

Po dwóch miesiącach wypoczynku w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju rozpoczął się nowy rok szkolny. Tuż po godzinie 9 po Mszy Świętej, Pani Dyrektor Violetta Papież powitała wszystkich zebranych podczas apelu na boisku szkolnym. Uroczystość została powiązana z akcją #przerwanymarsz. Na zaproszenie społeczności szkolnej przybyły osoby pamiętające smutny i dramatyczny czas, okrucieństw II wojny światowej. Zacni goście otrzymali okazjonalne plakietki, a także mogli wysłuchać krótkiego występu artystycznego przygotowanego przez Panią Elę Moskę. W drugiej części apelu Burmistrz naszej gminy, Pan Bartłomiej Wróbel, przywitał wracających do szkoły uczniów, nauczycieli, rodziców, a także wręczył akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego Pani Karolinie Szemiot. Po zakończeniu uroczystości uczniowie rozeszli się do klas, aby spotkać się z wychowawcami, wspaniali goście mogli uraczyć się poczęstunkiem przygotowanym dla nich, a delegacje klas złożyły wiązanki kwiatów przy grobie nieznanego żołnierza.

czytaj więcej »

Ruszył nowy rok szkolny 2019/2020

dodano: 2019-09-02 08:16:31

 

czytaj więcej »

Kino w TCK

dodano: 2019-08-30 10:30:27

 

W czwartek 12 września 2019 r. w sali TCK odbędzie się projekcja trzech filmów kina obwoźnego. Na dużym ekranie zobaczymy:

  • godz. 14.30 „Playmobil” – film animowany
  • godz. 16.30 „Tajemnica Ojca Pio”
  • godz. 19.00 „Polityka”

Ceny biletów : 18 zł – bilet normalny (16 zł – bilet ulgowy), 14 zł – bilety dla grup zorganizowanych (szkoły, stowarzyszenia, zakłady pracy, itp. – min. 20 osób) zakup tylko w dniu projekcji po wcześniejszej rezerwacji – tel. 91 414 80 43. Sprzedaż biletów w sekretariacie Trzcińskiego Centrum Kultury od godziny 9.00 do 16.00 (od wtorku do piątku).Wszystkie bilety (poza grupowymi) można zakupić również na stronie internetowej: www.zakrzywienieczasoprzestrzeni.pl/bilety/ w zakładce bilety.

czytaj więcej »

Poradnik dla rodziców przedszkolaków

dodano: 2019-08-29 11:18:48

 

W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym, Dyrektor Przedszkola Miejskiego „Leśne Skrzaty” w Trzcińsku-Zdroju Anna Skiba, przygotowała kilka praktycznych informacji dla rodziców dzieci rozpoczynających swoją edukację przedszkolną. Na początek kilka dobrych rad:

  • Warto pamiętać o podpisaniu ubrań oraz innych rzeczy należących do dziecka.
  • Prosimy, aby w szatni na półeczce dziecka zawsze znajdowały się ubrania na zmianę. Dobrze jest mieć suche i czyste ubrania na wszelki wypadek .
  • Płaszcz i spodnie przeciwdeszczowe oraz kalosze mogą okazać się niezbędne.
  • Dziecko nie pojawi się w danym dniu w przedszkolu? Prosimy o telefon z informacją do godziny 8.00
  • Istotne jest podanie aktualnych numerów telefonów / adresów e-mailowych. Może pojawić się potrzeba skontaktowania się z Wami w ciągu dnia.

czytaj więcej »

UWAGA ZMIANY W SEGREGACJI ŚMIECI !

dodano: 2019-08-29 10:45:25

W związku z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw na podstawie art. 1 ust. 6 lit. a ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku (Dz. U. Z 2019 r. poz 1579), od 6 września 2019 r. wszyscy mieszkańcy zobowiązani są do zbierania odpadów w sposób selektywny. W związku z powyższym właściciele nieruchomości, którzy mieli zadeklarowane zbieranie odpadów w sposób nieselektywny, zobowiązani są do złożenia do Urzędu Miejskiego deklaracji o zbieraniu odpadów w sposób selektywny, w terminie do 30.09.2019 r. Deklaracje można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w zakładce Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta lub pobrać bezpośrednio w Urzędzie Miasta - Pokój nr 4. Przyczyną zmian jest konieczność osiągnięcia poziomu recyklingu, wymaganego przepisami Unii Europejskiej oraz nieznaczny udział społeczeństwa w dobrowolnym procesie segregowania odpadów.

czytaj więcej »

Harmonogram dowozów i odwozów szkolnych na rok 2019/2020

dodano: 2019-08-29 09:40:42

 

Poniżej przestawiamy harmonogram przywozów i odwozów do szkół naszej gminy w roku szkolnym 2019/2020

czytaj więcej »

Kalendarz roku szkolnego 2019/2020

dodano: 2019-08-29 08:38:44

 

czytaj więcej »

Komisja Wspólna Rady Miasta - 28.08.2019 GALERIA

dodano: 2019-08-29 08:15:05

 

W środę 28 sierpnia 2019 r. o godzinie 13.00 w sali posiedzeń w Urzędzie Miejskim w Trzcińsku-Zdroju, odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Stałych Rady Miejskiej. Radni wysłuchali informacji o umorzeniach płatności podatków za I półrocze oraz stanu postępu prac nad wnioskami składanymi przez rolników w sprawie suszy. W dalszej części komisji pracownicy merytoryczni Urzędu przedstawili informacje dotyczące poprawy infrastruktury dróg w gminie za rok 2018 r. oraz sprawozdanie z przygotowania szkół do nowego roku szkolnego (dowozy, wykonane i planowane remonty, doposażenie w sprzęt dydaktyczny). Zaopiniowano także materiały na Sesję Rady Miasta, która odbędzie się w piątek 30 sierpnia o godz. 14.00

czytaj więcej »

Wpis do Rejestru BDO

dodano: 2019-08-28 12:10:36

 

Zgodnie z art. 6 ust. 27 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2019 r. poz. ), przedsiębiorcy prowadzący jednostki handlu detalicznego lub hurtowego, w których są oferowane torby na zakupy z tworzywa sztucznego, objęte opłatą recyklingową, o której mowa w art. 40a ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, powinny uzyskać wpis do Rejestru-BDO na wniosek. Obowiązek ten, zgodnie z art. 25 ust. 1 ww. ustawy powinny wypełnić do dnia 31 grudnia 2019 r. W takich przypadkach przedsiębiorcy sami muszą złożyć wniosek o wpis do Rejestru. Wniosek należy złożyć do marszałka województwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę podmiotu. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://bdo.mos.gov.pl/

czytaj więcej »

II Runda Pucharu Polski

dodano: 2019-08-28 11:52:42

 

W środę 4 września MKS Orzeł Trzcińsko-Zdrój rozegra mecz w II Rundzie Pucharu Polski. Jego przeciwnikiem będzie występujący w wyższej klasie rozgrywkowej Morzycko Moryń. Zapraszamy wszystkich kibiców na Stadion im. Ryszarda Wierzbińskiego w Trzcińsku-Zdroju o godz. 17.30

czytaj więcej »

Siłownia zewnętrzna w Stołecznej - GALERIA

dodano: 2019-08-28 11:13:24

 

Mieszkańcy sołectwa Stołeczna mogą już użytkować nową siłownię zewnętrzną. Urządzenia które mają za zadanie umilić ludziom wolny czas, skupiając się na ogólnym wzmocnieniu i spaleniu kalorii, zostały wczoraj zamontowane tuż obok świetlicy. W skład siłowni „pod chmurką” wchodzą 4 maszyny z pięcioma stanowiskami : orbitrek, biegacz, prasa nożna podwójna , twister + wahadło. Całkowity koszt inwestycji to 11.928 zł i została ona sfinansowana ze środków budżetu gminy w ramach fundusz sołeckiego. Montażu siłowni dokonali w czynie społecznym mieszkańcy miejscowości.

czytaj więcej »

Pieski szukają nowego domu

dodano: 2019-08-28 09:55:43

 

Psota, Figa, Zojka wciąż czekają ma swój nowy dom. Urocze, łagodne pieski, które kilka tygodni temu zostały znalezione przez pracowników komunalki w rowie koło Góralic, zostały zaszczepione i odrobaczone. Mają założone przez weterynarza książeczki zdrowia psa . Osoby które chciałyby przygarnąć jednego z nich, lub wszystkie prosimy o kontakt z Zakładem Komunalnym w Trzcińsku-Zdroju osobiście na oczyszczalni lub telefonicznie 0914148100 . Pomóżmy tym zwierzakom znaleźć nowy dom.

czytaj więcej »

Rodzinny Piknik Integracyjny -GALERIA

dodano: 2019-08-28 08:54:27

 

We wtorek 27 sierpnia 2019 r. w Parku Jordanowskim w Trzcińsku-Zdroju z okazji kończących się wakacji odbył się Rodzinny Piknik Profilaktycznym. Jego organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej który wspólnie z TCK, UM, OSP i Policją przygotował szereg atrakcji dla wszystkich uczestników. Były konkursy z nagrodami, gry i zabawy integracyjne z animatorami, zamki dmuchane oraz darmowy poczęstunek dla wszystkich. Licznie zgromadzonym mieszkańcom przygrywał zespół muzyczny. Gmina zapewniła także dojazd dla mieszkańców naszych sołectw. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00